Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A kórházakban miért nincs...

A kórházakban miért nincs meghatározva a látogatási idő, illetve a mobiltelefon-használat?

Figyelt kérdés
Tudom furcsán hangzik, de már előre borsózik a hátam a látogatók hadától, a sok okoskodástól. Legutóbb is nehézkesen ment a szoptatás, és mire nagy nehezen rákapott a kislány, már a nevemet hallottam a hangosbemondóban. Ha meg nem, akkor képesek voltak a férjemet felhívni (mert csak az ő számát tudták, ő pedig engem), hogy XY kint vár. Plusz még a legszélső szobából kellett a sebemet a babával cipelni. Ha nem jöttek, telefonon zaklattak, ki meg nem kapcsolhatom, mert a férjem is bármikor kereshet. Nem is beszélve a sok értelmetlen behordott kajákról, bonbonokról, amiket úgy is csak tologatunk jobbra balra, étvágyunk semmi, ételt meg a kórház is ad.
2011. aug. 29. 23:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

De miért a kórháznak kéne központilag megoldani a te egyéni problémádat.

Nyilván nem idegenek keresnek, szólj nekik, nem fogadsz látogatót a kórházban, mert úgyis pár nap és otthon lesztek és TE hívod őket, ha alkalmasnak érzed az időt a látogatásra.

Vegyél egy SIM kártyát 500 forint, tedd azt a telefonodba, és annak a számát csak a férjeddel közöld, ha kikapcsolni nem tudod. és írd meg mindenkinek az elkövetkező napokban a régi számodon nem leszel elérhető, ne hívjanak, mert felesleges.

2011. aug. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%

Hát ezekre a problémákra van megoldás, én is csak második szülésnél voltam már "okos".

Telefon: a leggagyibb NOKIÁnak is volt olyan beállítása, hogy "tárgyalás" és "csoportok", a férjem volt az egyetle "csoporttag", így a telefonom csak akkor csörgött, amikor ő keresett, és még azt is tudtam rezgőre tenni, vagy némítani teljesen. Senkit nem vettem fel.

Az összes családtagomat egyetlen időpontra szerveztem be, kb. 8-10 órával a szülés után, üvegen keresztül megnézték a babát. Megmondtam, hogy mit fogadok szívesen (rostot üdítő, gyümölcs), a bombonokat hazaküldtem a férjemmel.

TE és a BABA vagytok a legfontosabbak! Aki nem érti, sértődjön nyugodtan. Én még otthon sem fogadtam egy hónapig senkit, kivéve szintén 1 általam kijelölt alkalommal a szüleimet.

Igaz, a kórterembe bejönni a Szent Imrében nem lehet, csak üveg mögül nézhetik, én meg 5 percre mentem ki, aztán mindenkit "lepusszantottam" és visszamentem, mondván hogy fáradt vagyok (és nem hazudtam) és hangos bemondó sincs ott.

2011. aug. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Melyik városban szültél? Mert pl. Pécsett minden kórházban megvan a látogatási idő. Igaz, hogy az is elég hosszú, de csak addig engedik be a rokonokat.

2011. aug. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én megmondtam a hozzátartozóknak hogy a kórházba hagyjanak pihenni és a kislányommal lenni...

A telefonomat lenémítottam teljesen..Apa csak az előre megbeszélt időpontban hívott és csak akkor jött...Ha valami mást akart akkor előtte sms-t küldött és csak utána hívott fel...anyósék 1x,apukám 1x, és a barátnőm is csak 1x 10 percre voltak bent..Ennyit engedtem...Apa minden nap bent volt kicsit délelőtt is délután is.....7 napot voltam bent,kisebb komplikáció miatt..


És most is így lesz ha megyek szülni..ezt már előre bejelentettem...

A telefont nem muszáj felvenned,had hívogassanak..

Amiket meg becipelnek,vitesd haza a pároddal..


26hkm..

2011. aug. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

ma 23:23-as vagyok.

Illetve nem csak a rokonokat, hanem azokat akik szeretnék meglátogatni a kismamát, és a babát.

2011. aug. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

ma 23:23..


én is Pécsen szültem 2,5 éve...és most decemberben is ott fogok..Ha jött valaki hozzám,akkor a nővérke bejött és megkérdezte hogy fogadom-e..Bár ilyen csak 1 esetben volt..:)


26hkm..

2011. aug. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

23:23-as vagyok.

Kedves utolsó!

Én még csak látogatóban voltam, de akkor is az egyik nővér mindig bement, és szólt az illetőnek, hogy keresik.

Sok boldogságot a gyerekekhez. A nagyhoz is, és a születendő kisbabához is. :)

2011. aug. 30. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
mond el az utasításaidat.én örültem,hogy keresnek telefonon,de ha nem volt aktuális,kinyomtam.anyuék és anyós is 1x volt bent a kórházban,a többieknek megmondtam,ne jöjjenek mert felesleges.
2011. aug. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, de ha kutya rád se nézne meg az lenne a baj. Tudom, hogy nehéz ez az időszak de összeszorított fogakkal ki kell várni, amíg lecseng az újdonság élménye mindenkinél.
2011. aug. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az egész a te hibád. Előre szólj a rokonoknak, barátoknak, hogy majd otthon látogassanak meg, ne a kórházban. A telefonodat némítsd le, és azt hívsz vissza, akit akarsz.

Én ezt még terhesen lefixáltam mindenkivel, nem is volt semmi gond.

2011. aug. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!