Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kései első babával, ha nem a...

Kései első babával, ha nem a kiirt időpontban érkezett meddig vártak nálatok a szüléssel?

Figyelt kérdés

38 éves vagyok, első babát várom, jövő héten kedden kell becuccolnom a kórházba, addigra betöltöm a 40. hetet.

31. héttől több volt a magzatvizem (semmilyen problémát nem okozott, csak hetente kellett mennem UH-ra, vizsgálatra), teljesen problémamentes volt végig a terhességem. Most is jól vagyok, de a doktornő azt mondta, hogy lehet, hogy az életkorom, a kései fogantatás, meg a polyhydramnion miatt nem várunk még napokat a babyre. Járt valaki igy? Mire gondolhatott, ha nem jön időben a baba? Szülésinditás? Császár?


2011. febr. 4. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Engem a doki 40 hét 5 naposan akart befektetni kórházba és 41 hetesen megindította volna a szülést, de a 40. héttől mindennap jártam nst-re és magzatvíz-vizsgálatra. 40 hét 3 naposan viszont már zavaros volt a magzatvíz, na ekkor burokrepesztés és oxitocin...szóval elindították a szülést, aminek sajnos császár lett a vége, mert nem tágultam egy ujjnyit sem.

Viszont bárhogy is történik, ne aggódj. Én nagyon féltem a császártól, de korántsem volt olyan tragikus, mint amilyennek előtte gondoltam. Az indított szülés szerintem nem a legjobb, de ha már veszélyben a baba (akármilyen ok miatt is), akkor inkább indítsanak.

Ha jó dokid van, akkor bízz a döntéseiben! Én is azt tettem, és most van egy egészséges, édes kicsi lányom! Ez a lényeg.

Könnyű gyors szülést kívánok és sok boldogságot a babához!

2011. febr. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt mondják +-2 hét belefér, szerintem is indítják v császár.
2011. febr. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nekem semmi extra indok nem volt.

28 éves voltam, 39 hetet betöltöttem, a pocakom azér nagy volt. mondták, hogy menjek be kedden, megindítják. Közben kiderült, hogy a méhszájam is nyitva van, 2 ujjnyira (még előtte mondták, hogy megindítják).

így kedden bementem, 3 ujjnyi méhszájam volt. burkot repesztettek, jöttek a fájások, eltűnt a méhszájam, és mint is volt a baba! Összesen a burokrepesztéstől kezdve 5 óra volt, a kitolási szakasz volt 1 óra. (nem nyomtam eléggé, mert nem éreztem elég erősnek a fájást :)

4020 grammal született meg a lányom, még jó, hogy nem vártunk tovább, nem tudom, meddig nőtt volna odabent :)

(én 162 cm magas, 53 kg-os vagyok, baba nélkül :))

Ennél könnyebb szülést el sem tudok képzelni :)


szóval ne félj az indítástól! ráadásul a babák ez meg szokták érezni, és nem várják meg, hogy anya kényelmesen bevonuljon és befeküdjön, előtte nem maguktól kibújnak :)

2011. febr. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Igazából én - mint laikus - nem tartanám még indokoltnak az inditást. De hát nem vagyok orvos, ők biztos jobban tudják :-) 165 cm vagyok, most babával együtt 66 kg, ebből a baba jó ha van 3 kg, tehát a mérete sem indok, jól érzem magam, semmi panaszom nincs. A méhlepény is csak I-II. fokban érett.
2011. febr. 4. 18:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Szió!


Én túlhordtam, és a 7-dik nap(zárt méhszáj, és minden egyéb is okés volt, 36 éves vagyok) kaptam egy Oxitocin-próbát, ami még nem indítás, csak azt nézik, hogy hogy reagál a szervezet, ill. ha mindjárt indulna, akkor átlendít.

A 8dik nap estéjére 2 ujjnyira tágultam, és burokrepesztéssel, majd később még egy kis oxival rásegítettek.

Nem hiszem, hogy császárra gondolt volna, főleg, ha kis súlyú a babád, és nincs téraránytalanság...

De simán rákérdezhetsz szerintem...

Amúgy én már vártam, hogy vmi történjen, mert féltem, nehogy vmi baj legyen, de az én dokim meg nem volt híve az indításnak, szóval szerintem orvosa is válogatja! Meg nagyon rossz ám, mikor betöltöd a 40 hetet, és na? Mi van már? :-)

De azért valóban a helyedben én is megpróbálnám a dokit rávenni, hogy 3-4 napot azért várjatok...


Minden jót!

2011. febr. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!