Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Második gyereknél válasszak?

Második gyereknél válasszak?

Figyelt kérdés

Meglepődtem a dokimnál tegnap, 10 hetes terhes vagyok és most mentem hozzá ennél a terhességnél először, vérvételre küldött stb. Rendesen emelte az árait, de tényleg jó orvos, maradok nála.

Régen azt mondta, az első császárom után egy év letelte után hüvelyi szülésnek indulunk.

3 és fél év telt el, és tegnap azt mondta, hogy gondoljam át mit szeretnék, hogy hüvelyi legyen, vagy tendáljunk a szülés alakulásának függvényében a császár felé.

Eddig totál odavoltam a tudásáért és most kicsit félek, hogy most tényleg szívből javasolja, vagy azt gondolja, ennyi pénzért megcsinálja nekem a császárt is? (annyit mondott csak, hogyha szülés közben szétmegy a heg,a gyerek a hasfalban köt ki )

Szóval nem tudom miért, de elbizonytalanodtam. Itt annyi élharcosa van a hüvelyi szülésnek, én ugyan a nevelésben igyekszem übermami lenni, de a szülés az nekem alapvetően mindegy, nem lettem az elsőnél sem öngyilkos, pedig nem úgy képzeltem azt a napot. :-(

De most leginkább az érdekel, melyik a biztonságosabb?


2011. ápr. 12. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Azért érdekes ez az egész,mert az a nagy helyzet,hogy nem neked kéne "választani".

A dokinak kellene látnia,hogy milyen állapotban van a heged,eleve az sem mindegy,hogy jelen terhességnél hol tapad a méhlepény. Függ attól is hogy végül mekkora lesz a baba,mennyire viseli jól a heged a vajúdási időszakot (ha egyáltalán megvárjátok a vajúdást) stb...


Nem vagyok szülész,ezeket mind mind neki kell mérlegelni.

Valóban,elvileg!!! ennyi idővel az első császár után már lehet biztonságosan is szülni,de ez a fentiektől és még sok mástól függ.


Azt javaslom (még ha neked mindegy is),hogy ezeket az aggályaidat mondd el neki,és kérdezz sokat.

Hogy mit gondol?

Milyen a heged?

Miért gondolja hogy jobb lehet a császár ennyi év után?

stb...


És azt is javaslom,hogy mielőtt újra konzultáltok a témában,előtte jó alaposan olvass utána,minden féle oldalról (pozitív és negatív),hogy nehogy rádtukmáljon valamit,amit nem muszáj! És ha valamennyire jártas leszel a témában,akkor rögtön észreveszed,hogy csak meg akarja könnyíteni a saját dolgát,vagy pedig tényleg ez a legjobb megoldás...


Boldog babavárást kívánok!

2011. ápr. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igazság szerint ez kétesélyes...


van, aki császár után simán megszüli hüvelyi úton a gyereket.


Más meg nem.


A nővérem 3 év különbséggel próbálkozott a hüvelyi szüléssel, végig uh-n figyelték, hogy alakul a hege, nem volt semmi gond. Aztán a szülés annyira gyors lefolyású volt, és annyira gyorsan, intenzíven jöttek a tolók, hogy egyszer csak nyilalást érzett, de más milyet, mint az összehúzódások. Még pont időben szólt, azonnal tolták a műtőbe, altatták és vágták. A hege szétrepedt, a gyereket úgy rángatták ki, mert már a szülőcsatornában volt.

3. gyereket úgy néz ki, hogy nem vállalhat.


De mástól is hallottam már hasonló sztorit. Én nem mernék belevágni, szerintem jobb a császár, mert annak pontosan ismerjük a kimenetelét.

2011. ápr. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem 3 és fél év után a hüvelyi szülés is biztonságos, de nyilvánvaló, hogy a császár a legbiztonságosabb ebből a szempontból.
2011. ápr. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A szülés kiírt időpontja előtt pár héttel van egy ultrahang, aminél az előző császár hegvonalát is leellenőrzik (többek között). Ha a hegvonal megfelelő vastagságú, akkor bele lehet menni hüvelyi szülésbe (persze, ha a magzat nem túl nagy méretű), de nagyobb odafigyelést igényel a vajúdás és szülés észlelése. Ha a vonal vékonyabb, mint kéne, akkor az orvos 100%-ban a császárt fogja javasolni.
2011. ápr. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, igazán.

A hegemet nem nézte ilyen szempontból és a lepény még meg sem jelent, még csak a szikhólyagból táplálkozik.

Kívülről a hegem nagyon szép, vékony, szokták dicsérni különböző orvosok.

Na, beleásom magam a témába.

2011. ápr. 12. 16:35
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha a hegeddel nem lesz gond nyugodtan szülhetsz hüvelyi úton, ha a doki vállalja. nekem az első császár volt, a második simán hüvelyi. Jövő hónapban szülök újra, de most megint a természetes szülésnél tartunk a dokival. Azt nem állítom, hogy gyorsabb volt a gyógyulás a másodikkal, mint a császár után, de ez van. Én is kiváncs vagyok hogy alakul.

2011. ápr. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de anno anyám az ikerhugaimat simán szülte 5 évvel császár után, szóba sem került a császár.

Pedig ez 35 éve volt.

2011. ápr. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!