Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hideg vagy meleg vizes törölkö...

Hideg vagy meleg vizes törölközöt ajanlanak a szüles utan a hasra tenni? A meh illetve a has összehuzassal kapcsolatban hallottam, csak a "lenyeget" felejtettem el.

Figyelt kérdés
Es persze a hatekonysaga is erdekelne. Köszönöm.
2009. ápr. 28. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem hallottam még ezt, a kórházban senki nem is csinálta.


Én a hidegre szavazok, hiszen a melegtől az erek kitágulnak, eléggé vérzik az ember lánya, nem kell még rárakni egy lapáttal.

Bár a vérveszteségtől meg fázol, nem biztos, hogy jól fog esni a hideg vizes törölköző.

Inkább passzolom. Én a másodikat is inkább non-stop szoptatni fogom, ezáltal gyorsan visszahúzódik minden.

2009. ápr. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én az 5. napon itthon kezdtem el, állott vizes (langyos) törölközőt tettem a hasszorító alá éjszakára.

1 hét alatt gyönyörűen visszahúzódott a "lötyögős" bőr a hasamon (a hasam a szülés után "eltűnt" :).


Nekem a nagymamám és anyukám ajánlotta, nekem használt:).


7 hós kislány anyukája

2009. ápr. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hideg vizes borogatást ajánlanak. DE! Sok kórházban nem szeretik, ha ilyet csinálsz. Ahogy nálunk sem. Nekem anyósom mondta, hogy csináljam, de csak úgy, ha nem látják! Hát nem tudom. Azért viszek hasleszorítót is!
2009. ápr. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem anyósom hideg vagy langyos borogatást javasolt, neki is ez használt. De emellett ő is használt kendőt a has leszorítására, szóval szerintem érdemes beruházni egy tépőzáras fajtára (4-5e Ft körül van tudtommal). A dokimat is kérdeztem, azt mondta jó, mert megtartja a hasfalat az elején.
2009. máj. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!