Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Látogatási tilalom van, így...

Látogatási tilalom van, így gondolom apa se jöhet be ha vajúdunk meg ha szülünk. Mit szóltok kismamák, akik mostanság fognak szülni?

Figyelt kérdés

Látogatási tilalom van, így gondolom apa se jöhet be ha vajúdunk meg ha szülünk.

Ezerrel készültünk a nagy nappra, erre minden széthullik és egyedül kell szenvednünk. :( Csak akkor láthatja az apuka ha megyünk haza. :( Engem ez nagyon elszomorít.

Mert megfosztanak attól az érzéstől ami még szorosabbá teszi a köteléket baba, mama, papa között. :(

Szegény apa se láthatja a kicsikéjét és ez így már nem olyan meghitt, mintha ott lenne az kicsi születésénél.


Legalább arra lehetnének tekintettel, hogy ha vajúdunk meg ha szülünk ott legyen a párunk.

A látogatási tilalom meg csak utána lépne érvénybe.

Mit gondoltok?


2009. febr. 7. 10:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Én végig egyedül vajúdtam és szültem,így nyugodtan állíthatom,h nem kibírhatatlan.Mi is Apás szülést terveztünk,csak nem azt dobta a gép.

Az osztályon eddig sem lehetett kézbevenni a babát,csak az anyának.A látogatók egy üvegfalon keresztül tekinthetik meg őket.Beleértve ebbe az apukákat is.Hidd el,a gyermeked érdeke,h ez így legyen.Egy frissen született baba nulla immunrendszerrel nagyon komoly szövődményeket kaphat az influenzától.(Barátnőm kislánya pl 2 oldali tüdőgyuszát kapott,és napokig kérdés volt,h életben marad-e.)Szülés után neked is lesz elég bajod,nem kell oda influenza.

Ezt azért gondold végig,mielőtt bírálod a látogatási tilalmat!_Nem az ő érdekük,hanem mindannyiónké,és nem kicseszésből csinálják,hanem mert ez a csecsemők és az anyukák érdeke.

2009. febr. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%

De azért mégis milyen rossz az,hogy az apuka sem foghatja meg a saját gyermekét.Persze ez mind rendben van,hogy a babák,mamák érdeke ez őket óvjuk ezzel,de én nem szeretném ezt átélni,hogy az apuka sem lehet velünk.Én március 2-re vagyok kiírva és félek még akkor is tart majd ez az egész:(

Remélem keveseknek kell így eltölteni a kórházi időszakot családtagok nélül:) 36 heteske

2009. febr. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%

A látogatási tilalom pont a babák és a mamák,és a betegek érdekében van a kórházakban.Ha mindenki azt mondja,hogy csak az Ő párja had menjen be,akkor semmi értelme nem lenne a tilalomnak,akkor szabadon vándorolhatna a járvány.Ezt miért nem lehet megérteni?Ha valaki más bevinné mondjuk az influenzát,és Te meg a babád elkapnátok annak örülnél talán?Gondolkozzatok már kicsit.A szülést meg sok-sok millió nő kibírta már apuka nélkül is.Nem kell ennyire túldramatizálni.Viszel fényképezőgépet magaddal,és biztosan csinál nektek képeket a szülésznő ha megkéred.Örülj,hogy ilyenkor nem futkoshatnak mindenféle emberek körülöttetek.


Minden jót.

2009. febr. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Én az első gyerekem a férjem nélkül szültem(akkor még nem engedték be),életem legborzasztóbb élménye volt:( A másodiknál már benn lehetett,az a legszebb élményem volt :)Most február 26-ra vagyok kiírva és remélem ismét bent lehet.
2009. febr. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%
ennyi erővel a leendő anyukák is a "külvilágból" mennek be a kórházba szülni és ők is bevihetik a vírust... vagy ki is vihetik onnan, mikor hazamennek.... sztem a szülészettel kivételt kellene tenni, az nem egy betegeknek fenntartott hely, hanem egy óriási érzelmi,családi ünnep színtere... ha kiderülne, hogy az apa nem lehet velem a szülésnél akkor én inkább otthon szülnék
2009. febr. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%

Amikor szültem, jó pár éve, akkor is látogatási tilalom volt(január és influenzajárvány), de ez ez nem vonatkozott a szülésre, úgyhogy apás szülés volt.

Most is ugyanott fogok szülni, egyébként itt amúgy sincs kórtermi látogatás (nagyon helyes).

2009. febr. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

EN kulfoldon elek. Egy korhazi szobaban vannak 4-en + az ujszulottek. Egesz nap johetnek latogatok.

Amikor a baratnom szult, a szobatarsahoz jott egy csalad ket gyerekkel, akiknek folyt a takony az orrukbol, annyira meg voltak fazva.

En orulnek ilyen latogatasi tilalomnak. Mert az itteni szuletszet egy atjarohaz, reggeltol estig johet akarki, az eszem megall!

Nemsokara szulni fogok, a ferjemen kivul nem szeretnek senkit. Pedig lesznek latogatoink boven!

2009. febr. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon valószínű, hogy az anyukák is bevihetik a vírust, mikor becsattognak szülni.

Csüt voltam uhn, és megkért az egyik ápoló, ha bírom, nagy pocival a lépcsőzést kerüljem ki az osztályt, másik oldalról menjek be, más lapos hasú kismamák persze erre magasról, és átcsattogtak a babaosztályon...

Mondjuk elég érdekes, hogy csak az uh, és az osztályiroda van leválasztva ajtóval:) a vizsgálós, műtős folyosó felől nem, ahová persze járnak emberek a külvilágból....

És a beszökünk egy picikét megnézni a fiam/lányom ment 1000rel. Ennyit a karanténról... Csak azok szívnak, akik betartják... vagy így vagy úgy. (sok száz baba élte túl a nem egészséges környezetbe való érkezést, az apukák jelenléte a szülőszobában nem hiszem, hogy akadály lenne, még ha 20an is vannak egyszerre, mert az aki beteg nem megy be, vagy nem? és kimondottan a szülés után steril helyre teszik a picit dokik sürögnek körülötte, velük mi a helyzet, ők is lehetnek hordozók, vagy ők haza sem mennek? ...)

2009. febr. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom ki hol fog szűlni de a Dél pestiben Nincs karantén mehet apuka is szűlni tegnap megkérdeztem.
2009. febr. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Dél Pestin milyen kórház van?
2009. febr. 7. 13:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!