Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik keveset híztak (5-...

Akik keveset híztak (5- max.9kg) terhességük alatt leírniák, hogy hogyan sikerült?

Figyelt kérdés

első terhesség alatt állok és tanácsokat kérnék,hogy mire figyeljek annak érdekében,hogy ne hízzak 10 kg-nál többet

köszi a tanácsokat


2011. márc. 13. 15:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15 kg túlsúllyal indultam, hányingeres és étvágytalan voltam 3 hónapig... vagyis így nem volt nehéz.
2011. márc. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A lányom fitneszsovinisztát varázsolt belőlem,mig várandós voltam ,addig csak zöldségeken(sülve,főve,párolva),gyümölcsökön éltem.Az édesebb gyümölcsöktől hányingerem volt.Amire odafigyeltem 5x kevés étkezés,csak teljes kiörlésű pékárú+zöldség minden mennyiségben,sovány tejtermékek,1x-1x tejberizs is belefért.Inni szinte csak ásványvizet ittam,aminek kevés a Natrium tartalma(30 alatt).7 kilót hiztam vele,igaz 2700g volt amiokr megszületett,de szülés után -2 kiló voltam az eredeti súlyomhoz képest.A második gyerkőccel is igyekeztem odafigyelni,de ő tömény hús diétán tartott,10 kg plusszal szültem.

Szerintem egyél ami jól esik,de ésszel,a kalória bombákból inkább fél adagot,gyümölcsből,vitaminból duplát.

2011. márc. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én az elején nem kívántam egyáltalán az édes dolgokat. Nem hánytam egyszer sem, de nem is kívántam a sok kaját. A 20. hétig semmit nem híztam, utána beindult. 9,5 kiló plusszal mentem szülni, amiből a kisfiam 4080 gramm volt.
2011. márc. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én egészen a terheléses vércukor szint mérésig azt ettem amit megkívántam,de magas lett a terhelésesem így diétára fogtak,de azért néha elcsábultam...7kg híztam és mire visszamentem a 6hetes kontrollra ugyanannyi voltam mint a terhesség előtt pedig aztán szülés után megint csak azt ettem amit megkívántam:)Szóval különösebb praktikám nem volt....
2011. márc. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
én is cukorbeteg vagyok, a 180 g szénhidrátos cukorbetegdiétának ha utánanézel az jó támpont hogy kábé mennyit és mit egyél úgy hogy az elég legyen mindkettőtöknek de ne hízz elefántra:)
2011. márc. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ja azt kihagytam hogy 9 kilót híztam, remélem már többet nagyon nem fogok, most a 38. héten vagyunk:)
2011. márc. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
160 g szénhidrát diétát kellett tartanom terh. cukor miatt.
2011. márc. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én ettem rendesen, nem vontam meg magamtól semmit. Persze kell a mértékletesség, 8 kilót híztam. Ez szerintem leginkább alkati kérdés.

Sógornőm nem evett sokat, próbált vigyázni magára, de vizesedett nagyon, így majdnem 20 kiló plusszal ment szülni...

2011. márc. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én 2 kg-ot híztam,diétáznom kellett,mert magas lett a cukrom a terhelésen. 180 gr-os szénhidrát diétát tartottam végig. A baba egészséges lett, 3 kg.
2011. márc. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%

Én nyolc kilót híztam, de ötvenről indultam (172 cm vagyok). A kórházból szintén 50 kilóval távoztam, vagyis abban a nyolc kilóban egy gramm háj sem volt.


Végig sportoltam, a hatodik hónap végéig futottam, aztán tornáztam. Ha eddig sportoltál valamit, nyugodtan folytasd (feltéve ha olyan sport, hogy nem eshetsz el, vagy nem ütnek meg), csak ha nem esik jól, állj meg közben. Szerintem ez a legfontosabb! De pl. Rubint Réka "Légy bombajó kismama" DVD-je úgy van összeállítva, hogy azok is végigcsinálhatják, akik előtte nem sportoltak.


Különben az orvosom azt is engedte, hogy hasizmozzak. Nem lett belőle baj, viszont nagyon gyorsan visszament a hasam.


Kajánál meg annyi a lényeg, hogy minimalizáld a felesleges kalóriát. (Cukor, édesség, fehér kenyér stb. a lehető legkevesebbet.)


Kellemes babavárást!

2011. márc. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!