Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A kislányom nevét segítesz...

A kislányom nevét segítesz nekem kitalálni? Kereszt és vezetéknév is.

Figyelt kérdés

Biztos hülyének néztek, hogy hamarosan szülni fogok, de még mindig nem tudom a kislányom nevét. Kérlek segítsetek!

Olyan nehéz egy egész életre nevet választani Neki!

Ráadásul mindenki azt mondja, hogy szichológushoz kellett volna járjak, mert olyanok éltem át a terhességem alatt a sok hányás mellett, hogy egyedül maradtunk és nagyon mocskosul viselkedik velünk az expárom, pedig 3 év szép volt Vele.

Ami nevekre gondoltam eddig:

Annabella, de nem tudom biztosra, hogy ez a név nem e az Annabella babáról jut -e eszembe. Az Anna nem tetszik, de az Annabella egyben igen. Ez nem hosszú név? Hogyan lehet becézni?

Barbara, de ugye, ha úgy hívom, hogy Barbi nem a Barbie baba fog az embereknek a nevéről eszükbe jutni?

Gabriella vagy Viktória. De ezeknek a Gabi és Viki formájukat kisgyermek korban lehet, hogy fiúnak gondolják?

A Zsófi, de erről meg a fika...

A Melinda nem igazán becézhető.

Az Eszter túl egyszerű?

Más normális név nem jut eszembe.

A vezetéknevével is bajban vagyok, mert megérdemelné az apjától a gyermektartást és az apja nevét, amihez az apja is durván ragaszkodik. De a gyermekláthatások idején nem tudnék megbízni az apjában, aki nagyon gyermekesen viselkedik és úgy kell irányítani még a kézmosásra és alapvető emberi dolgokra.

A másik, ha az apja nevét felveszi, már felveheti az enyémet is vezetéknévnek.

Ha egy gyermek az anyja leánykori vezetéknevét használja nem nézik ki, hogy fattyú?

Köszönöm, ha válaszoltok!


2011. ápr. 12. 11:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

ahhoz, hogy segítsünk választani, írd meg a te és az apuka vezetéknevét is, hiszen ahhoz választ az ember keresztnevet.

mellesleg mindentől függetlenül én adnám az apa nevét a gyerekemnek, egy gyerek sokat tud változtatni egy férfin.

ha a te nevedet kapja, akkor sem lesz "fattyú", ahogy írtad, ez talán régen volt így, de ma már ez nem foglalkoztat senkit.

2011. ápr. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Nekem ezek közül a Zsófia, a Barbara és a Viktória tetszik. Az én kedvenc neveim: Bianka, Gréta, Panna, Vivien, Luca, Petra és a Jázmin. De olyan nevet adj a babádnak, ami a legjobban tetszik neked. Ha az az Annabella, akkor legyen az,ne foglalkozz azzal,hogy mások mit mondanak, mindenkinek más név tetszik, nem vagyunk egyformák. És nyugodtan kaphatja a te vezetéknevedet is, nem hinném, hogy emiatt fattyúnak titulálnák, emiatt ne aggódj.
2011. ápr. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Az én vezetéknevem: Nagy.

Az apukáé: Simon. De lehetne Simon Nagy vezetéknevű is. De lehet, hogy ez problémát okozna az iskola első évében?

2011. ápr. 12. 11:32
 4/21 anonim ***** válasza:

Simon Nagy Melinda(Meli,Lindi,Linda)

Simon Nagy Annabella

Simon Nagy Viktória(Nem fogják fiunak gondolni a Viki alapján)

Simon Nagy Barbara

nekem ezek tetszenek.Ha nem kapja a Simon nevet is akkor nem kapsz gyerektartást?

2011. ápr. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Igaza van az elsőnek, hogy egy gyerek sok mindent meg tud változtatni az apában, de szerintem a ti esetetekben nem erről van szó. Én azt gondolom, hogy ha egy férfi el tudja hagyni a várandós párját és még mocskosul is viselkedik, az nem érdemli meg, hogy Apának hívják. Ez az én véleményem, ezzel nem hergelni akarlak, hogy azért se add neki az apa vezetéknevét, csak leírtam.

Nem tudom, hogy a jogszabály mit ír elő, de necces, hogy azt, hogy ha apai elismerő nyilatkozatot ad, akkor a vezetéknévről is közösen kell, hogy döntsetek.

A gyermekláthatások még arrébb vannak, az első pár évben úgysem viheti el egyedül a csemetét. És ez nem függ össze a vezetéknévvel. Akkor is joga van látni a gyereket, ha a te vezetéknevedet viseli.

Ma már nem beszélhetünk szerintem fattyú-ról, hiszen nem egy nő van, aki teljesen felveszi a férje nevét.


A keresztnév alapvetően szerintem attól függ, hogy milyen a vezetéknév. Ha hosszú, akkor az Annabella szerintem nem jó, de egy-két szótagos vezetéknévhez illik.

A Melindát lehet becézni: Meli, Linda, Lindus.

Zsófi: Zsófus-nak is lehet becézni és akkor már nem a fika jut eszedbe. Egyébként pedig majdnem minden nevet lehet valahogyan csúfolni.

2011. ápr. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Ha nincsen a nevében a Simon, akkor nem kapunk gyermektartást, de ha kérünk gyermektartást, akkor gyermekláthatást is kell biztosítanom Neki. Ezért nehéz ezt eldönteni.

Egy gyermek mit tud szerintetek változtatni az apában?

Az első pár évben nem viheti el láthatásra?

2011. ápr. 12. 11:59
 7/21 anonim ***** válasza:

Vezetéknévnek én a Simont adnám magában. Ha apuka legalább nevére veszi. Szerintem felesleges a két vezetéknév, csak bonyodalma lesz belőle. Ha felnő, és házasodik, akkor meg felveheti mellé a férje nevét.

A keresztnevek nekem szinte mind tetszenek, amiket írtál. Ezek közül én a Melindát adnám, Lindának hívnám (vagy Meli,Lili, bármi)

2011. ápr. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

"Ha nincsen a nevében a Simon, akkor nem kapunk gyermektartást, de ha kérünk gyermektartást, akkor gyermekláthatást is kell biztosítanom Neki."


Ez nem teljesen van így. Ha ő az apa, akkor köteles gyerektartást fizetnie. Ha nem fizet, akkor a fizetéséből le lehet tiltatni. Ha nincs hivatalos fizetése, akkor a bíróság X. ideig megelőlegezi, majd a Magyar Állam behajtja.

Igen, köteles vagy a gyermekláthatást biztosítani, de (ha jól tudom) 3 éves koráig nem viheti el.

2011. ápr. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Utolsónak teljesen igaza van! 3éves korig nem vagy köteles odaadni a gyereket,de a láthatást biztosítanod kell,(ha akarod ott lehetsz te is) Bíróság általában kéthetente péntek du 4től vasárnapig szokta megállapítani a láthatást.(én így tudom,de ez nem 100%)
2011. ápr. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Nekem az Eszter a favorit. Esztinek lehet becézni.
2011. ápr. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!