Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A baba mikor szuletik "hosszu"...

A baba mikor szuletik "hosszu"fejjel? Amikor az anya nem nyom a megfelelo idoben. Ez hogyan van? Nem nyom vagy nyom?

Figyelt kérdés
2011. júl. 14. 13:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a baba feje relativ nagy, az anya hüvelye meg nem túlságosan tágul ki - ennek semmi köze ahhoz, hogy az anya mennyire nyom vagy nem nyom.

De egyébként ezt úgyis kinövi...

2011. júl. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
illetve ha vákummal születik
2011. júl. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szinte minden gyerek csúcsfejjel születik, jól írta az első. A kis koponyacsontjai összébb csúsznak, hogy kiférjen a szülőcsatornán. De ez gyorsan rendeződik :)
2011. júl. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem,en arra gondolok,amikor az anya rosszkor nyom,nem akkor,amikor kellene..az hogyan van?van ilyen mar 2szer lattam ilyet tv-ben,de nem magyar adas volt,nem ertettem
2011. júl. 14. 13:46
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, nekem a végén már nem volt tiszta melyik a fájás és melyik nem. Aztán mikor azt mondta a doki, hogy "Nyomjon, amikor, fáj", akkor nyomtam, aztán pihentem, mondván nem fáj, de én nem éreztem, hogy lett volna szünet. Amúgy tök kerek feje lett, egy pici csúcsosodás sem volt rajta.
2011. júl. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én császáros voltam, mégis csúcsos feje lett, pedig nem illeszkedett be. A kitolásig el sem jutottunk. Közel 20 órát vajúdtam és az egész terhességem alatt ugyan abban a pózban volt a baba. Szerintem talán ettől lehetett. Egyébként hamar kikerekedett a feje.
2011. júl. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az enyém olyan hosszú fejjel született, hogy na (ma már gyönyörű kis kontyos)!

Azt el tudom mondani az esetünkről, hogy vagy félórája már a szülőcsatornában volt, mire észrevették, hogy ki akar jönni. Nem is volt kellemes az a fél óra nekem sem, gondolom, neki sem.

2011. júl. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Természetes úton szültem, első baba, még is meg volt más fél óra alatt. Gyönyörű formás kis feje volt, egyáltalán nem volt csúcsos. Azt mondta a szülésznőm hogy akkor lesz csúcsos fejű a baba, ha hamar elkezdünk nyomni, és még nem lenne itt az ideje, vagy ha túl sokáig tart a kitolási időszak, mert akkor már ugye jönne kifelé a baba, és a feje felveszi a hüvely formáját. Nem tudom, de az én kislányom tényleg nagyon formás volt, még megtörve sem volt az arca.
2011. júl. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem mindenki azon csodálkozott, hogy milyen kerek feje van! :) 8 óra volt a szülés 50 perc a kitolás (3950/61 és 36 volt a feje)Mindenki azt hitte császárral született mert kerek volt a feje!


Pedig a terhesség első percétől fejvégű fekvésben volt a végéig! :)

2011. júl. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!