Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyiben hasonlít a szoptatás...

Mennyiben hasonlít a szoptatás első napjaiban lévő méh összehúzódás a szülés elején lévő fájásokhoz?

Figyelt kérdés
Nekem csak oxytocinos fájásaim voltak. Az érdekelne, aki simán szült: hasonlított-e az érzés, és ha igen, akkor hány perces fájásnak felelt meg?
2011. febr. 24. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt nem lehet így megmondani, de biztos személyfüggő is. Az első gyermekemet császárral szültem, azt hittem, tudom milyen érzés a fájás, de a másodiknál rájöttem, hogy addig nem tudtam, az semmi volt a rendes szüléshez képest.

A szoptatás közbeni összehúzódás egy lightos kis szurkálás ahhoz képest, legalábbis nálam így volt.

2011. febr. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Nekem két sima szülésem volt,mindenféle érzéstelenítő nélkül. A szülés utáni napon mikor beindult a tejem,érzésre néhány keményebb összehúzódáshoz hasonlíthatnám (kb.2 percesek). De mindkét esetben csak az első napon. Egyébként valószínű,hogy ez egyénenként változó.Mint ahogy nincs két egyforma szülés sem.
2011. febr. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nalam is inkabb light-os szurkalasok voltak a rendes fajasokhoz kepest... Erzesre talan a menstruacios gorcs jelleguek, semmi komoly.
2011. febr. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szinten oxitocinos szulesem volt.

A szoptatasos osszehuzodasok bikkfitty volt a szulesi fajdalmakhoz kepest.

nalam inkabb a kezdodo joslokhoz volt hasonlo.

2011. febr. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem brutális görcsim voltak aszoptatás első napjaiban, ráadásul a melleim is fájtak.
2011. febr. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én is oxival szültem, de nekem előtte volt rendes vajúdás is. szoptatáskor nem volt semmiféle görcsöm.

érdekes, mert mióta szültem, a fájdalmas menstruáció is a múlté, meg se érzem. lehet hogy megváltozott a testem fájdalomküszöbe a hülye oxis beavatkozás miatt? :))))

2011. febr. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nekem semmi "sima" fájásom nem volt. Később, mikor beszélgettem másokkal, ők mondták, hogy össze sem lehet hasonlítani a kettőt.

(Nehezen viseltem, majd 10 órát tartott, és közben semmit nem tágultam. Lehet, ha legalább 2 óránként fél ujjnyit akár, akkor jobban viseltem volna.)


Így nem tudom, egy normál fájás milyen lehet, ezért érdekelne, a szopisra emlékszem. :)

2011. febr. 25. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!