Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valaki leirna nekem a szules...

Valaki leirna nekem a szules menetet. Az elejetol a vegeig. !?

Figyelt kérdés
2009. febr. 17. 16:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Én csak a saját szülésemet tudom leírni:


Reggel 9-kor voltam nst-n, visszarendeltek délutánra is, a du-i 15 órás nst után hazaküldtek, hogy minden rendben. 17.30-kor már 5 perces fájásaim voltak, 18 órakor bementünk a kórházba, 18.30kor kerültem fel a szülőszobára (2 ujjnyira voltam kitágulva), átöltöztem a kapott hálóingbe, felfektettek az ágyra, megkaptam a beöntést, kitisztulás után felfeküdtem az ágyra, rámkötötték az nst-t és elkezdték adagolni az oxitocint, 19.30kor beszúrták az epidurális érzéstelenítőhöz a csövet és megkaptam a próbaadagot, fél óra múlva kaptam a következőt, ez 1,5 óráig hatott, közben burkot repesztettek és 22.05kor 3 nyomásra megszületett a kislányom! :D


Hasonló könnyű szülést kívánok Neked is!


4,5 hós kislány anyukája

2009. febr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

Szia! hát sajna minden terhesség és minden szülés más és más!

Itt csak tapasztalatokat tudsz majd szerezni, semmi sem garantálja hogy a te babád születése esteleg olyan lesz mint akitől hallasz egy verziót!

Sajnos sok esetben a doki szabályozza a szülés menetét, van olyan doki aki szivesebben csinál gátmettszést, mint hogy gátvédelemben szüljön a kismama! Van aki minden kisebb nehézség esetén császárt csinál! Sajnos ezt orvosa válogatja Ha beirod google-ba hogy szülés vagy hasonló nagyon sok oldalt kidob és ott bőven válogathatsz a lehetőségek közül!

Minden jót neked!

2009. febr. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%

Bocsi, azt kihagytam,hogy gátmetszésem is volt, de nem éreztem, illetve miután megszületett a baba, ellátták, és a hasamra tették, ez a legeslegjobb az egészben :), utána összevarrták a metszés helyét, jódoldattal kiöblítettek belülről, kaptam tiszta hálóinget, meg egy nagy betétet magam alá, és 2 óráig még ott kellett maradni megfigyelésen, közben néha megnyomták a hasamat, hogy jöjjön ki a vér.


2 óra után pisilni kell, ami nekem nem sikerült, így megcsapoltak (katéterrel, de nem hagyták bent, csak leengedték a vizeletet), de nem fájt, nem tudom, hgoy az eda miatt, vagy amúgy sem, mert annak csak 1.5 óra a hatóideje, és ez már jóval több idő múlva történt.


1. voltam

2009. febr. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%

Szia!Nekem otthon elfolyott a magzatvízem de.10 .-kor.Bementem a kórházba,ahol kaptam egy ágyat,mert fájásaim nem voltak és azt mondták 24 óra múlva meginditják,ha nem indul meg.

Este 7 körül kezdödtek a fájások rendszertelenül.Nekem a rendszeresek már 3 percesek voltak.Közben doki megvizsgált,de mivel nem tágultam,még hagytak.A folyóson járkáltam,ugy vajúdtam.

Aztán amikor közelgett az idő kaptam beöntést,lezuhanyoztam.

Utána még a szülöszobán /Győr/ kaptam egy labdát,azon ültem.

Kb. így küzdöttem két órát,ami nekem nagyon kemény volt.

Utána mikor már felfeküdhettem a doki megvizsgált, és a következő fájásnál nyomhattam is.Egy fájásnál kb. 3 nyomás,és talán olyan 8 fájás körül kinn volt a baba.Utolsónál a doki könyökkel segitett a hasamon.Hajnali fél 1.-re lett meg.Pocakomra rakták,majd kipucolták az orrát,száját és elvitték mosdatni,mérni,öltöztetni.Ekkor még egy nyomás /de az már semmi/ és kinn volt a méhlepény.

