Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után miről szól a...

Császár után miről szól a 6hetes kontroll vizsgálat? Mármint ha nem hüvelyi szülés, akkor mit vizsgálgat?

Figyelt kérdés
Nekem programozott császárom volt toxemia miatt, egyáltalán nem voltak fájásaim, és nem tágultam, szóval "odalent" nem történt velem semmi. Akkor mi értelme ennek a kontroll vizsgálatnak? Mármint otthagyok a magánrendelőbe 10ezret a semmire...
2011. ápr. 15. 07:55
 1/7 kisnita ***** válasza:

Azért van értelme...

Megvizsgálják, hogy a méhed visszahúzódott-e az eredeti állapotába, van-e még vérzés és tájékoztatnak a fogamzásgátlási módszerekről, ha szoptatsz írnak olyan fog. gátlót amit szoptatás mellett szedhetsz esetleg csinálnak egy rákszűrést is. Doki válogatja, de rá szoktak kérdezni a tejre is, van-e rendesen, nem fáj-e a melled, szükséges-e fejned, stb

Egyébként nem muszáj magánba menni, nyugodtan elmehetsz sztk-s szakrendelésre is, ott is ugyan az fog történni mintha magánba mennél.

Én is sajnálnék 10 ezer Ft-ot erre...

2011. ápr. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hüvelyi uh. volt,megnézte belülről a heget,a méh összehúzódott-e kellőképp,és persze kívül is a sebet,hogy szépen gyógyul-e?(császárnál is történik veled "odalent"egys más,a méhedben növekedett egy baba,és a placenta helyén neked is seb van,valamint egy pár külső és belső varrat van a hasadon,méheden!)Valamint segít a további védekezésben,ha igényled.Van értelme a kontrollnak,megnyugtatott engem személy szerint hogy minden rendben(és ezután lehetett újból szexuális életet élni :)és valahogy ez a lezárása a "végig-csinált"9 hónapnak !)Két császárom volt,szintén programozva,nálam így volt.
2011. ápr. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg sokkal inkább császár után van jelentősége a kontrollnak. Ugyanis a hüvelyi szülés természetes a szervezet számára, a császár pedig egy nagyműtét. Egyébként minden műtét után van kontroll.
2011. ápr. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem... az a bajom, hogy a dokim nem rendel sztk nőgyógyászaton, csak a szülészeten dolgozik, szóval külön rendelési ideje nincs... most akkor menjek el egy idegen dokihoz. Terhesség előtt ahova jártam, oda tuti nem megyek vissza, terhesség alatt választottuk ezt a dokit, aki szuper amúgy, csak hát most tényleg nincs erre még extra 10ezer. A sebem gyönyörű, tejem van, védekezést egyenlőre megoldjuk gumival, a hasam egyáltalán nem fáj, most 7 hetes a babám, és már tornázok itthon és teljesen jól bírom, a melleim is jól vannak, szóval nem tom... szerintetek felelőtlenség?
2011. ápr. 15. 11:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj vissza kontrollra! Nekem eszembe sem jutna, hogy nem megyek vissza! Jó, ha lát orvos. Azért a szülés nem egy megfázás, és te is nyugodt lehetsz,ha áldását adja az orvos arra, hogy minden rendben, együtt lehetsz már a pároddal, jól gyógyulsz, stb.
2011. ápr. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nálam rákszűrést is csináltak szülés után/császár/
2011. ápr. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen szerintem ez felelőtlenség. Ez a második legnagyobb hasi műtét. Örülj neki, hogy jól vagy. Ne is adódjon baj, de ha lesz, vagy van tünet nélkül????? Már nem csak magadért vagy felelős, ott a baba is. Muszáj vigyázni magadra.
2011. ápr. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!