Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A 2. baba megszületése után...

A 2. baba megszületése után is ugyanannyi Tgyást kaphatok, mint az első baba születése után? Nem mennék vissza 1 évre dolgozni a 2 baba között.

Figyelt kérdés

Az első baba előtt is már bőven meg volt a szükséges dolgozott idő. (nem vagyok már olyan fiatal..)

Vagy minden baba születése előtt közvetlenül kell dolgozni 1 évet ahhoz, h a tgyás mértéke ua. legyen?


2010. jan. 1. 21:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem.Én a másodikat beleszültem az első utáni gyedbe,és azzal a bérrel számoltak,amit a szüléskor kerestem volna.(Határozatlan idejű szerződéses közalkalmazott vagyok,tehát nálam adott a bértábla.)Így több lett mint az első gyereknél.Harmadikra a második utáni gyesbe szültem bele,akkor is ugyanúgy számolták ahogy a másodiknál,így még többet kaptam,tgyást és gyedet is.
2010. jan. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sajna máshogy fogják számolni azoknak, akik április után szülnek azt hiszem, és azt mondták nem a mi javunkra. Én is határozatlan idejű szerződéses vagyok, nem közalkamazott, nekem tuti kevesebb lesz. Egyrészt mert csak az alapbér után számolják majd, a mostaniba van pótlék is, másrészt az új számolás szerint. De erről csak ennyit tudtak mondani eddig a kollégáim a béren. Mi azért nekiálltunk a kistesónak (talán már van is, de még nem tudom), mert nem volt eget rengető bérem, ráadásul összegezve hogy ha visszamennék nem fizetnének bejárást+a bölcsi minimum egy 20-25e, akkor ha nem megyek vissza és csökken is mondjuk ezzel a 20szal, jön a 10 családi, és máris nem sok a különbség. Nekem nincs értelme visszamenni, és kedvem sincs hogy őszinte legyek. Mérlegeld, és esetleg ha tudsz kérdezz rá erre az új számítási módra.
2010. jan. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Elnézést,elfelejtettem,h változik minden.Amit írtam,az a mostani helyzetre igaz.

2010. jan. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!