Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha szülésre kerül sor, akkor...

Ha szülésre kerül sor, akkor mentő mindenképp a területileg illetékes kórházba visz, vagy a választott kórházba? Vagy van lehetőség valamilyen befogadó nyilatkozatot kérni a választott kórháztól erre az esetre?

Figyelt kérdés
2009. febr. 25. 15:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha választott orvosod van, és nem a területileg illetékes kh-ban dolgozik, akkor tőle kell egy igazolást kérned, ez alapján fog majd a mentő a választott kh-ba vinni. (nekem a kiskönyvem hátuljába írt a doki pár sort a mentősök számára)

Ez alól természetesen kivételt képez az, ha a baba és/vagy a mama egészsége forog kockán.

2009. febr. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a kiskönyvembe írta be a doki, amit kellett. Amúgy azt mondta (bár nem tudom, hogy ez mennyire igaz), hogy a kórházak nem feltétlenül örülnek annak, ha a mentő beesik egy olyan kismamával, aki bár oda tartozik, de nem odajárt terhesgondozásra, így inkább elviszik a választott kórházba. Persze a sürgősségi eset valóban más tészta.
2009. febr. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!