Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fehérváron hogyan zajlik a...

Fehérváron hogyan zajlik a szülés? Körülmények? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2009. febr. 28. 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem semmi problémám nem volt. Egyedül a kaja ami nem ízlett! Volt fogadott orvosom és szülészöm. A csecsemősök és a nővérek rendesek voltak velem. A szoba is jó volt.

Ha konkrétan érdekel valami, írj privátan és szívesen válaszolok!

2009. febr. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

szia.Nekem amikor megindult a szülés, a szülészeten jelentjeztem,papirmunkák,vizsgálatok után bevezettek egy szülőszobára ahová késöbb behozták a párom is.(ez sajnos nem mindenkinél van,attól függ hányan vannak a szülőszobán).mi ott vajjudtunj még 3 órát,aztán jött a doki,nekem nem volt fogadott orvosom,de a legjobb orvost kaptam.a szülés negyed óráig tartott,megkaptuk a babát szopizni,miután összevartak, és kb 1 órát hármasba maradhattunk.aztán vittek fel az osztályra.A kaja borzasztó de meg kell enni, hogy legyen tej,én hozadtam be magamnak.A nővérek rendesek,van 1,2 morci, de nem kell velük foglalkozni.Szerintem mint szülészet elég jó a fehérvári korház.De ez csak az én véleményem.

Könnyű szülést kívánok neked.

8 hetes anyuka

2009. febr. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

Miért nem lehet bent vajúdásnál a férjünk???

Én azt nem bírom ki,ha Őt nem engedik be!!!!!

Nekem az könnyít a helyzeten ha Ő fogja bent a kezem

Megnyugtat a jelenléte!

2009. febr. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
2. válaszoló vagyok.Fehérváron sajna ez a szokás,ami nekem se tetszett,de tudtam róla ezért én itthon vajudtam,és csak akkor mentünk be amikor már 3-5 p fájások voltak.Igaz nekem ez a 2 babám volt, igy tudtam mikor mi fog következni és mit várhatok.Kitartást neketek,és drukkolok, hogy bent legyen a párotok veletek is.
2009. febr. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mennyit vajúdsz. Van egy közös vajúdó, oda azért nem mehet be a férj, hogy a többieket ne zavarja. De oda csak azt küldök, aki még nagyon az elején tart, úgyhogy tényleg jobb, ha otthon vajúdsz. Amikor én szültem egyből kaptam szülőszobát, de úgy hallottam, ez attól is függ, hogy ki az orvosod. Én 7-től 11-ig voltam bent, tehát a vajúdás alatt is ott lehetett a férjem.

Egyébként szerintem is nagyon rendes volt mindenki. Kaját vitess be magadnak. Az hagyján, hogy pocsék, de ugyanazt kapod, mint az összes többi beteg, és nem igazán veszik figyelembe, hogy mi a jó egy gátsebes, szoptatós anyukának. Pl. első nap rakott kelkáposztát kaptunk. Ugye nem gondolja senki komolyan, hogy ezt megeszi egy most szült nő? Egyébként elvileg 2 féle kaja van, de tőlem senki nem kérdezte meg, hogy melyiket kérem, ami jutott.

2009. febr. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sziasztok, Én is a Szfvár. kórházban fogok szülni, ezt nem tudtam, hogy csak a szülőszobára jöhet be:( de mivel most látogatási tilalom van, ilyenkor semmiképpen nem jöhet be az apuka?
2009. márc. 1. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapja szültem, én is megvártam itthon a fájásokat hogy jól beinduljanak,mert nekem van egy nagyobbam akit nem nagyon volt kire bízni, legalábbis nem 5-6 órára legalább.

Bejöttem délután 2kor 3ig felvették az adtaokat (tanulók voltak igy kb. MINDENT megkérdeztek a hajam színétől a kislábujjam fájásáig ez csak vicc persze)

Megvizsgált egy doki, majd még egy, ekkor már 3 ujjnyi voltam. 3kor feltettek a ctg.-re egy kellemes félhomályos szobában (vagy hát csak ilyen kislámpa égett) nekem szerencsére nem voltak olyan hú de nagy fájásaim, mert egyébként nem lett volna túl kellemes ott egy helyben feküdni vagy 25 percet.

Ezután megüresedett az egyik űrkabin:)) én csak így hívom ezeket az új szülőszobákat a fotocellás ajtóikkal...

kaptam egy perzsgő kúpot, majd wc re mentem.

Ekkor jött be a férjem (aki egyébként eüs és még így is csak a szülőszobára jöhetett be, előbb nem).

4kor burkot repesztettek, majd mondták hogy sétálgassak, kb. 5percet "sétálgattam" (inkább vánszorogtam mert akkor már nagyon fájt) és már éreztem is hogy jön a feje.

16.40re meglett a lányom:)

Aztán stoppoltak vagy 20 percet, ami sajnos fájt, de addigra visszahozták a "kis" tündéremet (4400 gramm lett és 60 centi szemben a megjósolt 3300al) így nem foglalkoztam a fájdalommal:)

1 órát maradhattunk csak a szülőszobán apával így hármasban,mert kellett a szülőszoba más mamiknak, így átmentünk az osztályra. 1 óra múlva már jöttem -mentem, szerencsére első nap egyedül voltam a szobában igy nagyjából tudtam aludni.

Nekem semmi bajom nem volt a kajával (de mondjuk szerintem mivel nekünk nincsenek se rokonok se semmi segítség, így ki voltam éhezve a főtt kajára amit csak úgy elém tesznek és nem nekem kell megfőzni:))

Mikor én szültem még nem kellett, csak popsitörlőt vinni a babának, mostmár úgy tudom mindent kell vinni (pelust, köldökre alkoholt,popsikrémet)

2010. márc. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Már nincs látogatási tilalom.
2010. márc. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2 hete szültem a második babámat. Hát, most elég rosszak voltak a tapasztalataim.

A babám 3 napig nonstop sírt, már bevittem éjjel a csecsemős nővéreknek, hogy csináljanak már vele valamit. Erre közölték, hogy az anyuka dolga éjjel pátyolgatni a gyereket, nem az övék. Úgyhogy 3 napig semmit nem aludtam. (Gyógyulj meg, legyen tejed.)

A babám meg kiütéses lett, megkérdeztem, hogy miért, nagyon lapítottak. A zárójelentésre sem írták rá, pedig kapott rá kalciumot. 1 hét múlva mehettem vissza vele a kórházba, mert az egész teste hámló vörös kiütéssé változott. Állítólag valami allergia. De nem tudom ott miért nem mondták, vagy keresték meg az okát?

Be is sárgult, alig tudom etetni, de az sem számított.

3 nap után kilöknek onnan mindenkit, akármi is van.

Bár én akkor tkp már örültem is neki, mert otthon legalább tudok valamit pihenni.

2010. márc. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!