Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vezetéknév kérdés: ráírják a...

Vezetéknév kérdés: ráírják a Babyt, ha nekem még az a nevem?

Figyelt kérdés

Vezetéknév kérdés:

Nemsokára szülök, kismama könyvem nem volt.

Az volna a kérdésem, hogy már több, mint 365 napja elváltam volt férjemtől, akinek még viselem a nevét és előző gyermekem is.

Jelenlegi párom benne lenne, hogy a volt férjem nevét viselje a Baby is.

Ehhez milyen papírokat kérnének? Vagy simán ráírnák, ha nekem még az a nevem?

Köszönöm az érdemeleges válaszokat!


2011. márc. 7. 09:50
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ugye még apanév sehol nem szerepel, de nem szeretném azzal megbántani a páromat, hogy valamiért mégsem tudom a férjes nevemre írni a babyt és akkor a szülőszobán még az én férjes és gyermekem nevét viseli, utána meg már nem, mert nem jött össze...
2011. márc. 7. 09:53
 2/12 anonim ***** válasza:
ha csináltok apasági nyilatkozatot,(az önkormányzatnál kell kérni), ezt viszed magaddal a kórházba, akkor a párod nevére kerül a baba.
2011. márc. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A helyi önkormányzatnál vagy ahol szülni fogok?

De én azt szeretném, ha a volt férjem nevére kerülne a baba.

Ehhez is kellenének papírok?

2011. márc. 7. 10:21
 4/12 anonim ***** válasza:

A volt férjed nevére nem kerülhat, hisz te mondtad, hogy több, mint egy éve elváltatok. Egy esetben kerülhet a nevére, ha a volt férjed bemegy veled a hivatalba, és írásban nyilatkozik arról, hogy ő a gyerek apja és nevét adja hozzá.

A beleegyezése nélkül nem tudod. Gondolj bele, akkor bárki nevére írathatnám a tudta nélkül

2011. márc. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Oké és akkor, hogy a jelenlegi párom nevén legyen, ahhoz mi kell?

Ha minden igaz akkor 70km-rel odébb fogok szülni, mert oda járok terhesgondozóba. Melyik hivatalba kell bemenjünk?

Köszönöm.

2011. márc. 7. 10:41
 6/12 anonim ***** válasza:
Ahol az állandó lakcímed van ahhoz az önkormányzathoz kell menni! És vinni kell magatokkal a szülésre! Ha nincs ott a papír akkor hiába is csináltattátok meg mert a te lánykori nevedre fog kerülni a pici!
2011. márc. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha nincs apasági nyilatkozat, akkor a baba a mama mostani vezetéknevét kapja automatikusan.


Ha akartok apasági nyilatkozatot: mindketten bementek az anyakönyvvezetőhöz, vagy gyámhivatalba (ahová vinned kell a bírósági válásos papírodat). Ott nyilatkoztok - kb 15 perc.

2011. márc. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Én nem az állandó lakcímemhez tartozó önkormányzathoz mentem, és nem volt semmi probléma.
2011. márc. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az én mostani vezetéknevem a volt férjemé.
2011. márc. 7. 11:41
 10/12 anonim ***** válasza:
A LÁNYKORI nevedre anyakönyvezik, ha nem viszel az új párodtól apasági nyialtkozatot (vagy a volt férjedtől, ha épp az jobb Nektek, bár a párodat nem értem, ez neki miért is jó..) Akárhogy is lesz, könnyű szülést!
2011. márc. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!