Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » ÁEK-ban (Bp. ) szülésről...

ÁEK-ban (Bp. ) szülésről írnátok beszámolót? Hány ágyas a szülőszoba? Hol töltöm a vajúdást? Hogyan maradhatok aktív? Van-e rooming -in az első 24 órában? Mikor szoptathatok először?

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 10:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia

tavaly februárba szültem ott.

A szülőszobákat úgy képzeld el, h van egy nagy terem, és onnan nyilnak kis szobácskák, egy ágyasok. A nagy teremben van a recepció, nővérszoba, előkészítő, mosdók, szekrények, vizsgálók, szekrények, stb...

Én a szülőszobán vajúdtam, de sétálgathattam mindenfele. Saját hálóingben szültem. Apa végig ott volt mellettem, inni lehet. Eszegetni is keveset, energia dúsat. (Banán, keksz, hasonlók)

Amint a baba megszületik, ráteszik a hasadra 5-10 percre. Aztán a csecsemős nővér+apa elviszik, felöltöztetik, apa hozza vissza, ahogy a szülész engedi. Ez attól függ h neki mennyi dolga van veled. A következő 2 órát ott töltitek együtt, a szülésznő segít mellre helyezni a babát. Aztán visznek a kórterembe, babát a csecsemősökhöz.

Egy nővér segít zuhanyozni, ágyba bújni.

Én este 6 ra kerültem be a betegszobába, a babám már születéskor sárgaság gyanús volt, így ő kékfény alá került már első éjjel. Ha jól tudom, első éjszaka sosem hagyják a babákat az anyukákkal.

Nekem az orvosom(nő) előtte megmutatta a szülőszobákat egy vizsgálat alkalmával.


Hogyan maradhatok aktív? - ezt nem értem.


Gyors, könnyű szülést neked!

2011. jan. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én az idén márciusban szültem, császárral,úgyhogy arról tudok neked beszámolni.A vajúdást a szülőszobán töltöd, bár nekem nem volt benne részem mert sürgősségi császároztak, mivel rossz lett a ctg-m.Este hétkor műtöttek,kivették a fiam elvitték rendbe rakni, majd utána odahozták egy puszira.Ő utána ment a csecsemőosztályra és miután összevarrtak én is.Apa nem lehetett benn mert még pont koraszülöttnek számítottunk.Miután átkerültem én is az osztályra reggel hatkor talpra ráztak majd utána kilenckor hozták a fiam és végig ott volt velem.Szóval non-stop lehet babázni. műtét után átvittek a csecsemő osztályra.Elméletileg rögtön szoptathatsz de nekem csak a harmadik napra lett tejem.De a babának hoznak cukros vizet és tápszert és azzal tudod itatni.Ottani cumisüvegből.Elég zavaró, hogy folyton noszogattak, hogy itassam. Nem árt ha van mellszívód is ha esetleg nem szopizna a baba.Mert a fiam nem nagyon szopizott és be is sárgult szóval nagyon nehéz volt felébreszteni.Emiatt meg alig evett.Nekem meg úgy bedurrantak a melleim, hogy majdnem begyulladt.De én hü...e nem vittem el a mellszívó minden alkatrészét és nem működött.Rendesek voltak mert kölcsön adták az ottani ipari mellszívót, és az rendesen kiszedte a tejet.szóval nem árt ha van tartalékban.Ja meg a bimbóvédő is.Volt olyan akinek az elején még döcögve ment a cicizés és a babája hólyagot szívott a mellbimbójára.szegény apát szalasztotta bimbóvédőért.

Evőeszközt feltétlen vigyél mert azt nem adnak. A babának csak popótörlő meg pelus kell, mást nem engednek.Illetve pár darab textil pelus.

Ha bármi kérdésed van nyugodtan írj szívesen segítek.

2011. jan. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek! Még- még -még! :) Az aktívnak maradás dolgot úgy értettem, hogy nem akarok ágyhoz kötözve vajúdni, nagyon szeretnék pl. kádban szülni, vagy ha azt nem is lehet, de fitt-ball-on ücsörögni, mászkálni, semmiképp sem vízszintesbe lenni.

