Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ahhoz, hogy a férjem is ott...

Ahhoz, hogy a férjem is ott legyen velem a szülőszobán, el kell valami tanfolyamot végeznie? Eseteleg, ha netán császár lesz a vége, oda be se engedik őt?

Figyelt kérdés
Mindenképpen a férjemmel szeretném átélni e csodát(juni eleje),és tudni szeretném,mire számítsak!
2009. febr. 25. 14:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Szia! Nem kell semmilyen tanfolyam. :) Kórháza válogatja, hogy beengedik-e a férjet vagy sem, függetlenül attól, hogy sima szülés vagy császármetszés. Kérdezd meg az orvosodat.
2009. febr. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Velem végig ott volt a párom, vajúdástól szülésig, nem végeztünk semmilyen tanfolyamot. Így is kérdéses volt 9 hónapig, hogy bent marad-e, mert félt, hogy hogy fog reagálni a dolgokra, nem-e lesz rosszul, de olyan fokozatosan történtek az események, hogy végül bent maradt és egyáltalán nem bánta meg, élete legkülönlegesebb élménye volt! Császárnál nem lehet veled, de ha belegondolsz, az végülis egy nagy műtét, ahol nagy a fertőzésveszély. Remélem, hogy sikerül spontán szülni, hihetetlen élmény lesz!


Gyors és könnyű szülést kívánok!

2009. febr. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2009. febr. 25. 14:24
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt tanfolyam(Kecskemét),végül sajna császár lett,oda nem engedték be...De vajúdás alatt végig ott lehetett,ami nagyon sokat jelentett mindkettőnknek!Könnyű apás szülést kívánok nektek!:D
2009. febr. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell tanfolyam, de a kórház csak a császárnál tilthatja ki az apukát. Síma szülésnél nem mondhatják neki, hogy menjen ki.

Amúgy jól döntöttetek, hogy együtt szültök! :) Én is mindkét kislányomat a férjem jelenlétében szültem, és nagyon sokat segített a jelenléte.

2009. febr. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi az őszinte válaszokat!
2009. febr. 25. 14:34
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem kell tanfolyam, hanem valami papírt kell majd aláírni, hogy megkaptuk a dokitól a felvilágosítást. Azt vinni kell.

Amúgy kórháza válogatja.

Ja képzeljétek, most hallottam, hogy nálunk ha egyszerre több kismami szül, akkor is csak egy apuka mehet be, az aki először ért oda. Milyen szemétség ez. Bár nem is magam sajnálom, mert én akár egyedül is megbirkózom majd vele, de van olyan, akinek szüksége lenne a támogatásra. Szomorú!

2009. febr. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én császárral szültem ( SOTÉ-n és a párom is bent volt . Végig ott simogatta a fejem és beszélgettünk műtét közben. Nem kellett tanfolyamon résztvennie, semmilyen oktatás nem volt és simán megengedték,hogy bejöjjön. Nagyon megnyugtató volt, hogy mellettem lehetett.
2009. febr. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kellett tanfolyam!!!!!

Vagyis egy kis kék könyvecskét kellett bemutatni, amit korábban arról állítottak ki, hogy jártatok tanfolyamra. Nálunk kérték, amikor szülni mentünk. (Debrecen, Kenézy) Császárnál viszont úgy tudom nem lehet bent lenni senkinek.

2009. febr. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az unokatesóm (egészségügyis az u.tesó) menye Debrecenben szült és ő volt bent a szülésnél mert a fia nem végezte el a tanfolyamot.Én pesten szülök és az én dokim nem is hallott olyasmiről,hogy tanfolyam kéne ahhoz hogy bent legyen az apuka.
2009. febr. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!