Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Bp. Máv kórház szülészetéről...

Bp. Máv kórház szülészetéről mi a véleményetek? 38 hetes vagyok, és lassan eljön a mi időnk. Kezdek félni. Bővebb lent.

Figyelt kérdés

Nincs fogadott orvosunk,eddig úgy gondoltam felesleges.De így a végén elkezdtem félni.Szóval tapasztalatokat várnék,elsősorban,de egy kis biztatás sem ártana...:(

Hihetetlen hogy a végén kezdek el félni az egésztől...

38 hetes első babás km


2011. márc. 18. 13:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem vagyok ismerős a mávban /honvéd kórház


de!

a nem fogadott doki /ügyeletes mindig kipihentebb és jobban oda tud figyelni mint a fogadott akit lehet az ágy elöl hívsz fel müszak végén...


szóval egyetlen pozitívumként ezt tudom felhozni no és azt hogy bár körbenyalni nem fognak de tisztességgel ellátnak majd.


Ügyes legyél és már ne kezdj el félni!!!


22+6 kismama

2011. márc. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ügyeleten szültem végül első gyermekem, fogadott orvosom félig volt csak. Ez hosszú, de a lényeg, hogy a Máv-ban szültem. Ez természetes, hogy a vége felé elkezdesz félni. Egyáltalán nem féltem én sem, de az utolsó napokban azért néha rámjött: most hogy lesz. A második gyermekem a Szt Imrében szültem. Egyáltalán nem választottam orvost (mondjuk szülésznőm itt volt). Mindenki az Imrét dicséri, de nekem így hogy volt összehasonlításom: Mondhatom bár a Máv-ban szülhettem volna. A szülőszoba 1000X jobb volt. Kényelmesebb volt az ágy is. Ez azért volt lényeges, mert a másodiknál épp hogy beestem a szülőszobára (majdnem autóban szültem, ahol végig vissza kellett tartanom). A kórházban úgy nyomott az ágy, hogy nem tudtam odafigyelni, hogy most már nyomhatok. Néha úgy éreztem mindjárt leesek. Hiába mondták, hogy ne az ágyra figyeljek, nem esek le. De ha egyszer nem éreztem magam biztonságban. Alig fértek el a szülőszobában (csecsemős, férjem, orvos és a szülésznő). és még sorolhatnám a negatívokat a mávhoz képest. Ami lényeg, hogy jó szülésznőd legyen. És lelkileg készülj fel a szülésre. Bizz magadban és a babádban. Ha át tudod magad adni a szülésnek. Hidd el menni fog, a lehető legkevesebb szenvedéssel, és a végén visszagondolva jó érzés tölt majd el a szülésre gondolva.
2011. márc. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

Szia!Én tavaly szept-ben szültem ott a második babámat és hidd el nagyon rendesek ott a szülésznők és a szülészdokik is!Ugyan nekem fogadott dokim volt de én ugy mentem be aznap hogy a dokim nem volt bent így értesítenem kellett de az a doki aki ügyeletes volt nagyon rendes volt és kedves szóval ha nem lett volna választott dokim akkor nyugodt szívvel szültem volna nála!

Tudtommal van két női szülészdoki is!

Lehet aztán majd az én dokimat fogod ki és ő meg aztán nagyon aranyos!

A szülőszoba pedig jól felszerelt minden van ami kell!

Szóval ne félj és ha bármi kérdésed lenne írj nyugodtan emailt!

Kitartás és sok sikert a szüléshez!

2011. márc. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én is a Mávban szültem mindkét babámat. Bár volt fogadott orvosom, szülésznőm viszont nem. Mindkét esetben végig nagyon kedves volt velem mindenki (szülésznők, nővérek, csecsemősök). Nagyon jól végzik ott a munkájukat, én - ha lenne harmadik - azt is csak ott szülném. Szerintem ne aggódj!!! Könnyű szülést! Egy hároméves és egy 10 hónapos anyukája
2011. márc. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm hogy írtatok!:)Akkor ezek szerint nincs miért "félnem".

Igazából sajnos hallottam rémtörténeteket,hogy nem törődtek a kismamával szülés után,és hogy úgy kellett könyörögni a csecsemősöknek hogy mutassanak meg dolgokat.Akkor ilyenek nincsenek a Máv-ban.:)

Van valami különleges dolog amire ügyeljek esetleg?Pl:kórházi csomaggal kapcsolatban.Mit ne felejtsek el semmiféleképpen sem?Mivel elég sok dolgot kell vinni,így én sajna csak egy közepes méretű húzhatós bőröndbe férek el plusz még egy válltáska.Nem fognak hülyének nézni hogy ennyi pakkot viszek magammal?

Hűűű már lehet tényleg túlzásba viszem az aggodalmaskodást.:)Ugye más is volt így nem csak én?

2011. márc. 18. 15:47
 6/13 anonim válasza:

Szia!Én a 15:15-ös válaszoló vagyok ismét!

Az újszülőttes részt nem kérdezted csak a szülészetet:)!

Sajnos a csecsemősök közt van olyan aki nem szimpi és csak akkor mutat meg neked dolgokat ha kérdezel,de vannak nagyon kedves és segítőkész nővérkék is most már mert sajnos mikor az első babámat szültem 2008-ban akkor borzasztó emberkék doliztak ott és sok is volt a panasz rájuk!Sajnos nem sok mindent adnak ott egyszóval vigyél mindent magadnak és a babádnak is mint pl:pelus,törlőkendő egyedül krém és hintőpor meg alkohol van nekik amit adnak a babának,na meg a saját babaruhájukba öltöztetik a babákat!Magadnak is vigyél mindent és vitessél majd be sok vizet meg gyümölcslét és kaját is mert a koszt nem igazán finom!Wc papírra se telik nekik szóval azt is vigyél be párat!

