Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik a kórházban glicerines...

Akik a kórházban glicerines kúpot kaptak szülés előtt, elmondanák ennek a menetét? Utána mennyi idővel mehettetek el wc-re? Mindent "kiszedett", úgy értem, nem volt baleset szülés közben?

Figyelt kérdés
Nálunk se beöntés se kúp, ezért vettem magamnak kúpot, amire ha lesz időm, elintézném itthon (csak 4 percesekkel mehetek kórházba, így valószínűleg lesz időm). Ja, és még egy kellemetlen kérdés: kipróbáltam, úgyis nehezen tudok már wc-re menni, és utána elég szeles lettem... :) ez jellemző?
2011. márc. 4. 11:54
 1/7 A kérdező kommentje:
És persze a próbánál képtelen voltam várni, míg rendesen felolvad, így kijött egyben a nagy része. Valami trükk esetleg, hogy bent tartsam? :)
2011. márc. 4. 11:56
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
A glicerines kúp semmire nem elég, azaz nem fog kitisztítani, mint egy beöntés. De beöntést sem csinálnak a legtöbb kórházban már, mert mire a szülésre kerül a sor, újratermelődnek a dolgok és ugyanúgy előfordul a baleset, tök mindegy.
2011. márc. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szia,


én ilyen kúpot kaptam és annyira kitisztított, hogy szülés közben nem volt semmilyen "baleset". használat után kb. 15-20 perccel kellett wc-re mennem, olyan mint amikor hasmenésed van és érzed, hogy nem tudnád vissza tartani.


Ági

2011. márc. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Én is 15-20 percről hallottam. Hát pár nap múlva úgyis megint dugulásom lesz, teszek még egy próbát, vissza tudom-e tartani. :) Az előzőnél 3-4 perc múlva úgy szaladtam, sajnos amint elkezdett felolvadni, nem bírtam.

Írhattok még tapasztalatokat.

Amúgy még 2 hetem van elvileg.

2011. márc. 4. 17:14
 5/7 anonim válasza:

De egyszer kell elmenni tőle, vagy meghajt? (Nem mertem még kipróbálni. :S ) Az, aki hasmenésre hajlamos, annak nem irritálja a belét?

Mert ha meghajt, akkor tök fölösleges, nem biztosít be a szüléshez (ha jól gondolom)

2011. márc. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%

Nekem nagyon friss még úgyhogy leírom!!

2 hete szültem és én kúpot kaptam, úgy mondta a szülésznő 10-15percig tartsam bent és utána mehetek wc-re!! engem kitisztított attól függetlenül, hogy már otthon is ment a hasam előtte 2 napja!!

2011. márc. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, köszönöm, és persze gratula a babához.
2011. márc. 5. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!