Utána varrás-nem éreztem.Babát visszahozta a párom,majd 2 óra pihi,megfigyelés miatt.Aztán pisi-próba/nekem nem ment,ugyhogy katéter/.Utána betoltak a szobába,babámmal együtt.Különben a szülésznő csinált mindent,a doki igazán csak vart.Ezt azért írom,mert engem ez meglepett,hogy ő "veszi" ki a babát,meg ilyesmi.

A párom velem volt végig-nekem rengeteget számított.

Nekem ilyen volt.Könnyű szülést kívánok neked!5 hetes kislány anyukája

2009. febr. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Engem a 40. héten befektettek a kórházba. Ez egy pénteki nap volt. Szombaton délben kezdődtek a fájások, amelyek 20 percesekből szinte pillanatok alatt 5 percesek, majd 2-3 percesek lettek. A doki a géppel nem érzékelt normális fájásokat, nem értette mi bajom és közölte, hogy hétfőnél előbb ebből nem lesz gyerek. Én ekkor már csillagokat láttam a fájdalomtól, és nagyon megijedtem, hogy ezt hogy fogom kibírni hétfőig. Három óra körül már nagyon elviselhetetlenül fájt, de a doki hajthatatlan volt, ezért majdnem az egész vajúdásom a nőgyógyászati osztályon telt, ahelyett, hogy a szülőszobán lettem volna. Végül megint átvánszorogtam, és a szülésznő, amikor a doki nem látta megnézte a méhszájamat, és megnyugtatott, hogy ebből nemsokára baba lesz. És igaza lett, ugyanis fél hat után néhány perccel megszületett a kisbabám. előtte kaptam oxitocint, illetve volt burokrepesztés is. Maga a kitolási szakasz már nem volt olyan gáz a vajúdáshoz képest. Három nyomásra kint volt a kisbabám. Közben volt valamikor gátmetszés is, ezt észre sem vettem. Mikor a baba megvolt, a gátsebet összevarták, majd a fiamat megfürdetve odaadták. Ja azt elfelejtettem írni, hogy amikor kicsusszant a fiam, akkor egy kevés időre a hasamra tették. Sose fogom elfelejteni a fiam tekintetét. Szóval számomra elég fájdalmas, de másokéhoz képest legalább rövid ideig tartó szülés volt.
2009. febr. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindenkinek a gyors valaszokat.
2009. febr. 17. 16:48
 7/16 anonim ***** válasza:
70%

Nálam így volt:

Én már bent feküdtem a kórházba.

Este 11 kor egy fájásra ébredtem.Éjfélig voltak 20 perces fájásaim,vagyis 3 darab.

Éjféltől kb.4 óráig voltak a 10 percesek.

4-től pedig az 5 majd 3 percesek,aztán már szinte állandóan fájt.

Fél 8-kor kerültem a szülőszobára,ahol bekötötték a kanült,vettek pár ampulla vért,hátha szükségem lesz rá,aztán picit megborotvált a szülésznő.Utána a kiskönyvembe beírták a fiú,és a lánynevet,amit bemondtam.

Aztán sétálgattam addig amíg,székelési ingerem nem támadt,vagyis úgy nem éreztem,hogy kakilnom kell.Amikor éreztem,szóltam a szülésznőnek,felfektettek a szülőágyra,és bekötötték az infúziót,amitől még erősebbek lettek a fájások.(nagyon örültem neki)

Aztán elmagyarázta a doki,ha jönnek a fájások mit kell csinálnom.

Mielőtt elkezdtem nyomni,lekötözték a lábamat.

Nyomtam 3at,és már kinn is volt a lányom.Negyed 9-re.Közben volt gátmetszés is,de azt nem éreztem,mert pont fájás alatt vágott a doki.

Ezután még nyomtam egyet,és kijött a méhlepény is.

Utána összevarrt az orvos kívül-belül(kb fél óra volt),és még két órát kellett feküdnöm a szülőszobán megfigyelésen,mielőtt betoltak a szobámba.

