Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 40hetes kismama vagyok....

40hetes kismama vagyok. Holnapra vagyok kiírva. Azt mondja az orvosom, hogy nagy a baba. Mi számít nagy babának? Mi lehet az esély rendes szülésre, vagy a császárra? A császárnál utána nagyon fáj?

Figyelt kérdés
2009. febr. 16. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

szia!az én kisfiamra is azt mondta a dokim hogy nagybaba lesz!elég nagy is lett.4140grammal születet,császármetszésel.Sima szülésnek indult de,császár lett a vége!szerintem nem anyira vészes én roszabbra számitottam.Elsö nap az nagyon kemény,de egyik naprol a másikra minnél könyebb lesz!én 2.nap már lépcsöztem meg kocsiztam napi 3szor!!(kisfiamat átszálitották a gyerekkorházba és hozzá)Én bevállalnám mégegyszer ha arrol lenne szó!!!

boldog babázást és sok sikerszüléshez

2009. febr. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szió!

Én 3920gr-mos,52cm-es babócát szültem volna meg,ha rendesen befordult volna,de ugy 8órás vajudás után császároztak altatásban.Hát mit mondjak-nem egy leányálom,de azért ki lehet bírni.Mindent a babáért!!!

De akárhogy is lesz,ez a legszebb,legcsodálatosabb,valami leirhatatlan dolog a világon egy nő életében!!!

Sok szerencsét,könnyű szülést és egészsdéges babócát kívánok neked!!!!

A császár pedig nem is olyan szörnyű,ne félj!!!

2009. febr. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó kívánságokat.
2009. febr. 16. 11:59
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én szültem simán is,és 2x császároztak.Ha nem muszáj ne műttesd meg magad.De az orvosod fogja tudni,habár sokaknak egyszerűbb a császár sajna.A baba nagysága relatív,hozzád képest mekkora az a lényeg.Unokahúgom a nagyság miatt lett császáros,5530gr,Őnála már tényleg a nagyság volt az ok,első szülés volt.De általában ez maga nem szokott indok lenni.Sokan könnyebben megszülnek egy nagy babát,mint más a kicsit.

A sima szülésem életem legszebb élménye,amíg a császárosokkal kimaradtam a szülés élményéből.Persze mindent a babáért,de főleg az Ő érdeke a sima szülés,ha nincs komplikáció.

Szerintem a császár csak azokban az esetekben elfogadható,ha a baba vagy a mama életét egészségét kell menteni.Én megpróbáltam még császár után is simán szülni,de sajnos nem sikerült,mert komplikációk adódtak.

Te is próbáld meg ha teheted,hidd el csodás élmény.


Minden jót,könnyű szülést.

2009. febr. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Szia!


Az én fiam 3900grammal és 58cm-rel született meg, hüvelyi úton, röpke 2,5 óra alatt. Első gyerek volt. Szerintem meg kell próbálni a hüvelyi szülést, ha valami van, az orvos úgyis figyel rá, és még mindeig megcsászározhat.

2009. febr. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én az első fiam (4 kg és 58cm,természetes úton szültem.A picit 3950gr és 54cm volt,császáros.Sajnos a nyakára tekeredett a köldökzsinór,amit csak 6 óra vajúdás után vettek észre.

Egy sima szülés jobb,de a császártól sem kell félni!Ha nem hagyod el magad akkor hamar felépülsz.

Kitartást,szép egészséges babát,és gyors könnyű szülést!!!

2009. febr. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az első babám 2320 gr.-al született természetes úton 6 óra vajúdás után. A második gyerkőc 1 óra 20 perc alatt született meg 4 kg-al, és nem volt nagy különbség a kettő között. Bármikor jöhet a 3. Ja és 150 cm magas vagyok és 55 kg.
2009. febr. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!