Ki volt orvosotok, szülésznőtök? Összesen hány napot voltatok bent? Volt-e beöntés, gátmetszés (elsőnél)? Apunak vittetek-e műtősruhát, vagy ott vettetek? (Mi akptunk egy bontatlant mert a barátnőmnél császár lett és ki se bontották apának a műtősruhát, azt vajon bevihetjük?) Lehet enni-inni, az jó! Meséljetek még!!! :) Bármi részletet! Szülőszoba-látogatáson, meg azon a 4 alkalmas felkészítőn voltatok?

2011. jan. 10. 19:40
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia,

első vagyok.

A szülőszobát az orvosom mutatta meg, egy vizsgálat alkalmával. Az ottani előkészítőben vizsgált, aztán körbevezetett.

Lehet sétálgatni, ha kell húzod magad után az oxit, ki lehet menni a nagy terembe is. Lehet "labdázni". Kádban csak addig lehet vajúdni amig a magzatvíz nem folyik el.

Beöntés volt, gátmetszés nem, gátvédelemmel szültem, semmi sérülésem nem volt.

Apának nem kell műtős ruha, sajátban lehet, csak a lábára

húznak "zacsit".

Felkészítőn nem voltam, második babám szültem ott, 2,3 évvel korábban az Uzsokiban született a fiam. Még frissek voltak az élmények.

Az orvosom dr.Aszódi Melinda, szülésznőnek csak a keresztnevét tudom: Marianna, idősebb, nagyon kedves volt, sajnos dohányos, amikor visszajött egy egy cigizés után, émelyegtem a szagtól. :-(

Az orvosommal maximálisan elégedett vagyok. Amig benn voltam, mindennap benézett hozzám, volt egy-két kedves szava, tanácsa.

Péntek délután született meg a kislányom, hétfő délután jöhettünk haza.


Azt hiszem minden kérdésre válaszoltam, de ha nem nyugodtan kérdezz még.

2011. jan. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia a császáros vagyok :)

Nekem nem volt lehetőségem az osztályt megnézni mert egy hónappal hamarább szültem.szóval minden új volt de ettől függetlenül amíg a szülőszobán voltam nagyon rendesek voltak.Amíg nem ért be az orvosom(Dr.Jerger András)addig két szülész-nőgyógyász vizsgált, konzultáltak, hogy mi legyen, szóval nem voltam elhanyagolva.A szülésznő nálam csak a ctg-t intézte, meg elöl lehúzott egy kis csíkot a műtét előtt.Beöntés nem volt.Utána meg láttam ki volt benn a műtőben mert ugye maszkban voltak.Katétert kaptam, de nem fájt mert az érzéstelenítés után tették be.A kihúzása is észrevétlen volt másnap reggel.

Császárnál adnak homokzsákot a műtét után a pocidra.

Ha javasolhatok neked valamit az az lenne, hogy a biztonság kedvéért készíts egy két kényelmes nadrágot meg elöl gombolós inget, vagy felsőt amiben könnyen tudsz szoptatni.Mert az én csomagom normál szülésre volt készítve és csak hálóing volt benne.Amikor megindult a tejcsi folyton átáztam, még a melltartóbetéttel is, és olyankor az egész ruhát lehet cserélni. Volt, hogy napi két hálóing ment a szennyesbe. Pénteken tartottak benn és rá egy hétre csütörtökön jöttünk ki.Szóval, gondolhatod...

A csecsemősök ...hát vannak nagyon rendesek és vannak elég érdekes hölgyek.A szobatársam szoptatásban kért segítséget és a végén sírás lett belőle.Ő sírt olyan volt a szoptatós nővér hozzáállása...Én például két és fél éjszakát folyamatosan ébren voltam nem tudtam aludni, és amikor este kértem, hogy hadd toljam be az őrzőbe egy picit a fiam, hogy legalább pár órát pihenjek, hát nagyon nem tetszett nekik, sőt még megjegyzés is volt.Ezután másnap bejött a gyerekorvos és megkérdezte, hogy meg vagyunk e elégedve mindennel, de nem szóltunk inkább semmit.Pont előző nap volt a szobatársam incidense is.