Ami jó az hogy a szobákhoz saját wc és fürdő tartozik és azért ki lehet bírni azt a pár napot bent!

Szerintem ne aggódj sokat mert a babának sem tesz jót!!

2011. márc. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
13:36-os vagyok. Igen csak a szülészetet kérdezted. Sajnos a csecsemősökről szinte csak rosszat tudok én is mondani (bár én is 2008-ban szültem). Azon a napon mikor hazajöttem volt műszakban egy SZUPER, de sajna már jöttem haza. Nekem első gyermekemnél már másnap este megindult a tejem, a lányom meg nem akart szopizni, kezdő anyukaként meg nem tudtam, hogy azonnal fejnem kellett volna. Azt gondoltam majd itthon. Hát jó kis mellgyulladást kaptam. Be kellett szereznem egy bimbóvédőt (de ezt már csak a kedves nővér mondta csak). Ezt (főleg ha kicsi a melled) mutasd meg a férjednek, hogy ha szükség lesz rá, már tudja, hogy mit kell vennie. Én mindenféleképpen javaslom a szőlőcukrot. És nekem mindig vízből volt hiányom. Annyi üdítőt kaptam, de vizet senki sem hozott. És már a cukros léből elegem volt. Amúgy már szinte mindegyik kórházba kell vinned pelust, wc papírt, evőeszközt, szóval mindent. És jóval több fehérneműt vigyél, hátha nagyon fogsz vérezni, és átázol. Nekem elsőnél nem volt vészes, de érdekes a másodiknál csak a tena betét volt elég. Mondanom sem kellett, hogy nem vittem, tök nehéz volt bentről beszereztetnem. Addig meg állandóan mindent összevéreztem.
2011. márc. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is 38 hetes vagyok, megtörténhet, hogy szobatársak leszünk! :D

A szülészetről egyelőre csak infóim vannak, tapasztalataim nincsenek. Ha megindul a szülés, lenn be kell jelentkezni, ez biztos. A dokik nagyon szuperek, legalább 3 ügyeletes doki mindig van a szülészeten. A szülésznőkről csak jókat hallottam, remélem, így is van. A csecsemős nővérek között is van ilyen is, olyan is....

Nekem azért tetszik nagyon a máv, mert van koraszülött osztály, ha baj van a babával (soha, soha ne legyen!), nem viszik át másik intézménybe.

A kórtermek 3 ágyasak, mindegyikhez saját zuhanyzó, wc. Magadnak tényleg mindent vinni kell, ne aggasszon a csomagod mérete, mindenki nagy pakkal érkezik. Ha feleslegesnek bizonyul valami, legfeljebb hazaküldöd.

Wc papír, evőeszköz, aprópénz, szalvéta, kézfertőtlenítő stb. legyen nálad. Én higikendőt is viszek, mert hiába takarítanak napi 2x, egy igénytelen szobatárs után nem szívesen mennék wc-re. Köntös és laza, szellős hálóinged legyen, mert a fűtéssel nem spórolnak, viszont a folyosó, ahol a látogatókkal lehetsz, elég hűvös és huzatos. Apa, családtagok bármikor bemehetnek hozzátok. Van mikró, hűtő és vízforraló, tea egész nap. Érdemes ásványvizet majd hozatnod, a büfé oltári drága. A kaja tényleg elég pocsék és kevés is.


A babának csak popsitörlő és pelenka kell, de nyugodtan csomagolhatsz neki textilpelenkát is (büfihez, pelenkázáshoz), kis kesztyűt, zoknit, és egy kis takarót, ha sétálgatnátok a folyosón.

Én még csomagoltam el cumisüveget és mellszívót is, nem tudom, hogy fog-e kelleni, majd meglátjuk.


Nem kell félned, profik vannak ott, méghozzá azért, hogy téged és a kisbabádat segítsék. :)


Könnyű és gyors szülést!

2011. márc. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat!:)Kedves utolsó!Tök jó lenne ha ilyen normális szobatársat kapnék.Én kitudok borulni az emberek igénytelenségén.És néha amiket olvasni...de majd meglátjuk.:(

Nekem teljesen olyan érzésem van hogy nem sokára beindul valami.:)én nagyon örülnék már neki.már sehogy sem az igazi.Se ülve,se állva,sehogy.NA meg a nyilallások is egyre kellemetlenek.De gondolom ilyenkor ezek normálisak.Remélem nem húzzuk ki a kiírtig.Te hanyadikára vagy kiírva?Kisfiú kislány?

2011. márc. 19. 12:19
 10/13 anonim ***** válasza:

:)


Kisfiam lesz.

Nálunk nem sok jele van, hogy jönni akarna a babóca, kis húzódás este felé, de semmi konkrét dolog. Éppen panaszkodtam a férjemnek, hogy tarthatna valaki ilyenkor egy táblát, hogy kezdőőőődik!!!

Tényleg jó lenne jó fej emberkékkel összekerülni, azt se bánnám, ha lenne közöttük tapasztalt anyuka. :)De sajnos, ez sem kívánságműsor.

2011. márc. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!