Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek az anya félelme,...

Szerintetek az anya félelme, befolyásolhatja a szülés lezajlását?

Figyelt kérdés
Mára vagyok kiírva, de még semmi jel. Csak a félelmem nő napok óta alig merek elaludni is. Már van egy gyerekem az elsőnél nem féltem ,de most hogy tudom mi vár rám, bármit teszek nem tudok nem félni tőle. Persze tudom hogy nem lesz semmi baj, kibírom majd, de lehet hogy ha jobban el tudnám engedni magam könnyebb lenne a szülés is.Az is olyan fura hogy pár nap múlva kezemben lesz egy csöpp ember, mikor nekem már van egy óriási 5 évesem, valahogy még fel sem tudtam erre készülni. Idegtépő a várakozás hogy nem történik semmi csak várok, és várok. Hiszek abban is hogy a betegségek is lelki eredetűek. A barátnőm pl pánikrohamot kapott a szülőszobán mikor kiderült hogy császározni kell, alig tudták lenyugtatni, hogy megkaphassa az érzéstelenítőt.
2011. szept. 24. 10:32
 1/10 anonim ***** válasza:

A legtöbb dolog a fejben dől el. A testedet az agyad irányítja. ha úgy mész be a szülőszobára, hogy a kínok kínjait éled át és te jó ég mi lesz veled... Hát gyanús, hogy így is lesz.

Nem szabad erre gondolni. Ha ennyire félsz tőle, akkor ne a szülésen gondolkodj, hanem ami azután lesz: hogy újra életet adhatsz egy kis embernek, egy kezedben tarthatsz egy csöppséget aki imád téged és szüksége van rá.

Csak a jó dolgokra gondolj, attól könnyebb lesz!

2011. szept. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Én nagyon nem akartam és nagyon ellenkeztem a fájásoknál, nagyon nagyon fájt és nem hagytam magam úgymond. Csak azt ismételgettem magamban, hogy "nem akarom nem akarom, nem bírom, belehalok". 16 óra szenvedés után végre kitágultam viszont a baba nem jött le ezért nem jöttek a tolók, császár lett. Pedig már csak egy karnyújtásnyira voltam. :( A baba érezte, hogy nem akarok szülni és tuti azért bújt meg fent! Ezenkívül a tágulás is azért volt ilyen hosszú mert ahelyett, hogy engedtem volna tágulni magam, befeszítettem. Igen, biztos, hogy nagyban kihat a szülés kimenetelére. De sajnos nem voltam magamnál asszem, hiába is sejtettem akkor is, hogy nem jól csinálom, nekem annyira intenzív fájásaim voltak, hogy nem tudtam türtőztetni magam. :(
2011. szept. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenki fél.

Az leős előtt mert nem tudjas mi vár rá, a második, vagy többedik után, mert tudja mi vár rá.

Főleg ha az első szüléa hosszú és nem kellemes volt, fűszerezve komplikációkkal.


2x szülte, de én is féltem és alig vártam, hogy túl legyek rajta. semmi eufória, könnyzeés, meg ilyesmi

2011. szept. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Miért nem kérsz epidurálist?máris nem félnél.
2011. szept. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nálunk nem jár epidurális csak úgy kérésre azért. Biztos mert drága azért de nem adnak senkinek csak mert fél.Elsőnél se kaptam semmit.
2011. szept. 24. 16:09
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is nagyon sok múlik azon, hogy mi jár az eszedben. Én annyir be voltam feszülve, hogy az izmaim nem engedtek semmit. Mindig is paragép voltam. Gyakran, ha izgulok vagy félek valamitől, belázasodok vagy/és felmegy a vérnyomásom. Szóval ezeknek köszönhetően császár lett. Sőt, a hátamba az injekciót is alig tudták beadni, mert annyira feszült voltam, mondták, hogy lazítsak, különben nem tudja bebökni, össze-vissza szúrkáltak.
2011. szept. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

3 vagogy

Én az elsőt még 2000-be szükltem és már akkor volt EDA mindeféle nehézségek nélkül.

Nem volt megbeszélve, amikor a szülőszobán voltam, kérdezték, hiogy kérek-e, elmondták milye, és kértem.

a másodiknál már én kértem.

2011. szept. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én nem féltem egyik szülésem előtt sem. De tényleg semmi félelem nem volt bennem. Tudtam,hogy mi fog történni, (bár az elsőnél még csak fejben)és nagyon bíztam a dokimban. Tudtam,hogy ha ő ott lesz, akkor minden menni fog. És ment is. Ennek ellenére túlhordtam mindkét gyerekemet. Az elsőt 10, a másodikat 11 nappal. Ráadásul a második kislány,és mindenki azt mondogatta,hogy a lányok hamarabb jönnek. (még a szülésznő is be akarta beszélni nekem,hogy kisfiú lesz, mert lusta) Hát nem jött hamarabb.Bár a vajúdás jóval rövidebb volt. Az első 17 óra, a második 4,5.
2011. szept. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen!
2011. szept. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 haramia ***** válasza:

szia

én magam példáján azt tudom mondani, hogy a szülés lezajlását illetve végkimenetelés nem befolyásolja. Nagyon készültem rá, és nem féltem inkább kiváncsi izgalommal vártam. 5 órát vajódtam (első baba) mire teljesen kitágultam (ebből az utolsó másfél már borzasztó fájdalom volt,) de olyan jó volt mikor mondta a dokim, hogy mostmár lehet nyomni, nem mintha tudtam volna mást, mert addigra már jöttek a tolók. És hiába a 7.-8. nyomásra sem történt semmi, pedig már kérdezték a barátnőmet, hogy elvágja e a köldökzsinórt. Téraránytalanság miatt elakadt a baba, már két orvos küzdött rajtam, de semmi, így meg kellett császározni.

Szerencésre minden rendben van, gyönyörű 3 hónapos a kisfiam, de eltartott ewgy darabig feldolgozni, hogy így alakult. Szóval nyugodj meg, kár előre félni, úgysem tudhatod mi lesz, csak gondolj arra, hogy minden rendben megy!

2011. szept. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!