Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Terhesgondozásra járok még...

Terhesgondozásra járok még egyelőre, a SOTe I-re, de nem mondhatnám, hogy különösebben elégedett lennék. Vagy lehet, hogy csak én vagyok túlérzékeny?

Figyelt kérdés
Futószalagon működik a dolog, az ember mintha háttérbe szorulna. Borzasztó sokat kell várni (előfordult már, hogy a terhesambulancián reggel 10 órakor adtam be a könyvemet és délután 3-kor végeztem). Kénytelen voltam változtatni, mert ha valaki nem rámenős, kicsit erőszakos, akkor fél napokat lehet kint ücsörögni anélkül, hogy történne valami. Már előre félek, mi lesz majd szülés közben meg utána, mikor bent kell maradni. Félreértés ne essék, semmiféle különleges bánásmódra nem tartok igényt, csak az emberszámba vétel hiányzik.
2009. febr. 24. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:
van fogadot dokid,mert ök odafigyelnek,és jovval kevesebbet kell várni.
2009. febr. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nincs fogadott orvosom, az anyagi helyzetem ezt nem engedi meg.
2009. febr. 24. 17:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia

Teljesen megértelek. én is odajárok. elképesztő futószalag, eddig mindig minimum 3 -4 órát várakoztam. Mindig. És ezen nem segít az sem, ha van fogadott dokid, csak a pénzt nyeli el. Megjegyzem, nagyon nagyon jó dokik vannak, szerintem, erős a szakmai protokoll. de mamabarát váró a rácsos, kényelmetlen és kevés székeivel igazán végképp kiborító. úgy tudom amúgy, hogy a PIC miatt sokkal sokkal többen járnak ide, vagy jönnek át nagyterhesen szülni. úgy is, hogy előtte nem ide jártak, de esetleg a kisbabájuk miatt itt kell szülniük. javulni nem fog, mindig ennyit fogsz várni, tapasztalatom szerint csütörtök délután, péntek délelőtt viszonylag gyorsabb. most az influenza járvány miatt alig van orvos is. sommázva van mentség és jók is, de tényleg nem a kismamáról vagy a Te terhességedről szól a gondozás.

2009. febr. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem köze nincs a túlérzékenységnek, ahhoz, ha valakit kiakaszt, hogy kötelezően részt kell vennie, valamiben, ami igazából nem tudja, hogy mi, de az ő meg a babája testével csinálják. Nem sűrűn mondják meg azt sem, hogy mi értelme van a vizsgálatoknak és, hogy mi fog történni az emberrel.

Szerintem nem érzékeny vagy, hanem teljesen jogosan elvárnál dolgokat, ami egy emberi lényt megillet.

2009. febr. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajnos,ezek tények,nem te vagy túlérzékeny.Sajnálatos,h csak abban az esetben bánnak emberként velünk,ha van fogadott dokink,szülésznőnk(én szerencsés vagyok,megengedhettük magunknak)az pedig még sajnálatosabb,h nem mindenkinek van rá pénze...sztem állj a sarkadra,és ne hagyd magad.A te és a pici érdekében.
2009. febr. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Teljesen megértelek. Nekem fogadott dokim volt és ez sem segített nagyon a helyzeten. Gondozásra magánrendelőbe jártam, de sajna túlhordtam a babát és minden nep mennem kellett ctgre. Na az halál volt. Mindennap min. 3 órát vártam a nagy pocakommal, pedig már mindenórás voltam és korán reggel ott voltam. Persze miután benn voltam ülőhely nem volt, néha az álujás szélén álltam, de volt, hogy sírvafakadtam. Ez ment mésfél hétig mire megszületett a babóm. Arról nem is beszélve, hogy az ambulancián vannak olyan barbár nővérek, akinek csak egyszer engedtem hogy hozzám érjem, mert úgy megnyomkodta a hasam, hogy felébredjen a baba, hogy azt hittem ott fogok megszülni. Hiába kértem, hogy nézessék meg a ctg-s papírt az ügyeletes dokival, ők csak az én dokimat hívták mindig, aki meg elég elfoglalt. Én is volt, hogy odamentem fél nyolcra és délután fél kettőkor jöttem ki. Ennek az időnek az érdemi része kb fél óra volt a többi várakozás.

Szerintem ez embertelen.

Kitartás

2009. febr. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Szia!

10 napja szültem, és miután túlhordtam manócskát a végén már naponta kellett menni, szóval megértem a gondodat.Én megpróbáltam úgy felfogni, hogy mindez a babáért történik és mindig megnyugodtam a vizsgálatok után,hogy minden ok.Lehet,hogy szerencsém volt, de végül csak szép élményekkel jöttünk haza a szülés után:)

Tarts ki, megéri:)

2009. febr. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!