Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A székesfehérvári korházban...

A székesfehérvári korházban hány napig tartanak bent szülés után normál esetben? Milyen ott az ellátás? Lehet-e vinni saját hálóinget vagy ők adnak?

Figyelt kérdés
Ott fogok majd szülni és eddig sajnos nem sokat tudok e korházról.A negatív-pozitív véleményetek egyaránt érdekel!
2009. febr. 17. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia!3 napig tartanak bent,ha minden rendben veled és a babával is!Hát a kaja nem olyan jó!Lehet vinni hálóinget persze!Egy 5hónapos kislány anyukája!
2009. febr. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a gyors választ!Kellemes babázást!
2009. febr. 17. 15:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!


3 nap. A kaja tényleg rossz. Általában 2 szelet kenyér és egy szelet sajt. Aztán legyen tőle bőven tejci. Saját hálóinget vigyél legalább 3db-ot, de saját bugyit nem engednek hordani, csak a gyógyszertári hálósat. Ja és nem árt ha viszel magaddal fájdalomcsillapítót mert ott nem adnak. A véleményem abszolút negatív, még egy napot nem bírtam volna ki a kórházban.

2009. febr. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem úgy volt 3 nap, hogy 11-kor szültem, és azt is beszámították 1. napnak. Aki egy órával később szült, az már egy nappal később mehetett csak haza. Én vittem saját hálóinget, de annyira véreztem, hogy inkább a kórházit használtam, abból meg kértem napi 3 váltást. A bugyimat senki nem nézegette, vettem ugyan a Tena bugyit, de szerintem a sima V-alakú pamutbugyi sokkal jobb.

A kajáról csak annyit, hogy hát tényleg nem egy luxusétterem. De szerintem ezzel kapcsolatban az a legkiakasztóbb, hogy ugyanazt kapod, mint a többi beteg. pl. szülés után egy nappal rakott kelkáposzta. Na, mit szól ehhez a gátseb? Meg ne fájjon a baba hasa. Nekem a férjem hozott be ebédet.

Egyébként szerintem rendesek voltak a nővérkék, a szobában mind a 4-en leadtuk éjjelre a babát, hogy tudjunk pihenni (pedig nekem mindenki azt mondta, hogy erre nagyon fújnak, de nekünk nem szóltak semmit.) Őszintén szólva én még maradtam volna, mert az első éjszaka, amikor hazajöttünk végig ordított, és nem tudtam vele mit csinálni, kinek adni, pihenni. Ott legalább éjjel aludtunk.

A hashajtót meg szerintem ne vedd be. (ha 1 nap után nincs széklet adnak hashajtót). Állították, hogy nem megy át a tejbe, de miután bevettük az összes baba ordított egész éjjel. És nem is használt. Ugyan azt hazudtam, hogy megvolt, hogy hazajöhessek. Itthon nyugodt körülmények között, a saját WC-men sikerült. Ott mindig akkor jött valaki, amikor elvonultam volna. Hol vizit, hol a gyerekorvos, hol a védőnő. Úgyhogy én ezért sem tudtam.

2009. febr. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia.

A kaja az nem nemjó, hanem ehetetlen.Nekünk legalábbis az volt,de legyürtük.Hálóinget kell is vinned,és hálós bugyit vegyél, az mosható, és senki nem nézi mi van rajtad,én fájdalomcsillapítot kaptam,mert 2.nap fájt a méhem nagyon.A nővérek többsége tök rendes,és segítőkész,van 1,2 aki barátságtalan.aludni,pihenni én nemtudtam a korházban sajna,de ez az én hibám,melegben,világosban,zajban sajna én nem tudok aludni.Összeségében a korházról rossz véleményem nincs.kaját meg hozass be magadnak.könnyű szülést kívánok.

2009. febr. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

szerda éjjel szültem és szombat délelőtt engedtek haza. minden napra új hálóinget vittem. ebéd egész jó volt, bár almát is adtak, amit viszont csak hámozva lehet enni. evőeszközt és poharat sem adnak. neked kell bevinni. bugyimat senki nem nézegette.első éjjel én egyedül adtam le a babámat,de legközelebb nem fogom kiadni a kezeim közül. kedves szobatársaim nem adták le a babáikat, akik végig üvöltötték az éjszakát. ennyi erővel inkább lettem volna a kisfiammal!!

kajára visszatérve a reggeli és vacsi nem nagy eresztés.

sok sikert a szüléshez! nekem az hatalmas élmény volt!!!

12 hetes baba anyukája:)

2009. febr. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia!Én egy hete szültem itt.Nem tudnék sok rosszat mondani,csak annyit,hogy a kaja nem a legfinomabb és h nem fog túl sokat pihenni.3 éjszakát töltöttem bent.Saját hálóing kell a Tena bugyi pedig hasznos.A nővérek szerintem nagyon kedvesek,segítőkészek és tapasztaltak is.Könnyű szülést kívánok!
2009. febr. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok Anyukák!

Nagyon köszönöm a válaszokat,ezekszerint tűrhető.Boldog babázást kívánok Mindannyiótoknak!

2009. febr. 19. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!