Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » SZülés? Menses szerü fájdalom,...

SZülés? Menses szerü fájdalom, és derékfájás is lehet a vajúdás kezdete? Nem kibirhatatlanul fájdalmas, de folyamatos. Magzatvíz még bent van, tegnapi vizsgálat szerint a méhnyakam fel van puhulva. Mennyi idő ez a szakasz, a tágulás? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2010. júl. 30. 12:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Mindkettő lehet szülési fájdalom.

Nekem annak idején mensi görcseim voltak, szintén nem túl erősek, de rendszeresek.

A folyamatos alatt mit értesz?

Hogy szünet nélkül fáj? Ha nincsenek fájásszünetek, akkor ez valószínüleg jósló...

2010. júl. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem így kezdődött egy szerda reggel, és csütörtök hajnalban megszületett a kisfiam.Hány hetes vagy?
2010. júl. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha rendszeresek és legalább 2 órája tartanak, akkor lehet a szülés kezdete.

A tágulás ideje változó. Van aki 2 óra alatt megszül és van, aki sok-sok óra után csak.

Könnyű szülést!

2010. júl. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem még mensigörcs sem volt "csak" brutál "leszakad a derekam" érzésem. A szülésznő állította a telefonban, hogy ez még nem szülés/vajúdás, az jobban fájna. Reggel 10-től este 10-ig malmoztam így itthon, de bementünk a kórházba ahol majdnem elhajtottak, h ha 12 órája vajúdnék akkor nem így néznék ki. Azért megvizsgáltak és 4.5 (!!!!) ujjnyira voltam nyitva. Viszonyításképp: 5 ujjnyinál már jön a baba... Azért a burok csak nem akart repedni, így még hajnali 4-ig vajúdtam. Akkor megrepedt a burok és jött a víz és onnan már egyből tolófájás jött. 40 perc múlva született meg.

Szóval igen, a mensiszerű fájdalom és derékfájás abszolút lehet az. Próbáld ki: Meleg zuhany a derékra és hasra. Ha csitul tőle a derék és mensiszerű fájás akkor csak jósló volt, ha nem csitul akkor az már szülés lesz...

2010. júl. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ,hasznosak voltak. Tegnap csillapodott a jósló fájás ami érdekes hogy kb 10-óráig stabilan fájt/gondolom tágultam/.Kiváncsi lennék mi a helyzet odalent...lehet nekem is el kéne mennem kórházba hogy megnézzék? Nem tudom de 39 hetes 3 napos vagyok elméletileg időben jönne a kislányom.
2010. júl. 31. 08:00
 6/8 anonim ***** válasza:
47%

Sziasztok


Nekem ma reggel olyan fél 6tól észre vettem,hogy nagyon bekeményedett a pocim...(este rengeteget pisiltem kb.10 percenként) aztán észre vettem,hogy kb 20-25 percenként mensi szerű görcseim vannak,ment a hasam 2xer is kicsit meg émelyegtem...elkezdtem örülni :)))

39 hetes vagyok :)

Mert dokim császárt ígért ha 20ig elhordom(az a rendes kiírt időpontunk),de mivel már kb.3700gramm 50 centi fejecskéje 100mm így mondta hogy nem lenne hátrány ha héten meglenne,mert ugymond kicsi vagyok és nem akarja ha szétszakadnék,viszont apás szülés lenne és ott ugye nemlehet bent,meg szeretnék rendesen szülni ha lehet(első bébi)

Ma voltam nála és kérdezte hogy voltak e már fájások.Mondom neki hogy mik,megvizsgált és mondta hogy jo minden.Mondom lesz a héten szülés?:D

Azt mondta már van egy "kis" tágulás.

Nektek mikor elkezdődtt a tágulás mikortól váltak rendszeressé a fájások?sok napom lehet még szerintetek?

Dokim sztem azért nem mondta meg mert lehet tudja

2010. aug. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

utolsó vagyok


Lehet hogy azért nem mondta meg hogy lesz e szülés a héten mert ő már tudja hogy lesz csak nem akart megijeszteni vele?

Pedig már örülnék ha tudnám :D

véleményetek????

2010. aug. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nekem 2 hete van tágulás jelenleg 39 hetes 6 napos kismama vagyok.Jóslók voltak vagy 6 -szor és volt ami órákig kitartott szóval bizzunk benne hogy kibújik a 2 kis lustaság lassan.Nálunk is apás szülés lenne egyébként.

Én a Flór-ba szülök.Te merre?

2010. aug. 12. 06:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!