Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Dél-pestiben mit történik a...

Dél-pestiben mit történik a progis császár után? Kérdések lent

Figyelt kérdés

Ha kész a műtét,meg van a baba,engem letolnak a gyerekágyas részlegre a megfigyelőbe... Eddig oké,de mi van Apával,és a babával??? Ők lejöhetnek velem a megfigyelőbe? Ha délelőtt van a műtét,gondolom lehozzák hozzám a babát egy kicsit,vagy nem? Megfigyelőbe Apa jöhet velem?

Minden érdekel a műtét utáni részről... :)

És a látogatás hogy van,most,h tilalom van?

Köszönöm szépen a válaszokat.

Üdv. 38+4 hkm


2011. márc. 6. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Császár után 24 óráig nem kellhetsz fel. Nekem reggel 9-kor volt a műtét. 14-kor ébredtem, akkor ágyastól kitoltak a rokonokhoz egy kis időre. A lányaimat behozták ébredés után egy kicsit. Ablakon keresztül bárki megnézhette őket a csecsemőosztályon. Miután másnap 9-kor beleültettek a tolókocsiba, apa kint várt rám egy kicsit beszélgetünk, de nem birtam sokáig ülni, igy betoltak a szobába. Amikor már ugy éreztem, akkor nekilendültem sétálni. Ez fontos. Minél hamarabb, annál jobb. Sajnos császár esetén császáros szobába kerültem, nem a babásba, de nem is tudtam volna felugrania picikhez. Igy mikor szoltam, hozták és vitték a babákat. Szerdai napon műtöttek, pénteken még meg akartam halni ugy fájt, de szombat mintha elvágták volna. Utána már csak a hirtelen mozdulatokra kell figyelni. Vasárnap már mehettünk is haza.
2011. márc. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A műtőnél a folyósóra tolnak ki a rokonokhoz,vagy hova? Apa láthatja a néhány perces babát a műtét után (kint vár a folyóson,és megmutatják neki rögtön?)?

A műtét napján gondolom még nem tudunk szoptatni (felkelés miatt sem,meg a tej még nem indul be,gondolom),akkor úgy hozzák,és viszik,ahogy nekem jó (persze az első napra gondolok)?

Köszi a választ.

2011. márc. 6. 12:15
 3/6 anonim ***** válasza:
én ott szültem 2009-ben,nem tervezett császár volt,de végül az lett.amíg a műtét zajlott,addig apa kint volt a műtő előtt.megmutatták neki a babát,elvitték megmérni,rendbe tenni.addig letoltak a gyerekágyas osztályra,a szülőszoba előtt találkozhattam,beszélhettem anyuékkal.a megfigyelőbe is bejöhettek anyuék is és a férjem is.a babát is lehozták egy rövid ideig,megfoghattam.aztán sajnos elvitték a nic-re.engem 3/4 3-kor császároztak,6 óra múlva bejöttek és fel kellett kelnem.reggel lezuhanyoztam nővéri segítséggel,rendbe tettek,aztán átmentem a pathológiára.
2011. márc. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

De akkor rögtön,úgy maszatosan láthatja a babát? Ez tök jó!

Meg az is,hogy lejöhet velem a megfigyelőbe. :) És veled meddig voltak a figyelőben a családtagok? Meddig szabad?

Ezekre azért rákérdezek,csak már visz a kíváncsiság (pénteken műtenek).

Köszi :)

2011. márc. 6. 12:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy hete szültem. A kérdésed azon részére tudok válaszolni, hogy mi van a látogatási tilalommal. A gyerekágyas részre nem jöhetnek be a látogatók, csak ablakon keresztül lehet velük beszélgetni. Elvileg te sem mehetsz ki hozzájuk, gyakorlatilag ugye lemehetsz a büfébe is. De a babák érdeke, hogy ne vigyen senki be betegséget.
2011. márc. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2009-ben volt nekem is császárom a dél-pestiben, bár nem programozott volt. Reggel 6-kor volt a műtét.

Párom a műtő előterében várhatott, és ahogy kiemelték belőlem a kisfiamat, úgy kulimászosan levideózta, és le is fényképezte. Így ő tulajdonképpen előbb látta, mint én, mert nekem csak a kis fejét mutatták meg a paraván tetejénél, aztán ahogy ellátták kint, párom ugye közben lefotózta, majd csak azután hozták oda hozzám egy puszira.

Aztán letoltak a császáros őrzőbe, ahol tök egyedül voltam. Párom még oda lejött, aztán hazament. Estére jött vissza hozzám, hogy segítsen fürdeni meg ilyesmi (szüleim, és anyósék csak másnap jöttek be, én kimehettem a folyosóra hozzájuk, kisfiamat ajtón keresztül tudtam megmutatni nekik).

Kisfiamat egyébként a szülés napján délelőtt 11 körül odahozták hozzám, és a karomban tarthattam, és aludtunk egyet. Ez olyan jó érzés volt... :)

Aztán este 7 körül jött be párom, akkor odahozták kisfiamat is, és először szoptathattam. Ott volt velem a babus estig, 10 körül elvitték. Aztán másnap reggel mentem a kétágyas szobába, ahol voltam csütörtökig (hétfőn reggel volt a műtét). A babát egyébként reggel hozták, este elvitték, így éjjel tudtunk pihenni.

2011. márc. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!