Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A vákumos extrakció az milyen...

A vákumos extrakció az milyen gyakori - tudtok ilyen esetekről?

Figyelt kérdés
És miért kellett alkalmazni? Mit érzett a szülő nő pontosan és milyen hatással lett a kicsire?
2011. ápr. 25. 14:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy nem tapasztatlatot írok, szerencsére nekem az utolsó pillanatban nem kellett. Nekem is sokszor kellett nyomnom, és nem jött, aztán a doki 3-szor is belekönyökölt a hasamba, hogy segítsen, de semmi. Már látták a fejét, és már kérték is a vákumot. Azt mondták, hogy ha a következő kitolásra nem jön ki, akkor vákum, de már voltak ott vagy 8-an. Erre egy másik, nagyobb darab doki könyökölt a hasamba, én meg úgy toltam, hogy nem érdekelt, ha a fejem szétrobban az erőlködéstől (mert ugye azt tanultuk, hogy ne a fejből erőlködjünk kitolásnál)és kicsusszant a fiam. Ez már egyáltalán nem fájt, de lehet, ő is megijedt a vákumtól :o) Egyébként a keze fent volt a fejénél, ezért nem tudott kijönni.... Gondolom azért kell a vákum, mert már innen nem tudják császárral sem kiszedni, mikor már ilyen lent van, egyébként nem tudom....
2011. máj. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én is vákummal szültem, nagyon hosszú volt a kitolási szakasz, és elakadt a babám válla. Én nem éreztem semmit a vákumból, sem abból, mikor kijött a fiam, gondolom már annyira "meggyötört" voltam odalent.Egy pillanat alatt kint volt amúgy a fiam, ő búbos maradt, becsontosodott a vérömleny. Koponya uh-ra vitték, hogy megnézzék nincs-e gond, de csak "felszíni" vérömleny volt szerencsére.

Mint utóbb kiderült méhnyak-repedésem is lett, meg a hüvely fala is elrepedt, valamint a fenekem (a húsos rész, nem a végbélnél) így egy ideig nem nagyon tudtam ülni. Nem tudom, hogy ez a vákumnak köszönhető, vagy annak, hogy elakadt a fiam, én meg nyomtam erősen - meg még két doki a könyökével.

2011. máj. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!