Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki szült már gátmetszéssel...

Aki szült már gátmetszéssel és gátvédelemmel is, a gátvédelem utólag milyen? Fáj?

Figyelt kérdés

Mert nekem az első babám gátmetszéssel jött világra, és nagyon könnyű szülés volt, tényleg nem volt benne semmi rossz. De a gátsebem utána elég sokáig fájt, ráülni hetekig nem mertem.

A második babát gátvédelemmel fogom szülni (jók rá az esélyek).

A gátvédelem után utólag milyen érzés volt? Érezni hogy valami "történt vele"?


2011. márc. 30. 15:50
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Olyan a doki és a szülésznő is, hogy ha szükséges, vágnak (az elsővel is így történt), tehát nincs veszélyben a testem, hogy szanaszét repedjek :)
2011. márc. 30. 15:54
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Én nem akartam gátmetszést az első babámnál, nem is lett, de repedtem picit (nem volt gátvédelem) pár öltés, nem fájt a sebem.Ismerek olyan anyukát aki gátmetszés nélkül szült, azt mondta szülés után azonnal törökülésben tudott szoptatni ( gondolom azért a szövetek zúzódnak ott lent)
2011. márc. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A gátvédelem nekem másodszor részben sikerült (elsőnél volt vágás és repedés is).

De még így is, hogy nem volt 100%-os a siker, sokkal jobb volt. Igaz lett rajta duzzanat (ödéma), de hamar lement, és sokkal hamarabb tudtam rendesen ülni.

2011. ápr. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, tesóm az elsőnél repedt, a másodiknál vágták, a harmadik gátvédelemmel született. Azt mondta, a legegyszerűbb szülése a harmadiknál volt, ő lett meg a leghamarabb, és meglepődött, hogy szülés után közvetlenül tudott lépcsőzni, ülni. Ja, és majdnem 5 kilós volt a babája.
2011. ápr. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
szia! gátvédelemmel semmi gondod nincs utána nem fáj semmi, igaz a kitolás kicsit kellemetlenebb mert nem nyomhatsz nehogy repedj. én a 3. szültem gátvédelemmel a másik kettőnél vágtak. az elsővel luktól lukig mind két oldalon 3 hónapig állandóan fájt a nap 24 órájában a másodikkal is vágtak de nem volt gondom vele simán ültem 5 nap után .felszívódó varratot kaptam.uh ne félj.ugy is lesz ami lesz nincs választásunk,ha az orvos úgylátja hogy repednél nem férne ki akkor vágnak inkább vágjon mint repedjél mert ha reped az sokkal nehezebben gyógyul
2011. ápr. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Én gátvédelemmel szültem a kislányom(első baba) és semmi gondom nem volt utána. Negyedik tolásra kint volt,kicsit sem repedtem,amikor a szülésznő azt mondta ne nyomjak simán vissza tartottam.Igaz nagyon könnyű és sima szülésem volt.

Könnyű szülést neked is!

2011. ápr. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 9 évvel ezelőtt gátmetszéssel szültem a kisfiamat. Iszony fájdalom volt utána, ülni nem bírtam szerintem hetekig. A kórházban jegelnem is kellett, orvos mondta. Tavaly a kislányomat gátvédelemmel szültem. Szülés közben nem tudtam, csak fura volt, hogy a szülésznő állandóan "turkál" bennem. Nem tudtam miért. A végén mondta el, hogy miért volt ez. Akkor inkább kellemetlennek tűnt, mondjuk a fájások elvették a figyelmemet róla. Utána semmi problémám nem volt. Egyáltalán nem fájt, megelőzésképpen vittem be magammal aloe first-öt, azzal fújkáltam magam, de tényleg, mintha semmi nem történt volna. Úgy tudtam menni is, mint aki nem szült. Emlékszem 9 évvel ezelőtt olyan voltam, mint aki összef.sta magát. Most tényleg semmi, a dokim mielőtt hazamentünk megvizsgált és azt mondta, hogy csak egy kis felszíni hámsérülés volt, de olyan kicsi, hogy tényleg nem éreztem semmit. Áldom a szülésznő, aki akkor volt szolgálatban, nem volt fogadott. Szóval csak pozitív emlékem van róla.
2011. ápr. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
hát minden tiszteletem azé aki bírja a hosszabb kitolást gátvédelemmel... nekem múlt csütörtökön született a babám, gátvédelmet akartam, azt beszéltük meg a dokival hogy ha úgy látja hogy repednék azért vághat. Aztán mire oda jutottam, már nagyon akartam azt a gátmetszést csak legyünk rajta gyorsan túl, hálistennek nem is hagytak soká szenvedni, negyedik nyomásra kint is volt a baba:) Hát ha soká állok azért feszítenek a varratok, de sokkal rosszabbra számítottam, eleinte nem is tudtam hogy volt gátmetszésem, viszont azt hogy aranyerem lett annál inkább:D viszont az meg már meg is gyógyult.
2011. ápr. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az elsőnél vágtak-azzal sem volt gondom, egy hete szültem gátvédelemmel, ezzel még kevesebb bajom volt.Gyorsan regenerálódtam, nem szenvedtem egyikkel sem, de most mintha könnyebb lett volna egy hangyányival.
2011. ápr. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi!!!

Azóta egy barátnőm szült, a 3. babát, gátvédelemmel. 3. tolásra kint volt a pici, ő is úgy sétál, mint aki nem is szült, az előző kettő után meg hetekig sem llni, sem feküdni, sem ülni nem tudott...


Köszi nektek! Így még biztosabb vagyok abban, hogy gátvédelmet szeretnék :)

2011. ápr. 5. 13:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!