Pihentem egy picit,majd lezuhanyoztam,és a szülés után pár órával már sétálgattam a folyosón.

Remélem kielégítő választ adtam!

Ha még van kérdésed nyugodtan írj privit.

3,és fél hónapos kiscsaj anyukája

2009. febr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%

Szia a mi esetünk a következő:

40+3naposan itthon főztem és mintha kifolyt volna belőlem vmi de csak picit.Nem foglalkoztam vele.Aztán megint.Felhivtam a dokit mondta hogy lehet h ez már az azért menjünk be még ha felesleges is lesz.Hozzáteszem nem éreztem semmit.Elindultunk kb 30 perc volt a kórház mikor kiszáltam a kocsiból a nadrágom már átázott.Megvizsgált az ügyeletes doki (mindenki nagyon kedves volt)és mondta hogy itt baba lesz de készüljek mert hosszú szülés lesz mert a viz folydogál de fájások nem voltak.Sétálgattunk beszélgettünk a párommal, közben beöntést kaptam még mindig semmi.Közben megérkezett a dokim aki adott egy kúpot rá 1 órára már picit érzetem.Na utána beindultak, 2-3 perces fájások nagyon keményen 5 órán keresztül.Közben voltam kádban, labdán, kisszéken, mégis egy karosszékben kötöttem ki.Mikor már nyomni kellett felfeküdtem a szülőágyra onnatól sztem kb 30perc-1 óra alatt (sokszor kellett nyomni, de az már kevésbé volt fájdalmas)kibújt a kis hercegnőm éjfél után 5 percel:)Volt gátmetszés amiből semmit nem éreztem.A varrást szintén nem éreztem.Utána 2 órán keresztül még ott voltunk 3an a babám a párom és én.Nekem az nagyon nagyon jó volt.Sőt mindennél jobb volt.Közben a párom kivitte a babát megmutatni a családnak, miután letelt a megfigyelés betoltak a kórterembe.Ez már hajnal 4 körül volt na semmit nem tudtam aludni persze fura de jó érzéssel baromi kimerülten feküdtem az ágyban, és azt vártam mikor lesz reggel hogy velem legyen a babám.

Nagyon szép szülést kivánok neked is!

2009. febr. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Es az epidural kinek mennyire fajt? Nem vagyok nyamnyila, csak szertnem tudni mire szamitsak. :) elore is koszi
2009. febr. 17. 18:19
 10/16 anonim ***** válasza:
70%
Szia. Az én szülésem. Öt napos túlhordásnál befektetett az orvosom, hogy másnap reggel megindítsa. Reggel 5-kor ébresztettek, beöntés, a borotválást elintéztem magamnak. 6-kor oxitocinos infúzióra kötöttek. Jött az orvosom, csak egy újjnyira voltam nyitva. Szépen vajúdgattam fél 12-ig, amikor az orvosom burkot repesztett. Na akkor beindultak a fájások, a gép már nem is tudta mérni fél 2-től. 16.20-kor a babám szívverése nagyon lelassult, az orvos szólt a szülésznőnek, hogy azonnal hívjon segítséget, meg kell szülni a babát, annak ellenére, hogy még nem volt lent teljesen. Jött egy másik orvos is, megkértek, hogy csukjam be a szemem, és minden erőmmel nyomjak. Én így tettem, a párom nyomta a melkasomra a fejem, az orvosok könyököltek a hasamon, három nyomásra kint lett a babám, háromnegyed 5-re. A nyakára volt tekeredve a köldökzsínór, azért kellett gyorsan megszülni. Utána mondta a doki, hogy nagy vágást csinált, én ezt nem is éreztem. A varrás kicsit kellemetlen, de már nem vészes, és akkor már ott volt a baba mellettem. Utána két órás megfigyelés, majd toltak a csecsemőosztályra. Még két órát kellett feküdnöm, utána mehettem fürdeni.
2009. febr. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!