Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miként könnyítettétek a vajúdást?

Miként könnyítettétek a vajúdást?

Figyelt kérdés
Ha apa nem lehetett bent? olvastatok, zenét hallgattatok stb?
2011. febr. 10. 10:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sétáltam, fel-le a folyosón órákon át,a gravitáció segít!
2011. febr. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Olvasni??? Engem idegesített a zene, de hallottam olyat akik kemény rockra szültek.


Nálunk a férjem bent volt, de elég gyorsan ment a vajúsád rész kb 2 perces fájásokkal, így örültem ha levegöt kapok közte, mert 5 percesnél hosszabb fájásom nem volt.

Séta könnyíti és gyorsítja a vajúdást. Nálunk sétálni küldenek mindenkit, habár nekem kb 2 méterenként volt fájásom, így az egész korház engem sajnált, de azért egy kisebb kört tettünk. Majd az elsö tolófájásokat a wc-n kellett csinálnom, közben pisilni, és ott megvárni 3 fájást. az tökre jó volt.

Majd mikor a kitolsási rész nagyon nem ment akkor megint felállítottak. de már szülni az ágyon csináltam.

én is vittem könyvet mert úgy volt beindítják már, de magától beindult ahogy beértünka nkorházba 2 percesekkel. így olvasni csak a szülés utánni éjszakán tudtam, mert annyira tele volt a fejem hogy muszáj voltam olvasni, mert nem tudtam aludni.

2011. febr. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálam ugyan bent volt apa, de ha nem lett volna akkor is jó "időtöltés" a tusolás. Nagy labdán ücsörögtem, közben úgy mozgattam a dereka, ahogy jól esett.
2011. febr. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte sétáltam, meglátogattam az ismerősöket a gyerekágyas osztályon, kicsit táncikáltam, beszélgettünk, ilyesmi. Az intenzívebb szakaszban a kádban voltam többnyire, zenét hallgattam, amíg jól esett. Ezen felül volt, hogy masszíroztak, vagy kaptam borogatást, mikor hánytam. Ezt mondjuk apa, meg dúla együtt művelte, de a nagy része egyedül is kivitelezhető, főleg ha jó a szülésznő.
2011. febr. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
jövőhéten szülök, félek egy kicsit a fájdalomtól. Lehet h a zárlat miatt nem lehet bent. Nem tudom számit e valamit de 2100 as az értékem.
2011. febr. 10. 10:40
 6/12 anonim ***** válasza:
Bent volt a férjem, de én meg sem tudtam szólalni, a zene idegesített volna, sétálni sem tudtam, annyira fájt. Csak feküdtem, koncentráltam a levegőre, amikor kicsit nem fájt annyira akkor próbáltam pihenni.
2011. febr. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

magamba dudolasztam.

apa nem volt bent.


ja meg nezhettem tv-et,igaz azt sem tudom mi vlt benne.

2011. febr. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Apukával sétáltam a folyosón és figyeltem ,mikor ájul el.
2011. febr. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Én otthon voltam és vártam, hogy véget érjen a forma1. Közben zuhanyoztam, majd amikor 10 -6 percenként szépen jöttek a fájások akkor indultunk el Pestre Kalocsáról szülni, autóban a Párom próbált viccelni, de nem sikerült felvidítania, de jó volt, hogy nem kellett addig se a kórházba lenni. Izgalmas volt-e, hogy beérünk, de sikerült, ha még egyszer szülhetnék ugyan így indulnék!

Amúgy hajnal fél négykor kezdőt a vajúdásom és délután 2:10-kor a kezembe volt a Kisfiam:).

Üdv egy két gyermekes Anyuka.

2011. febr. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
EDA-val :) Én nem bírtam a fájdalmakat! :(
2011. febr. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!