Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sokat olvasok a császáros...

Sokat olvasok a császáros szülésről, mikor dönt úgy az orvos, hogy arra van szükség? Milyen komplikációk miatt?

Figyelt kérdés
2009. febr. 18. 12:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem akkor döntött így, amikor bementünk, h. elfolyt a víz, és fájásaim vannak. Vett vizeletmintát, megvizsgált. Nem tágultam, és a vizeletemben fehérje volt, ami terhességi toxémiára utalt. Ezért döntött az azonnali császár mellett, 1 óra múlva már a cicimen volt a baba. Nem bántam.
2009. febr. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Magzati tachycardia.

A babám szívfrekvenciája vajúdás alatt felment 180-200 közé, és nem csökkent órákon át. A baba érdekében nem várhattuk meg amíg teljesen kitágulok, és lehet, hogy a szülőcsatornában meghalt volna ilyen szívveréssel+a stressz. Megcsászároztak, aminek hála egészséges a kisbabám.

2009. febr. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Van amikor előre eldől. Ilyen okok lehetnek: relatív téraránytalanság, haránt vagy medencevégű fekvés, toxémia, bizonyos szemproblémák, köldökzsinór többszörösen a nyakon, stb. A másik esetben pedig szülés közben felmerülő probléma, általában a szülés elhúzódása ha ez a szívhangok rosszabbodásával jár együtt.
2009. febr. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb esetben a szülést vezető orvos(ok) szubjektív megítélésén múlik, mikor végeznek császármetszést.Mert vannak olyan esetek, amikor nem férhet kétség ennek szükségességéhez. Nem késlekedhet az orvos, ha a nő vagy a baba élete forog veszélyben (például, ha a lepény a méhszájon fekszik, vagy váratlanul súlyos vérzés lép fel), de ezek az egyértelmű helyzetek a ritkábbak.Az egészségügy mai helyzetét emlegetve sokszor merülnek fel anyagi okok is, mondván, a császármetszéssel végzett szülésekért az intézmény is, sokszor maga a szülést vezető orvos is több pénzt kap, mint a normál lefolyásúakért.


Az indokok között szokták említeni, hogy életkorban világszerte kitolódik az első szülés időpontja, hogy mióta elsősorban a megelőzés került előtérbe, sok orvos az első gyanús jelnél elvégzi a beavatkozást, hogy egyre több tényező számít "javalltnak" a műtét szempontjából (koraszülés, medencefekvés, életkor, diabétesz, nemi betegségek, terhesség alatti fertőzések, megelőző császáros szülés stb...).

2009. febr. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elfolyt a vizem a 35.hét végén,mintha leöntöttek volna.Állítólag kirúgta a magzatburkot.Megvízsgáltak és faros volt és lábtartással akart világra jönni.Ja és a vérnyomásom is nagyon magas volt az utolsó hónapban,de fehérje nem volt a vizeletemben.Bár az orvos azt mondta,hogy a vérnyomim ellenére megpróbálta volna simán,de a többi dolog miatt császár lett belőle.Sajnos olyan a bőröm,hogy még mindig olyan mintha most vágtak volna és nem nagyon látok változást.Szerintem kell pár év amíg elhalványul,pedig már 9 hónapos a fiam.
2009. febr. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem a 38. héten indult meg a szülés, villámgyorsan, 2kor felébredtem egy fájásra, elment a nyákdugó, 3kor a kórházba érve már teljesen kitágulva tolófájásaim voltak, viszont utána 1 órán keresztül nem mozdult a feje, mert elakadt, és kezdett a szívhang is lassulni, így nem kockáztatott az orvosom, és császárral született a gyönyörű, teljesen egészséges kisfiam.
2009. febr. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, mindenkinek jó egészséget kívánok. 17etes kismami.
2009. febr. 18. 13:45
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem a 41.héten idő előtt levált a méhlepényem-még jó hogy kórházban feküdtem.Elöntött a vér,azonnal vittek műteni.Altattak,15 perc alatt megszületett a lányom,szerencsére egészségesen.

2009. febr. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálam több oka volt annak, hogy császárral szültem. Faros volt a babám, kisfiú, első gyerek és elég nagynak saccolták. Túlhordtam 13 napot, amikoris 12 magzatvíz vizsgálat után is csak 3100 volt a méhszáj. Oxitocin infúzióra sem reagált semmit a szervezetem. Az ov prof mondta, hogy mivel nem tágulok, a babám nem fogja túlélni a vajúdás. Nem voltak fájásaim, de még csak haskeményedéseim sem. Másnap (aznap lettem volna betöltött 42 hetes) reggelre mondta a műtétet. De még aznap megcsászároztak SOS, mert leesett a pici szívhangja.

Én nem bántam, hogy így történt. Mindketten egészségesek vagyunk, és csak ez számít.

2009. febr. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2009. febr. 18. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!