De amúgy a többség jó fej,csak egy két "banya"van köztük.

Azt a pár napot meg kibírja az ember.

A szülésznők tíz pontosak, azokat mindenki dicsérte.

Az étel nem rossz, de vihetnek be neked házi kosztot is, van hűtő a folyosón.Csak ráírod a neved és mehet be a többi közé.

A párod bejöhet a kórterembe, látogatási időben.Mondjuk az enyém csak este tudott jönni, de nem szóltak érte.

Ja a textil pelus azért is kell, mert a folyosón van egy babamérleg és szopi előtt után majd mérned kell a babát. Vicces volt ahogy ott álltunk sorban, mindenki a maga kis cuki csomagjával :)

Ha bármi még eszedbe jut írj bátran, akár privit is.

Mikorra várod a babát?Kisfiú, kislány?Amúgy hogy

érzed magad?

2011. jan. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én természetes úton szültem tavaly júliusba. Ügyeletesnél szültem, Dr. Balog Lászlónál, aki nagyon rendes volt, a szülés után is minden nap bejött hozzám. A szülésznő egy nagyon kedves Orsi volt. Kaptam beöntést, és volt gátmetszés is. Mivel toxémiás voltam, végig rajtam volt az nst, de ha minden rendben van, engenek sétálgatni. Nem kell műtősruha, bár ezt már irták. 3 napot kell benn maradnod, ha minden rendben van Veled és a babával is, császárosoknak pedig 5 napot. Az első éjszaka a kicsi a csecsemősökkel van, utána viszont végig Veled van, kivéve a vizsgálatokat, és a fürdetést. Mi 7 körül értünk be a kórházba, mert elfolyt a magzatvíz és 14:30-kor megszületett a kislányunk. Hány hetes vagy? Jó babavárást.
2011. jan. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm újfent! 31. hétben vagyok, március 15.-re várjuk a kisfiúnkat, magándokihoz járun, ki szülész az ÁEK-ban, de sose talizunk ott vele, ezért megyünk majd látogatásra, meg arra a 4 alkalmas felkészítő cuccra februárban... huhh, emésztem a válaszokat, nagyon köszönöm, ha lesz még kérdés, szólok!

Mondjuk azt pl. nem értem, hogy a kádban mért csak addig lehetek amíg elfolyik a magzatvíz... nem lehet kádban szülni? Azt nagyon szerettem volna...

2011. jan. 12. 07:59
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia, első vagyok

ha már elfolyt a magzatvíz, a vízben nagyon könnyen megfertőződhet a baba, sokkal nagyobb a fertőzésveszély számodra is. Amikor a tolófájások jönnek, és nyomnod is kell az orvos, szülésznő figyeli mi történik odalenn, mit csinál a baba, hogyan tud kibújni. Ekkor döntik el, kell-e gátmetszés, vagy sem.

Amikor pl a fiam született, nem akarta beilleszteni a fejét, jobbra-balra forgatta. Amikor épp jó irányba fordította, és a monitoron követték a fájásokat, (mert én már semmit nem éreztem), egyszerre kiáltottak: nyomjon anyuka, úgy megijedtem, akkorát nyomtam h ki is csusszant a kicsi fiam egyből. Tehát ezt, ha vízben vagy, nem látják ... és életmentő volt. Azzal kerülhettem el a császárt, h jól rám ijesztettek, mert már készítették elő a műtőt, odahívtak még 2 orvost.


Ki az orvosod?

2011. jan. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszi. Hát csak sok videót láttam, hogy a vízbe nyomta ki az anyuka a babát, és sokat olvastam róa, hogy ez milyen jó mert sokkal kisebb stressz a gyereknek meg akkor még víz alatt lehet kicsit tartani amíg nem vágják el a zsinórt és fokozatosan kapja az ezernyi új ingert, nem egyszerre, meg hogy az anyukának is könnyebb így.

Dr. Gulyás Istvánhoz járunk magánba.

2011. jan. 12. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!