Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a kismama testsúlya 125...

Ha a kismama testsúlya 125 kg, és a terhesség egésze problémamentes (általánosságban), és hízás sincs, van-e esély természetes szülésre, vagy ekkora súlynál kötelezően vágnak, császároznak?

Figyelt kérdés
Csak a vérnyomás volt a kezdetben magas kicsit, de csökkentővel szépen beállt (eddig nem emelkedett). Semmi egyéb panasz nem volt végig, de vajon ekkora súllyal lehet-e hüvelyen keresztül szülni? Hasonló súlyú kismamákat, anyukákat szeretnék keresni (tapasztalat megosztás céljából:-))!!! Köszönöm válaszotokat!
2008. febr. 13. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Bár nekem nincsen súlytöbbletem, de az én véleményem: szerintem minden esélyed megvan a természetes szülésre, pont ugyanúgy, mint egy kisebb sulyú terhesnek.
2008. febr. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én még nem vok terhes, csak nagyon szeretnék, de én sem vok vmi sovány, kb 92 kg. Tehát meglehet, hogy majd 1x császár lesz, de én azt nem nagyon szeretném! :))
2008. febr. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nézz fel a babazo oldalára,és írj a dokinak,hamar válaszol.

Dr Csákány M György,nagyon jó orvos.


Boldog babázást,üdv

2008. febr. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
95%

Szia sorstárs!!!


Én 117 kg voltam mikor az első gyerekemmel teherbe estem. Akkor váltottam nőgyógyászt. Rámnézett és azt kérdezte: maga szülni akar??? Mondtam: most már muszáj lesz ;)


A terhességem problémamentesnek nevezhető volt. A baba 3100 g-mal született, természetes úton. Simán, 4 óra alatt. Végig sétáltam, enyhe fájásaim voltak.


Nem egészen 3 év múlva szültem másodszor. 120 felett estem teherbe. A védőnő nem tudott megmérni, mert a mérlege 120-ig mért. Mindig ha mentem a kórházba vizsgálatra, akkor a doki mért, az ő mérlege 150 vagy 200 kg-ig volt. Ez a terhesség is problémamentes volt. Csak a végén vizesedtem. Pont 140 kilóval mentem szülni, akkora voltam mint egy vizeshordó. A babó simán született, 3 óra alatt. Vele viszont hatalmas fájásaim voltak, le sem tudtam jönni az ágyról. Babóka 4 kilósan jött világra. Ennek ellenére azt mondom, nem volt nehéz szülésem. Szóba sem került hogy császározzanak!!!

2008. febr. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az en egyik baratnom is siman szult pedig mar igencsak tul volt a 120 kg-n es mi tagadas a suly egy dolog de sosem volt egy mozgos fajta, tehat meg edzesben sem volt.

16 orat vajudott, szepen egeszben gyonyoru kislanya szuletett.

Sok boldogsagot!

2008. febr. 16. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!