Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek magzat burkot repesztet...

Akinek magzat burkot repesztettek nagyobb fájásai lettek? Nehezebb volt a kitolási szak?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 22. 08:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem indított szülésem volt. Előbb kaptam oxit, hogy fájásaim legyenek, majd utána burkot repesztettek. Burokrepesztés után erősebb fájások lettek egyértelműen, de azért ki lehetett bírni. Mivel első babám volt, nincs összehasonlítási alapom hogy a kitolás mennyiben másabb így, de nekem a burokrepesztéstől számítva 3 órán belül meglett a babám úgy, hogy kicsit meg is volt szorulva, mert a keze a feje mellett maradt. Fájdalomcsillapításnak gázt kértem, az elég volt. Mikor már azt mondtam, hogy nem bírom tovább adjanak valamit, akkor meg már mondták, hogy felesleges, mert mindjárt megvan a baba, így is lett! :)
2011. ápr. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem is indított szülésem volt! A burokrepesztés után semmi nem történt, úgyhogy oxitocint kaptam attól lettek fájásaim!
2011. ápr. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem burkot repesztettek, majd bekötötték az oxitocint. Nem tudom milyen lett volna külön-külön, de így egyben nagyon fájdalmas volt: gyorsan jöttek a fájások egymás után, és nagyon erősek voltak.
2011. ápr. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én oxitocin nélkül vajúdtam, nagyon gyors tágulással. Már tolófájásaim voltak, mikor burkot repesztettek - nem volt erősebb fájdalmam, bár én akkor már a finish-ben voltam.
2011. ápr. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem 5óra vajúdás után repesztett burkot az orvosom. Addig nagyon vígan voltam, de utána...újabb 5óra múlva lett meg a fiam, de a repesztés után erős, sűrű fájásaim lettek.
2011. ápr. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen,nekem 6-kor ocitocin infúzióval inditott szülésem volt.Bő két ujjnyival indultam.

Hétkor burkotrepesztettek,inenntől jóval erősebb,sűrű fájásaim lettek.

Viszont kilenc óra elott néhány perccel meglett a fiam.

A kitolási szak semmivel sem volt nehezebb,ugyanolyan megkonnyebbülés volt,mint az első szülésemnél,ahol magától folyt el a viz az ágyon.

A megkonnyebbülést azért irom,mert borzalmas érzés az,amikor már tólófájásaid vannak és még nem nyomhatsz,hanem át kell lihegd.

2011. ápr. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Burokrepesztésig nekem nem voltak fájásaim. Repesztés után viszont rendesen beindult! :)

Fáj.csill-ra én is gázt kértem, nekem jó volt.

A kitolási szakra viszont nem is nagyon emlékszem. :D

11 körül repesztettek burkot, fél 2-re lett meg a kislányom.

2011. ápr. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem ballonos indítás volt,egyből 5 perces fájások jöttek,szépen tágultam nem kellett oxitocin sem,majd burok repesztés után egyből tolófájások jöttek.4 nyomás után megszületett a kislányom gátvédelemmel.
2011. ápr. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
3 órás vajúdás után,miután az utolsó fél órában perces fájásaim voltak,teljesen ki voltam már tágulva, repesztettek burkot,akkor végre a tolófájások jöhettek.
2011. ápr. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

1.babánál is indították mindenféle "fegyverrel", de semmi fájásom nem volt, úgy tágultam. Burkot repesztett a doki, semmi fájást nem éreztem, csak ő tudta mikor fájok (egyik keze bennem volt). 20 perc alatt megszültem.


2.baba tablettával lett indítva. Pár óra múlva jöttek a fájások, kaptam beöntést, a fájások felerősödtek. Majd burkot repesztettek, amikor 3 ujjnyi voltam és innen kezdődött a pokol:) Már nagyon erős tolófájásaim voltak, de még nem nyomhattam 25 percen át,mert még nem tűnt el a méhszáj. Utána 3 nyomásból megszületett az óriásbébim:)


Szóval, a kitolás már semmi sem volt, mert amikor már lehetett nyomni, a fájdalmat nem is éreztem, annyira koncentráltam a tolásra.

2011. ápr. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!