Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rendszertelen és ált. Fél...

Rendszertelen és ált. Fél percnél rövidebb, de erős fájások meddig normálisak?

Figyelt kérdés
40+1 vagyok, tegnap délelőtt óta erős (falat kaparom) fájások vannak, de nem áll be a rendszeresség (5-30 percesek vegyesen) és csak néhány éri el a 30-60 mp-et. Meddig fogok így szenvedni? Van olyan, hogy be se áll a rendszeresség?
2011. máj. 5. 20:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Van!

Bizti volt már olyan nő aki rendszertelen fájások

mellett is megszülték a babát!

2011. máj. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Van, sajnos.

Én így szültem, igaz nekem nem fél óra és öt perc között ingadozott, hanem 10 perc alatt, de össze-vissza!

Az a baj, hogy az ilyen rendszertelenek nem tágítják jól a méhszájat.

Nekem 18 óra múlva (ha az első kisebb fájásokat is számolom, amik még fél óra-10-5 percenként jöttek és csak 30-40 mp-esek voltak, akkor 25 óra múlva) sikerült szülnöm úgy, hogy 15 óra után bementem a kórházba, mert már nem bírtam, csak 2-3 cm-re tágultam, burkot repesztettek, utána 3 órával már meg is született a picikém!)

Az időközöknek 2 fájás között le kell csökkennie és 10 perces gyakoriság alá kerülnie, egyre erősödniük kell és az időtartamuk 40-60 mp-re fog nőni.

Ezek lesznek a valódi fájások, akkor is ha rendszertelenek.

Próbálj meg minél többet kádban ülni, hátha az segít kicsit rendszerezni, erősíteni, hogy kicsit hamarabb túl lehess rajta.

Ha meg esetleg még nem az igaziak, ettől el kell múlniuk.

(Bár hallottam már olyat, hogy a jóslók napokig tartottak valakinél és fokozatosan, szünet nélkül ment át valódi vajúdásba, hát remélem te nem ide fogsz tartozni!)

Kitartást és szép szülést!

2011. máj. 6. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem rendszeres is menj kórházba, mert az senkinek sem tesz jót ha egy hulla fáradt, kialvatlan kismamának kell szülnie.
2011. máj. 7. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat - és igazatok van, már én is tudom: tegnap ugyanis megszületett a kislányom! :) Éjjel elfolyt a víz, reggelig 3-6 perces kicsit rendszertelenek, és így is megszületett de. 11:28-kor.
2011. máj. 7. 17:24
 5/10 anonim ***** válasza:
Gratulálok, jó egészséget nektek!
2011. máj. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kszönjük! :)
2011. máj. 7. 21:23
 7/10 anonim ***** válasza:
Gratulálok!!:)
2011. máj. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Gratulálok!

Ilyen gyorsan hazamentél a korházból vagy ott netezel?

Mekkora a picike?Üdv!

2011. máj. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kórházban vagyunk, mobil nettel :)

Ma tudtam meg, hogy a holnap helyett sajnos 1 hetet maradunk még, mert fertőzést kapott még a pocakban vagy a szülés alatt és antibiotikumos kezelés kell. Most meg kicsi sárgaság miatt kék fény alatt van :(


40+2-re született 3570g-al és 52cm-el.

2011. máj. 8. 17:07
 10/10 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy szülés alatt kapta,de nyugodj meg megkapja a kis antibiot.kezelését és mehettek is haza!Legalább addig is pihensz!

Erőt és egészséget nektek!Szép nagy baba

2011. máj. 9. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!