Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van esetleg valami praktika,...

Van esetleg valami praktika, tipp vagy trükk, hogy felgyorsítsuk a vajúdást?

Figyelt kérdés
Nagyon félek attól, hogy tizen× óra vajúdás után nem lesz elég erőm a kitolásnál.. :(
2011. márc. 30. 19:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Honnan gondolod, hogy annyi lesz? :) Gyorsítani nem igazán lehet, hisz a szervezetednek is fel kell készülnie magára a szülésre, a medencédnek, a méhszájnak is ki kell tágulnia.. ehhez pedig idő kell. Ne úgy gondolj a vajúdásra, hogy végig elviselhetetlen a fájdalom! Eleinte még gyengék, ritkák, az idő előrehaladtával sűrűsödnek, erősödnek. De a fájások közti szünetben elmúlik minden kellemetlenség, még akár viccelődni is lehet kedved :) Segíteni a gravitáció kihasználásával tudsz, azaz ha előzőleg nem folyt el a magzatvíz, sétálgass a vajúdás alatt! Így a babád feje testsúlya segít a te testednek, szinte utat tör magának.

Nem minden szülést előz meg ám hosszas vajúdás... ha a szerencsések közé tartozol, akár néhány óra is elég lesz :) Különben a kitolásnál valahogy új erőt kap az ember, akkor tudod, már közel a vége és láthatod a babádat :) Ha meg nagyon elfáradtál, ott lesz a doki, aki segíteni fog, akár abban is, hogy nyomja a hasad, hogy a babád hamarabb kint lehessen. Minden jót, sok-sok erőt a szüléshez:)

2011. márc. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hány hetes vagy? A 36. hét betöltése után lehet homeós bogyókat szedni, amik elősegítik a méhösszehúzódást. Nekem elég gyors volt a szülésem, és szerintem az is közrejátszott, hogy szedtem a homeopátiás szereket, egyébként a szülésznőm ajánlatára.
2011. márc. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A természet többnyire szerencsére tudja a dolgát. A tágulási szak is két részből áll, az első szakasz alatt fontos, hogy pihenj, amennyit tudsz, ha éjszaka van akár aludhatsz is a kontrakciók közt. A második, intenzív szaknál már úgysem lesz rá lehetőséged. Fontos továbbá, hogy pótold az energiát, már régen túlhaladott a vajúdás közben nem lehet enni-inni nézet. Legalább valami energiadús ital és egy-két szőlőcukor nyugodtan jöhet. Ezen felül pedig ne görcsölj rá a dologra, mikor azt hiszed, hogy nincs több erőd, akkor jutsz túl a nehezén.
2011. márc. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36. héttől 2 hétig szedtem homeopátiás golyókat, ami a méhszájamat rugalmassá tette, segítette a tágulást. Nagyon gyorsan tágultam.
2011. márc. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is a homeopátiára esküszöm, már előttem is írták, ezeket a 36. héttől lehet szedni és szülés közben is negyedóránként váltogatva. Én még ittam a málnalevél teát is.A fiamat 6 óra alatt szültem ( vajúdás+kitolás ),első gyerek, de ebből csak olyan másfél óra volt kemény.
2011. márc. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

De irigylem azt akinek bejött a homeó...nekem nem segített, nem tágultam, császároztak.

Az a baj, hogy nem tudhatod milyen lesz a szülésed, de az tuti, hogy ne görcsölj rá, arra hogy sokat fogsz vajúdni, mert az nem segít.

Vajúdáskor próbálj meg sokat sétálni majd, hátha a gravitáció bejön.

S még van a málnalevél tea (bár nem próbáltam), de hát ki lehet azt is próbálni. S ha a homeós bogyókat akarod szedni, akkor erősen higgy bennük, szerintem az is kell hozzá.

2011. márc. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
5 hónapja szültem meg első gyermekemet és a málnalevél teát ittam rendszeresen... A szülés napján hajnalban voltak enyhe fájásaim amik egészen délig tartottak, akkor jött egy erősebb, bementem a kórházba, már 3 ujjnyira tágultam, azonnal befektettek a vajúdóba (akkor már eléggé fájt, de nem olyan elviselhetetlenül) Fájásgyengeség miatt kaptam oxitocint, akkor baromi erősek lettek kb. 1 órát vajúdhattam úgy istenigazából a szülésig. Fél hatkor megszületett a fiam, 2-kor még vígan cseverésztem. Szerintem hatásos volt a málnalevél, de ez inkább ilyen népgyógyászati dolog, mint sem igazolt. Gyógyszertárban tudsz venni málnalevél teát, de meg van szabva, hogy hány hetes terhesen lehet elkezdeni inni, mert állítólag a szülést is beindíthatja. Egyébként a tágulásban is segít, persze ezt sem merem állítani biztosan. Nekem mindenesetre természetes úton, pár óra vajúdás után, első fiam (úgy, hogy 3x a nyaka és 1x a teste köré tekeredett a köldökzsinór) egészségesen megszületett.
2011. márc. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok


és szedtem homeós bogyókat is.

2011. márc. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Homeopátia és sok séta nekem bevált,és a dokin is múlik szerintem.
2011. márc. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!