Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Jól tudom? Ha a szüléshez...

Jól tudom? Ha a szüléshez mentőt hívok, akkor a területileg illetékes kórházba visz. Akkor is, ha másik kórházban szülnék elvileg. (Nem taxi, azt tudom, de így van? )

Figyelt kérdés
2011. márc. 19. 22:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A területileg illetékes legközelebbibe fog vinni, ha a szülés már megindult.
2011. márc. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi!Akkor jól tudtam.Mindenképpen sofőr kell.
2011. márc. 19. 22:57
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Így van. De van egy lehetőség, ha választott kórházadban orvosod is van: bepecsételteted a kiskönyved hátuljába, hogy nála fogsz szülni, és oda szállítsanak.


Hála Istennek tapasztalatom nincs afelől, hogy ez így működik-e, mert végül mindig éjjel vagy hajnalban mentem szülni, és így volt sofőr (autónk nem lévén), csak hát nem lehetett tudni, melyik napszakban fog rám törni, meg hogy ki lesz otthon stb. :o) Így én ezt megcsináltattam.


Persze kérdés, hogy a mentősök végül hova vittek volna...

2011. márc. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Szülésznő is tud pecsételni...!!!!
2011. márc. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
No ezt nem tudtam, annál jobb... :o)
2011. márc. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A mentőst marhára nem fogja érdekelni egy pecsét arról, hogy a kismama Budán tervezte a szülést, ha épp Pest túlsó szélén indul meg a szülés, csak az fogja érdekelni, hogy biztonságban "leszállítsa" a legközelebbi kórházba. Igaza is van.
2011. márc. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nyilván ha életveszély van, akkor igen, de itt nem feltétlenül arról van szó, hogy azonnal doki kell, csak arról, hogy beindult a szülés normális úton, és be kell menni, mert néhány órán belül baba lesz, és az ember nem akar 5000 Ft-ot taxira költeni, ha a mentő is beviszi, mert nyilván azoknak nincs autója, akiknek nem igazén telik ilyesmire...
2011. márc. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A pecsételős dologról nem hallottam még.Csak kíváncsi voltam, mert van aki vigyen, nem gond, de ebben nem voltam biztos.Így logikus, persze, mert a legközelebbi van közel, a mentőnek meg menni kell, mihamarabb tovább.

2011. márc. 19. 23:20
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a (fogadott) szülésznő azt mondta hogy abba a kórházba visz be a mentő, ahol én szülni akarok. Persze lehet hogy azért mert választott orvosom is van.
2011. márc. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem, hogy a 34. héten elfolyt a magzatvizem. Hívtam a mentőt és az volt az első kérdésük, hogy van -e fogadott orvosom és hogy melyik kórházba akarok/fogok szülni. Mivel nekem egyik sem volt, így a területileg illetékesbe vittek.
2011. márc. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!