Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Otthonszülés, ha csak az anya...

Otthonszülés, ha csak az anya akarja? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Szerintetek mi a teendő abban a helyzetben, ha az anya otthon szeretne szülni, de az apa ragaszkodna a kórházi szüléshez. Mert ugye az anya, aki szül, de a baba a közös gyerekük. Elég az anya akarata, hogy kórházon kívül jöhessen a baba világra, vagy mindkét szülő beleegyezése szükséges?


KÉREM CSAK OLYANOK VÁLASZOLJANAK, AKIK SZÁMÁRA ELFOGADHATÓ AZ OTTHONSZÜLÉS! A "MINDEN NŐ FELELŐTLEN, NEM ANYA, AKI OTTHON SZÜL STB." TÍPUSÚ VÁLASZOKRA NEM VAGYOK KÍVÁNCSI.


2011. ápr. 5. 11:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Oké, akkor tegyük félre a személyes véleményemet. Ettől függetlenül úgy érzem, ez kettőtök döntése kell, hogy legyen. Gondolj csak bele. Pusztán magadról nyilván dönthetsz teljesen önállóan, de ahogy te is írtad, a gyerek közös, a vele kapcsolatos, főleg nagy horderejű ügyekben illene közös nevezőre jutnotok.
2011. ápr. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Elméleti kérdés nem várok gyereket.

2011. ápr. 5. 11:32
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Akkor még van időd ezen agyalni:) Tudod én olyan típus vagyok, akit kiráz a hideg a rideg kórházi körülményektől. De túl majrés vagyok az otthonszüléshez. Áthidaló megoldást találtam. Olyan kórházat kerestem, ahol barátságos a szülőszoba, szabadon látogatható vagy a babával együtt az első perctől. Nem viszik el soha mellőled, még az orvosi vizsgálat is a jelenlétedben történik. És ami nekem nagyon fontos volt, 2 nap után irány haza. Meghitt volt, és biztonságos.
2011. ápr. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Ostom az előttem szóló véleményét! Itt nem te vagy a kérdés, hanem a baba! Ő pedig kettőtöké! És tudod, vannak olyan szerencsétlen helyzetek, egy szülés során, amit csak kórházban tudnak rendbehozni,kezelni!(nyakra tekeredett köldökzsínór, eltömődött légutak, szülőcsatornábanrekedés....stb)

Egy 2 gyermekes anyuka.

2011. ápr. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
37%
Nem ertek egyet az elso valaszoloval. TE vagy, aki szulni fog. A TE tested megy keresztul olyan folyamaton, amit ferfi meg nem erthet. Elso babad? Messze laksz a korhaztol? AMikor en adtam eletet a gyermekemnek, akkor csak egy dolog miatt mentunk a korhazba, mert az 2 oranyi autoutra van a kisvarostol, ahol lakunk. Meg is bantam, mint a kutya. A korhaz egy stresszes kornyezet, ami a szulo no "ellen" dolgozik. Ha otthon akarsz szulni, keszulj fel ra dula segitsegevel. Az apa is legyen jelen. talan megerti.
2011. ápr. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek elsővel. Én sem nyilvánítok véleményt az otthonszülésről inkább, de fontos hogy közös nevezőre jussatok, mert ketten lesztek a szülei.
2011. ápr. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Ha a baba mindkét szülőjé, akkor szerintetek az abortuszhoz is kell az apa beleegyezése?
2011. ápr. 5. 11:37
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Együtt kell dönteni. De ebben az esetben az apának van több felelősségérzete. A legsimább terhességnél is előfordulhatnak komplikációk,és akár az anya,akár a gyerek élete is veszélybe kerülhet. Otthon nincsenek meg a feltételek a komplikációk kezelésére,és a mentő lehet,hogy későn jön.

Amikor még otthon szültek a nők (70-80 évvel ezelőtt),nagyon sok csecsemő éa anya halt meg szülés közben.

Hiába fejlettebb ma az orvostudomány,a kockázatokat nem szabadna lebecsülni.

2011. ápr. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen az abortuszhoz is kell az apa beleegyezése is. Hiába az anya tudja csak megszülni,de a gyerek mindkettőjüké! Egyforma a felelősségük is.
2011. ápr. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Látod, ez már bonyolultabb kérdés. Szerintem egy normális párkapcsolatban igen. Más kérdés azonban, ha egy instabil kapcsolatról van szó, amiről az anya tudja, hogy nincs jövője, az Ő véleménye többet nyom a latban.

Nem leszek népszerű, de egy abortuszról könnyebben mondom ki, hogy főleg a nőé a döntés, mint egy szülésről. Hiszen a szülésnél egy másik életről is szó van, az abortusz meg pont arról szól, hogy ne legyen baba.

Szeretnék reagálni az egyik hozzászóló véleményére is. Azt írta, hogy a kórház a szülő nő ellen dolgozik. Éppen ezért írtam, hogy körül kell nézni, és kiválasztani a megfelelő intézményt. Amiről én írtam, még csak nem is magánklinika, hanem egy sima kórház. 4 gyereket szültem, és soha nem éreztem, hogy bárki ellenem dolgozna. De tény, hogy előtte alaposan tájékozódtam a lehetőségekről.

2011. ápr. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!