Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kivétel vagyok? Nekem nem...

Kivétel vagyok? Nekem nem voltak szabályos fájásaim. És szülés előtt pár nappal is éreztem, de meleg zuhanyra nem múlt el. Mikortól számít már vajúdásnak?

Figyelt kérdés

Azaz először 7-12 percenként változott (keddi nap), majd 5-6-7-8 percenként és így tovább, de pl a 2 perceseknél is előfordult 1-1 4 perces, amikor már 3 ujjnyira voltam nyitva. És egy fájás jó másfél percig is eltartott. De olyan nem volt hogy 1 órán keresztül csak 5 percenként legyenek fájások.

De hogy mikortól vajúdtam? Vasárnap távozott a nyákdugó, onnantól éreztem a fájásokat (ugyan azt mint szülés alatt), rendszertelenül, de egész nap, meleg zuhanyra sem múlt el, és kedd hajnalban már szóltam a nővérkének, hogy kezd eléggé fájni. Ekkor már a méhszáj teljesen elvékonyodott, 1 ujjnyira voltam nyitva. 2 óra múlva 2 ujjnyi és délelőtt 11-kor megszületett a lányom.


2011. márc. 11. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Gratulálok a picurhoz és a kitartásodhoz!

Nem, nem vagy kivétel, én is így jártam.

Összesen 18 órát vajúdtam 10 perc alatti, de rendszertelen egyre erősödő fájásokkal, amik 50-60 másodpercig tartottak és 2-4-7 percenként jelentkeztek. Nekem 15 órás vajúdással 2-3 cm-re sikerült kitágulnom, akkor burkot repesztettek és 3 óra múlva már a kezemben volt a pici fiam.

Annyi volt, hogy szülés előtt 2 nappal viszont rendszeres jóslóim voltak több órán keresztül, de ezek nem voltak túl erősek és végül elmúltak.

Az egyik szüléssel kapcsolatos kérdésnél ezt le mertem írni, hogy nem mindenki működik tankönyv szerint és máris hülyének néztek, de úgy látszik nem csak én jártam így!

2011. márc. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pfuu...nem vagy kivétel.

Én 5 napon át vajúdtam. Rendszeres 5 perces fájásokkal mentünk be a kórházba, ami rendszertelenné vált. Aztán este elment a nyákdugó, 4 perces fájásokkal. Ekkor szűk 2 ujjnyira voltam nyitva. Aztán 2 napig lájtosak voltak, de azért éreztem. Utolsó nap reggel burkot repesztettek és délután 4-re lett meg... szóval elég volt, de megérte.

Gratulálok a lánykádhoz.

2011. márc. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor megnyugodtam, nem csak nekem volt más tapasztalatom, mint amit a "nagy könyvek" írnak.
2011. márc. 12. 09:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia. Van már baby?
2011. márc. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy kivétel,emrt 21.századba renegeteg kismama szül ugy mint te, sok kismama szülsée és terhessége nagykönyvektől és tanköynvtől eltér
2022. ápr. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!