Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 39 hetes terhes vagyok. Nincs...

39 hetes terhes vagyok. Nincs fogadott orvosom, se szülésznőm. Leírnátok hogy zajlik a felvétel szülés elött a kórházba?

Figyelt kérdés

Érzem hogy jön a baba :akkor telefonáljak be a kórházba hogy megyek?vagy csak indúljak el?ott ha megérkezem akkor a betegfelvételre kell mennem és mondani hogy jöttem szülni?vagy a sürgőségire?rögtön ki kell tölteni valami papírokat?Kistarcsán fogok szülni.

kérlek írjátok le nektek hogy zajlott.(akinek nem volt fogadott orvosa,csak bement amikor jött az idő)


2011. ápr. 29. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem van ugyan fogadott orvosom, de amikor 27 hetesen elkezdődtek a fájások akkor egyből a szülészetre kellett mennem. Ott megvizsgáltak, amíg feküdtem és vártuk az orvosomat, minden adatot megkérdeztek és rögzítettek a gépben. Mindenre rákérdeztek.

Aztán megjött a dokim, ő is megvizsgált, utána meg vittek át az előkészítőbe. Ott töltöttem az első 4 órát, majd miután nem volt vész át vittek a sima szülészetre és így tovább.

2011. ápr. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja, és nem telefonáltam. Párommal beültünk a kocsiba a csomaggal együtt. Nem nagyon izgatott és hatott meg abban a percben, hogy oda csörögjek, hogy úton vagyunk. Eléggé megvoltunk ijedve mind a ketten. De ezért egy rossz szót sem kaptam!

Az orvosomat meg hívták, amint bevittek a vizsgálóba.

2011. ápr. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt,sem orvosom,sem szülésznőm.Hajnalban elfolyt a magzatvíz,a férjem pont dolgozott,felhívtam a mentőket,és megkérdeztem várhatok-e pár órát míg hazajön a férjem,vagy küldenek mentőt?Mondták inkább mentő.Beértünk, a szülőszobában kellett jelentkezni,ott megvizsgáltak,és ott is maradtam a szülőszobán.Mivel ez hajnalban volt,reggel jött a váltás,ő is megvizsgált,addigra beért a férjem is,majd szépen elvoltunk egész nap kettesben,mivel nem voltak fájásaim,oxi hatására sem.este 9-kor végre eldöntötték,hogy úgysem lesz ebből semmi,tehát császár,és este 9-kor a két ügyeletes doki kivette a kisfiamat:)Semmi okom nem volt panaszra szerencsére.

Neked is hasonló jó dokit kívánok!

2011. ápr. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt fogadott orvosom, sem szülésznőm. Amikor öt percesek voltak a fájások, felhívtam a védőnőmet, hogy induljak e a kórházba, és azt mondta hogy lassan elindulhatok. Nálunk egyenesen a szülőszobákhoz kell menni, ha nincs nyitva az ajtó, csengetni kell. Ott mindjárt NST következett, majd mikor látták, hogy ez szülés lesz, jött az orvosi vizsgálat, ahol megnézték mennyire van nyitva a méhszájam. Ezután borotválás, beöntés, zuhanyozás, majd ismét NST, közben a szülésznő elkérte az eredményeimet, és segített kitölteni a papírokat, mi lesz a gyerek neve stb., utána mondta hogy ha apás szülés lesz, akkor lassan elindulhat a párom is a kórházba. ( ő a munkahelyén volt ) Ezután már csak vártunk mikor érkezik a baba. :)

Este fél nyolckor megszületett a lányom, megvizsgálták, APGAR-t néztek, és elvitték az osztályra ( születése után rámtették, és fürdetés, öltöztetés után is odahozták, odaadták apának is, ő ettől könnyekig hatódott :) )

Én még két órán keresztül megfigyelés alatt voltam, aztán átvittek engem is a szülészetre. Nagyjából ennyi :)

2011. ápr. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt senki fogadottam, én is Kistarcsán szültem. :)

Hajnaltól kezdődtek a fájások, de megvártam a fél 9-et, mire már nagyon fájt, hogy ne úgy járjak, mint az előző babónál, hogy nagyon elhúzódott a dolog és ott kellett szenvednem a kórházban.

Szóval fél 9-kor be, akkor már nem nagyon tudtam járni, ezért egy nővérke bekísért egyből a szülőszobába és ott kérdezgetett ki, mikor már ágyon feküdtem.

Gyerkőc apukája addig elvitte a nagyihoz a nagyobbikat, majd bejött, utána már ő mondta az adatokat meg ilyesmit.

Jött a doki, megnézett, aztán nem sokkal utána megszületett (11-re) a babó.

Nagyon jó tapasztalataim vannak a hellyel kapcsolatban. :)


(Menj fel egyből a szülőszobára, telefonálni nem kell.)

2011. ápr. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!