Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülész-orvos váltás terhesség...

Szülész-orvos váltás terhesség végén?

Figyelt kérdés

36 hetes kismama vagyok, eddig magánrendelésre jártam, semmi dolga nem volt velem a dokimnak hálistennek, problémamentes a terhességem, de ahogy telik az idő, úgy lesz egyre unszimpatikusabb ez az ember nekem. Flegmatikus, sokszor nem segítőkész, olykor meg túlságosan mézes-mázas, én ilyenkor a dollárjeleket látom a szemében...Egyre kevésbé akarom, hogy ő legyen ott a szülésemnél.:(


Volt itt valakinek olyan, hogy végig egy dokihoz járt, majd szülni végül egy másik kórházba ment...? Mennyire "ciki" ez, úgy értem: egy másik kórházban mennyire ferde szemmel néznek egy ilyen szülőnőre?


2011. ápr. 8. 12:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem ciki, az a fontos, hogy te jól érezd magad.

Én is a 36. héten váltottam. Tudatosan választottam orvost. Olyan dokit kerestem, aki a lehetőségekhez képest igyelembe veszi a kéréseimet, és ezeket már az elején tisztáztam vele.

Nem akartam befeküdni már a szülés előtt, csak ha indokolt.

Nem akartam gátmetszést, mert csak az elsőnél volt rá szükség, akkor meg a 4.-et vártam.

Lehetőleg el akartam kerülni a császárt.

Tudtam, hogy hajlamos vagyok a harántfekvéses babára, az előző is az volt, tehát olyan orvos kellett, aki átfordítja, ha kell.

Hozzá kell tennem, az előző dokimnál mindez működött, csak elköltöztünk. Ez az orvos is mindenre igent mondott.

Aztán a 36. héten kijelentette, hogy jövő héten befektet. Hogy miért? Hát mert náluk ez a protokoll.

Mivel ez a baba is harántos volt, közölte, hogy császár, mert nem bántjuk a babát a fordítással.

Ennek fényében már nem volt ugyan jelentősége, de azt is közölte, hogy minden esetben végez gátmetszést.

Na itt köszöntem el tőle.

Másnap már egy másik kórház másik orvosánál voltam. Senki nem mondott rám semmi rosszat az új helyen, inkább sajnáltak.

Indítani muszáj volt a szülést, de nem lett császár, sem gátmetszés.

2011. ápr. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

De nálad akkor érthető volt a váltás oka, ezért nem is néztek rád rossz szemmel a másik kórházban.


De "csak" amiatt váltani, hogy "valamiért nem szimpi a doki, nem bízok benne" - ez hogy veszi ki magát...?

2011. ápr. 8. 13:09
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy, mint az én esetemben. Örülni fog az új dokid, hogy megtiszteled a bizalmaddal. Amúgy a te okod is elég nyomós.
2011. ápr. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez a te szülésed! S nem mindegy ki áll ott melletted!

Ha úgy érzed rossz a dokid, akkor a szülés alatt vele még nagyobb kellemetlenségek érhetnek, mint egy doki-váltással!

A másik kórházban nem fognak rád ferde szemmel nézni! El fognak látni, és neked is jobb lesz, mert nem úgy fogsz elindulni szülni, hogy jaj az a hülye doki...

Én biztos, hogy váltanék a helyedben!

2011. ápr. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
én is váltanék a helyedben...Ez a TE szülésed, örök élmény lesz és nem mindegy hogy emlékszel vissza, de mindenekelőtt közben hogy érzed magad!
2011. ápr. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A sógornőm az utolsó pillanatban döntött úgy, hogy nem a magándokijánál szül.Nem bánta meg.Nagyon rendesen ellátták őt, és a babát is.

Amikor gondok jelentkeztek nála az utolsó héten éjjel, én hívtam a választott kórházat.Hihetetlen kedves volt mindenki annak ellenére, hogy nem odatartozott.Egyszerűen csak ott akart szülni.

Csakis azt tedd, amit jónak látsz!Mi lesz, ha nem fog veled úgy törődni a választott doki, mint ahogy te azt előre elgondoltad?

2011. ápr. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kedves 22:25-ös: ha budapesti volt ez a szimpatikus befogadó kórház, megírnád melyik volt?


Magándokija mit szólt az egészhet utólag, hogy mondta meg neki sógornőd? A 6 hetes kontrollra nem hozzá kellett mennie?

2011. ápr. 9. 09:56
 8/12 anonim ***** válasza:
A 6 hetes kontrollra a szülést levezető orvoshoz szoktak visszamenni. De ha mégsem oda mennél, akkor sem kell a nem szimpi dokidhoz menni.
2011. ápr. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!Akit leváltottál (dollárjeles), nem V-vel kezdődik a neve?

Én is hasonló cipőben voltam, de sajnos nem volt bátorságom váltani. Azóta megszültem, nem tudom, jó lett volna e más, de már mindegy. A későbbiekben biztosan másik dokit keresek.

2011. ápr. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

22:25-ös vagyok.A II. Sz. Klinikán voltak vele nagyon készségesek.Mi pedig székesfehérváriak vagyunk.

6 hetes kontrollon annál volt, aki levezette a szülést.Nem kellett a magándokijához visszamenni.

2011. ápr. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!