Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kedden fogok császárral...

Kedden fogok császárral szülni, mit válasszak (bővebben lent: érzéstelenítésre gondolok)?

Figyelt kérdés
Császárral kell sajna szülöm a heg miatt. Az első babám is császár volt, és mivel sürgősségi, ezért akkor altattak. Most lehetne a gerinc érzéstelenítés és az altatás között döntenem. Én nagyon szeretném, ha azonnal láthatnám a lányomat és akkor az érzéstelenítést kellene választanom. De nagyon-nagyon félek ettől, mindenki a rémtörténeteivel jön. Hogy fájni fog a fejem sokáig, nem is szabadna felkelni 12 órát és mégis 6 óra múlva felkeltenek zuhanyozni, sétálni. Van aki azt mondja, hogy lebénulhatok, na ez amitől nagyon félek. Van aki azt mondja, hogy ha rosszul adják be, akkor érezhetek így is fájdalmat a "rángatáson" felül. Az orvosom nekem inkább az altatást ajánlja, mert nagyon sok stressz ért az utolsó hónapban. Én már döntés képtelen vagyok, kérlek írjatok, a gerincbe adott érzéstelenítéssel kapcsolatosan, hogy mik a tévhitek, tényleg kell ennyire félnem tőle? Kérdésem hétfő(március 1-ig) reggelig aktuális, mert akkor már be kell feküdnöm. Ja, és kérlek drukkoljatok nekünk :)
2010. febr. 28. 11:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan természetes úton szültem, de kaptam érzéstelenítést. Én az egészből csak annyit éreztem, hogy az altatóorvos megjelölte a körmével a helyet ahova szúrni fog. Sem a szúrást, sem a többit nem éreztem, egyáltalán nem fájt. A szülés után 2 órával már talpon voltam. Az egészben csak az volt a kellemetlen, hogy 2 éjszakát kellett átaludnom az érzéstelenítés eszközeivel és csak utána szedte ki az orvos.

Szerintem ne olvass már rémtörténeteket az EDÁ-val és a szüléssel kapcsolatosan. Amiről tudnod kell az orvosod tájékoztatni fog. Ha az orvos az altatást javasolja, akkor én biztos hallgatnék rá, ő tudja mit csinál, és gondolom megbízol benne.

2010. febr. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Drukkolunk!:-) Ugyan ebben a cipőben fogok én is járni valószinűleg szeptemberben,a körülmények is ugyan ezek.Én az altatást választanám.

Altatás mellett számomra az szól hogy nem vagyok magamnál,ellene az hogy nem hallom felsirni a babát,plusz a kábitókoktéból jut a babának is,nem kevés.

Érzéstelenitésnél nem törványszerű hogy fájjon utána a fejed,kólát kell innod másnap,meg sok folyadékot.Látod a babád,hallod életében először felsirni,de azt is ha gond van vele(enyém 2es apgarral született,el tudod képzelni hogy nézhetett ki,ha magamnál vagyok amikor intubálják meg minden tuti megüt a guta),viszont magadnál vagy a műtét után és tudsz szoptatni hamarabb.Számomra még az is ellene szól hogy én megőrülnék ha érezném hogy rángatnak belülről,még akkor is ha amugy fájdalmat nem érzek,mert az azért nagyon ritka hogy valaki érezze a fájdalmat is.

2010. febr. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Óóóó, dehogy olvasok én, mindenki ellát a "jó tanácsaival" amit hallott valahol valakiről. És persze ebben a lelkiállapotban(nem a terhesség miatt van rossz lelkiállapotom, más miatt nehogy félreértsétek), jól megtalálnak vele. Ezért kérem, hogy írjátok le mi igaz, mi nem.
2010. febr. 28. 11:45
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem császárom volt érzéstelenítéssel... Ne féljél tőle,nem olyan vészes! :) Kapsz először egy helyi érzéstelenítőt,az egy ici-pici érzed,de nem fáj,majd utána adják be a másikat,abból már nem érzel semmit.A műtét közben nem éreztem semmi fájdalmat,bár az furcsa volt hogy azt igen hogy "matatnak" bennem. :) 6 óra mulva fel kellett kelnem,az a lényeg hogy addig is amíg fekszel nagyon sok vizet igyál és úgy elkerülhető a fejfájás is.

2010. febr. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok,légyszi,még lenne egy olyan kérdésem hogy mennyi hónap volt az első szülésed és a 2.teherbeesés között? Nekem 8 hónap.Ha elég erősnek érzed magad ahoz hogy ébren legyél nem lesz gond,állitólag van valami remegés ami majdnem mindenkinél előjön aki Eda.kap,az elég kellemetlen,de a rémhirelnek nem kell bedőlni.
2010. febr. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Sok idő telt el, 3,5 év lesz a két gyerek között. Szinte biztos voltam benne, hogy most nem császár lesz, de tévedtem. (persze abban is biztos voltam, hogy a 38. héten megszülök. Nem túl jók a megérzéseim, pont kedden töltöm a 40. hetet :))
2010. febr. 28. 12:06
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Huh,nefélj,biztos minden rendben lesz.Csodálkozok hogy még 3,5év után is császár,de hát az orvos tudja.Szerdára már tul is vagy az egészen!
2010. febr. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Én is csodálkoztam, de nem volt jó a heg, az UH szerint.
2010. febr. 28. 12:12
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia

én mind a hátmat császárral és érzéstelenítéssel szültem a legkisebb most lessz 7 hónapos.

a fejfájásról annyit hogy az abban az esetben fordul elő amikor nem tartod be az utasításokat amíg feküdni kell addig feküdj én az elsővel annak idején 24 órát kellet feküdjek semmi bajom nem lett sokat kell inni és a fejedet tilos emelgetni 2 órával a műtét után szívószállal iszogatni amennyit csak tudsz hidd el nem lesz semmi baj. Nekem esélyem sem volt az választásra mert nem lehet altatni vagyis sokkal komplikáltabb nálam mint az érzéstelenítés. A hangok zavaróbbak lehetnek de amint felsír a kicsi már meg se hallod a többi zajt. Amúgy meg a narkózisnak sokkal több a veszélye meg eleve ott van a köhögés ami az altatás következménye ezt elkerülöd az érzéstelenítéssel.

2010. febr. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én most 11.-én szültem császárral, érzéstelenitéssel és nagyon féltem előtte tőle,mert az előző babámat másfél éve én is altatásban császárral szültem. Nos igazából most már tudom, h feleslegesen féltem, mert szinte semmit nem éreztem az egészből. Sőt, láttam a lámpa visszatükröződéséből is mikor kivették a hasamból a babát.

Rángatást én nem éreztem és a kellemetlen remegés sem tartott túl sokáig utána. 12 óra fekvés után felkeltem, nem mondom h nem fájt, de kibirható volt. Most már semmit nem érzek a műtétből, lassan 3 hetes lesz a lánykám...Ha van még kérdésed akkor nyugodtan irj!

2010. febr. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!