Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tudom, hogy már rengetegszer...

Tudom, hogy már rengetegszer volt szó a Kenézyről Debrecenben, én mégis szeretnék pontos listát arról, hogy mi legyen a kórházi csomagomban, amire ebben a kórhában szükségem van?

Figyelt kérdés

Húsvéti törpém lesz,de ciki,nem ciki,nincs meg még a csomagom.Elsősorban ruhára(enyém,törpié) gondolok,iratokra,stb,tehát mindenre,ami abban a kórházban kell.

A TAJ,szül.anyak.kivonat igénylése ott hogy működik?

Minden fontos dolog érdekel,köszönöm!


2009. márc. 8. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]


Van még több mint egy hónapod készülődni. A fenti egy alapcsomag, nem hiszem, hogy annyira más kell kórházanként. Az esetleg helyi szokásokról biztosabb infót tudsz szerezni a védőnőtől vagy kismama társaidtól mint itt. Az anyakönyvezésben és TAJ szám igénylésben hiszem, hogy helyi sajátosságok vannak. Ezeket intézik a kórházban és postán fogod majd megkapni.

2009. márc. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,a szabványt ismerem,azért is kérdeztem konkrétan erre a helyre vonatkozót,mert nem debreceni vagyok,és mivel magánrendelésre járok,a kórházban utoljára a 18. héten jártam,így kismamákkal nem találkozok,védőnőm szintén nem tudhatja.Mire ezen a honlapon kivül bárhonnan infót kapok,lehet már meg is szülök.
2009. márc. 8. 21:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia, én is a Kenézybe szülök, nagyjából egy hét múlva és kilenc éve a fiamat is ott szültem. Csak nagyjából emlékszem, hogy mi szükséges, de leírom amit én összepakoltam.Köntös, 3 db pizsi, (de ott adnak kórházi hálóinget egész bentlét alatt), tisztálkodószerek ( jó puha wc papír, aranyérre krém, ha szükséges stb.) pohár evőeszköz,zokni, bugyik,(én viszek tena betétet is, de azt is adnak, azt hiszem),mobil telcsi töltővel, viszem a mellszívómat is. A babának nem kell semmi, csak amikor jöttök, haza a kisrucijai. Remélem tudtam segíteni, szia.
2009. márc. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én pont húsvétkor lesz 1 éve, hogy a Kenézyben szültem. :-))))) Lehet, hogy nem a legfrissebb az info, de az alábbiak NEM kellettek (akkor):

- a babának nem kellett ruha, mert minden reggel ők öltöztették föl, kórházi kis angolpólyába, csak a hazavitelhez kellett majd a saját kisruha,

- pelenkát, popsi törlőkendőt, popsikrémet akkor adtak bent,

Amit én vittem:

- 3 db hálóing/pizsama

- 1 db fürdőköpeny,

- 1 pár papucs (lehetőleg gumipapucs, mert a közös zuhanyzó kissé gáz),

- jópár bugyi, :-), jó meleg, puha zokni,

- legalább 2 törölköző, sötét színű, :-)

- tartaléknak: pár db pelus, 1 csomag törlőkendő, egy darab kisruha (body, rugi) ha a kórházban épp nem lenne :-),

- szoptatós melltartó (egyszer sem használtam, azóta is nélküle szoptatok),

- wc papír, papírzsepi,

- betét!!! (jó sok, én always éjszakait vittem, van, aki tena ladyt visz),

- evőeszköz, pohár (amit magad viszel, külön eszel, ahhoz)

- tejtároló pohár jó, ha a lefejt tejet leadod éjszakára a babónak,

- textilpelusok (böfiztetéshez),

- mellbimbóápoló krém,

(bocs, majd még folytatom)

2009. márc. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bocs, el kellett közben szaladnom a gyerkőc után :-)

- személyes tisztálkodási szerek,

- melltartóbetét (tejet felszívó),


Iratok:

- szig, lakcímkárlya,

- TAJ kártya,

- terheskönyv, összes eddigi lelet a terhességgel kapcsolatban,


Ha debreceni vagy (és itt házasodtál), akkor a házassági akvi kivonatot nem kell bemutatni. Amikor anyakönyvezik a babát, megnézik az okmányirodán a házasság adatait.


Egyébként ha bemész a kórházba, a gyermekágyas részlegen a hírdetőtáblán ki van függesztve, hogy mit kell vinni a kórházban töltött napokra. Úgyhogy itt rá tudsz kérdezni az aktuálisra.

Remélem tudtam segíteni, és nem idejétmúlt még, amit írtam. Könnyű szülést!

2009. márc. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Milyen jó!!!Tök gyorsan írtatok,köszönöm szépen!Ha még valaki elolvassa,akkor kérdezném,hogy milyen pizsi,vagy hálóing a jó?Én ezt nem szoktam hordani.
2009. márc. 9. 17:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Bármilyen pizsama, vagy hálóing jó, csak az a lényeg, hogy könnyen és mélyen ki lehessen elől gombolni. Hogy könnyen hozzá tudj kezdeni a szoptatáshoz, ne kelljen félig levetkőzni hozzá. :-) A hálóing azért szerencsésebb, mert az orvosi vizitkor meg szokták nézni a gátsebet, így szintén nem kell sokat vetkőzni. (Ennek ellenére én jobban éreztem magam pizsamában.)
2009. márc. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Ma vettem pár h.inget,szerintem nekem is a nyakamban lesz reggelente:pizsi párti vagyok én is.

2009. márc. 10. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!