Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen papírok kellenek a...

Milyen papírok kellenek a baba megszületése utánra? Házassági anyakönyvi kivonatból újat kell kérni? Hol?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat!
2009. márc. 2. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Házassági anyakönyvi kivonatból 300 napnál nem régebbit fogadnak el, ott tudsz másolatot kérni, ahol összeadtak titeket.
2009. márc. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kell a te személyid és lakcímkártyád, az apuka személyije, lakcímkártyája. házassági anyakönyvi kivonat ( én csak egy igazolást kaptam ingyen) attól az önkormányzattól, ahol a polgári szertartás volt. Az anyakönyvvezető adja ki.
2009. márc. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Én 12 éves házassági anyakönyvi kivonat fénymásolatát vittem és nem volt gond.Nem is hallottam róla,hogy új kell.A férjemtől semmi igazolványt nem kértek.
2009. márc. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden kórházban más a protokollja, ezért szülés előtt érdeklődj!


Nálunk ( Nyíregyháza) a kórháznak kihelyezett anyakönyvi hivatala van ( pontosabban a PMH-nak a kórházban ) így aki Nyíregyházán kötött házasságot, attól egyáltalán nem kérnek házassági akvi. kiv-ot, aki viszont máshol, attól 30 (!) napnál nem régebbit.

2009. márc. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia!Én írtam a 12 éves anyakönyvi kivonatot:-Győrben szültem és nem itt volt az esküvő-mégcsak nem is ebben a megyében.A védönőd biztos segít!
2009. márc. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kizárólag Pesten kell a 300 napnál nem régebbi.
2009. márc. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én írtam az elsőt. Székesfehérváron kérik a 300-nál nem régebbit, plusz az országos protokol is ezt írja, több cikkben is ezzel találkoztam.
2009. márc. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én Székesfehérváron szültem. A terhesfelkészítőn azt mondták, hogy nem kell egyáltalán, mert meg tudják nézni az adatbázisban. Azért én vittem, de az eredetit, nem kértem újat. Az anyakönyvvezető kérte, de elfogadta a 3 évest.
2009. márc. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!