Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek ez szülés utáni...

Szerintetek ez szülés utáni depresszio?

Figyelt kérdés
sokszor vagyok ingerült,a kicsikém 3 hetes lesz szombaton,sokszor sirva fakadok pl tegnap is mikor az középsö lányom ovonöje mondta hogy milyen gyönyörü a kicsikém akkor is alig tudtam visszatartani a sirást.a baba nagyon jo baba szinte nem is sir csak eszik, alszik!de valahogy én mégis olyan lehangolt vagyok,miért?persze kint van az aranyerem,és nagyon fáj,tegnap derült ki hogy vesekövem van,szoval mindenhol fáj ahol csak lehet,és mondtam a férjemnek hogy már nem birom elviselni ezeket a fájdalmakat.tök boldognak kéne lennem de néha ugy érzem hogy nem birok mindent,fözni ,mosni takaritani,a 3 gyereket ellátni rendesen!!!
2011. febr. 22. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem.A hormonok, a kimerültség, a fájdalmak elviselése.Ez pont elég.Ja, meg ez a szar tél végi idő.

Vitamint szedsz?

2011. febr. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez még nem depresszió. Kimerült vagy, és a hormonok még jó pár hétig játszanak az emberrel.

Én egyfolytában sírtam, a baba kb. 2 hónapos koráig. Nem voltam egy percig sem boldog, emiatt haragudtam is magamra.

Az anyaság nem egy rózsaszín köd. De fokozatosan jobb lesz, de gondolom, ha már vannak nagyobb gyerekeid, akkor ezt te is tudod. Sokkal jobb lesz, még ha kicsit nehéz is!

Ne emészd magad!

A fájdalom pedig egy újabb löket, hogy rossza legyen a kedved, de remélem az is hamarosan elmúlik! Szorítok neked így ismeretlenül is!

2011. febr. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat,hát szedek c-vitamint,magnézium és calcium pezsgötabletát iszom mindennap.második válaszado igen,én is ezt érzem hogy nem vagyok boldog holott felhötlenül annak kéne lennem!!!!mert van gyönyörü három lányom:)

remélem elmulik ez majd,habár a másik kettö se tul nagy 6,és 3 éves!és valahogy ugy érzem néha hogy összeesek a fáradtságtol!

2011. febr. 22. 13:44
 4/8 A kérdező kommentje:
ja és köszi a biztatást,hát ez a vesekö rosszabb a szülésnél ráadásul gyogyszert sem kaphatok mert szoptatok!!
2011. febr. 22. 13:45
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez természetes ilyenkor, a hormonok szintje leesik szülés után, meg a tejelválasztáskor felszabaduló hormonok okozzák. Ez nem depresszió szerintem, csak inkább ingerültség, ami teljesen természetes. Nekem is volt ilyen pár hétig, hogy érzékenyebb voltam, és hamarabb kiakadtam pl az anyósomra:-)

Meg ráadásul 3 gyereked van, meg még fájdalmaid is, ki az akit ne mviselne ez meg?

Fel a fejjel!

2011. febr. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok!Minden rendeződik.Nem vagy depressziós csak kimerült-ahogy telik az idő, egyre jobb lesz.Meg, ha elmúlik a fájdalom.Mielőbb így legyen.Esetleg egy kis segítséged, ha lenne-egy fodrász, v. kozmetikus, vagy egy szimpla séta nem enyhítené a gondot rövid időre.Gondolj kicsit magadra is.
2011. febr. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hidd el sokan vagyunk, voltunk igy szülés után egy darabig. Majd elmúlik előbb vagy utóbb. :)
2011. febr. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi,megprobálom megfogadni a tanácsokat!!
2011. febr. 22. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!