Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mik a tapasztalatok? Hogy...

Mik a tapasztalatok? Hogy viselkedtek veled a kórházban? Fizettél valakinek?

Figyelt kérdés
Nekem sajnos elég rossz tapasztalataim vannak. Akinek fizettünk az kedves, segítőkész volt. Akinek viszont nem (kivételek azért voltak), azok sokszor bunkón, lekezelően viselkedtek velem/velünk. Első babás anyukaként nagyon kiszolgáltatottnak éreztem magam azalatt a pár kórházban tölt9tt nap alatt. Mind a csecsemősök, mind a nőgyógyászok,stb. úgy néztek néha rám, mintha valami kis parazita lennék és már megint szívességet kérnék, holott csak a munkájukat kellett volna teljesítniük. Utólag pedig nagyon elszomorít az egész, hogy minden csak pénzzel működik
2011. ápr. 7. 11:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Első terhességemnél egyik nst-n nem igazán aktívkodott a kicsi lányom, szerencsére tudtam, hogy nincs gond, mert odafelé végig ficánkolt az autóban, így csak aludt, a dokim visszarendeltetett, de pont 7 végére esett és nem ő volt az ügyeletes. Először az aszisztens akart elküldeni a p...ba pedig nem türelmetlenkedtem azt mondta, hogy akik bent fekszenek azoké az elsőbbség, majd az ügyeletes doki ordítozott, hogy minek kellett nekem új nst nincs az előzővel semmi, hülye az orvosom.

Engem nem hatnak meg ezek a dolgok, jókedvemben egyik fülemen be, másikon ki rosszkedvemben meg vissza is szólok- ehhez nincs joguk akkor sem ha rossz napjuk van.

Nagyon sajnáltam akkor 2 kismamát nem felejtem el őket azóta sem mindkettő sírt, és abban a kiszolgáltatott helyzetben nem szabadna ilyen kezekbe kerülniük.Az egyik még a terhessége elején volt vérzett görcsölt a másiknak meg 200 volt a vérnyomása a végén járt, úgy beszéltek velük is ,mint a kutyával.Sajnos ez a magyar eü. nagyon kevés a lekiismeretes ember itt.

2011. ápr. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

örülök, hogy a többségnek azért jó a tapasztalata. lehet, hogy én vagyok olyan természetű, hogy úgy érzik, velem meg lehet csinálni. igyekszem kivárni a sorom, nem szólok vissza, túlzottan is visszafogott vagyok és úgy tűnik pont ezért csattan rajtam az ostor. én is visszabeszélek, csak higgadtan, diplomatikusan, ez meg nem nagyon működik, mintha meg se hallanák.

ez az nst-s dolog... igen, ilyen, amikor az ember kiszolgáltatott.

2011. ápr. 7. 14:21
 13/17 anonim ***** válasza:
Ahol én szültem sem a kedvességről híresek a csecsemősök, a nővérekkel semmi gond nem volt. Nekem az a "legszebb" élményem, hogy első babásként mentem segítséget kérni a csecsemőstől amikor legelőször akartam a babámat átpelenkázni, a válasz a következő volt Csinálja anyuka majd én nézem, hogy jól csinálja-e. Ez volt az első és utolsó segítségkérésem.
2011. ápr. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én fizetős helyen voltam mindenki nagyon kedves,rendes volt.Valóban pénz beszél....
2011. ápr. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Az én felfogásom a következő volt: Ezt a hivatást választották, itt dolgoznak, ezért kapják a pénzt, tehát nem kapnak külön. (nekem sem adnak külön pénzt azért, mert a raktárban megkeresem vkinek az óhaját)

De ennek ellenére nagyon kedvesek, segítőkészek voltak velem. Mind a doki, a szülésznő, a csecsemősök. Én elégedett voltam velük. SOTE II.

2011. ápr. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
12:30-as vagyok. Szolnokon szültem.
2011. ápr. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Az első válaszadó mintha a számból vette volna ki a szót. Annyi csak a különbség, hogy én fogadtam orvost, de neki is csak a 6 hetes kontrollon adtam pénzt.
2011. ápr. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!