Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik gátmetszés nélkül szültek...

Akik gátmetszés nélkül szültek, azoknál gondolom hosszabb a kitolási szakasz, mint azoknál, akiknél volt gátmetszés. Nem tágul ki jobban a hüvely a gátvédelmes szülésnél? Gátvédelmes szülésnél is visszanyeri eredeti méretét a hüvely?

Figyelt kérdés
2009. márc. 9. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem tudok nyilatkozni, gátmetszéssel milyen szülni, mert én mindkét alkalommal gátvédelemmel szültem és mindkétszer visszanyerte eredeti méretét. ( párom szerint is) És egyáltalán nem vészes a kitolási szak, szerintem megéri az a kis plusz idő az utána következő kényelmet, amit a szabad ülés biztosít.
2009. márc. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
szia! en is gatvedelemmel szultem, es a harmadik nyomassal jott ki a gyerek. Nem tudom, h milyen lett volna gatmetszessel, de en ezzel igy meg voltam elegedve. Nagyon gyorsan regeneralodtam a szules utan.
2009. márc. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

En is gatvedelemmel szultem (negy kilos baba, 36 cm-es fejkorfogattal, elso szules).

Nem tudom neked megmondani, hogy mennyi ideig tartott a kitolasi szakasz, azt sem, hogy hanyadik nyomasra volt kint a baba, de nem volt veszes, nekem nem is fajt, en teljesen transzban voltam, csak csinaltam, amit mondanak.

Leallitgattak neha, vartunk par masodpercet, majd nyomhattam ismet egy nagyobbat, majd ismet par masodperc varakozas es kicsiket kellett nyomnom. Ezeket ismeteltuk.

Nem is repedtem, a fiam karmolt kicsit meg belulrol, de az nem volt veszes, csak mondtak, de nem fajt semmi. Nehany oraval kesobb ugy porogtem, mentem, ultem, mint aki nem is szult, nem gondoltam, hogy ennyire remek lesz.

En szules utan negy hettel voltam dokinal, engedelyt adott a hazaseletre es a ferjem azt mondta, hogy mar akkor is minden a regi volt, nem tagultam ki.

En sem erzek valtozast.

2009. márc. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én szültem már gátmetszéssel is és gátvédelemmel is. Bizony ég és föld a kettő között a különbség! Minden szempontból a gátvédelem a jobb!!! Nem hiszem, hogy hosszabb ideig tartana a kitolás, bár az ember időérzéke abban a helyzetben csődöt mond:)) Talán a gátvédelemmel való szülésnél kicsit kellemetlen, égő érzése van az embernek... Szülés után meg összehasonlíthatatlan a kettő. Én a gátvédelem mellett kicsit repedtem, de csak 3 varratom volt és azt is felszívódó cérnával varrta a doki. 3 és fél órával a szülés után ÜLVE!! szoptattam a kislányomat. A következő szoptatásnál már törökülésben ültem. Na, ezt próbáltam volna gátmetszés után.. Se ülni, se állni nem jó, hát még nevetni, vagy véletlenül tüsszenteni...))))) Jaaaaj! Hetekig érzékeny a vágás helye és a varrat. Szerintem valószínű, hogy jobban kitágul gátvédelemnél, hiszen a baba fejének ki kell rajta férni, de gyorsan vissza is tér az eredeti állapotába. Emellett a gátmetszés után elég sokáig kellemetlen volt a szex, most ilyen problémám se volt. nagycsaládos anyuka
2009. márc. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok, en meg a szüles elött vagyok, de en is örülnek a gatvedelemnek... A kerdesem : ti tettetek erte valamit konkretan? Gondolok itt a gatmasszazsra, vagy ilyesmire...

Örülnek, ha adnatok tippeket, hogy miket erdemes tennem /tennünk, hogy az altalatok leirt "örömöt" meg sokan at tudjak elni.... :)

Jo babazast, könnyü szülest mindenkinek, persze GATVEDELEMMEL ! :)

2009. márc. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

En vettem gatmasszazsolajat es a 36. hettol minden nap csinaltam a gatmasszazst. Pontosabban a ferjemet kertem meg, mert igy kenyelmesebb volt es legalabb o is kivette a reszet a "szulesben". :-)

Napi ot perc es neten talaltam hozza utmutatot, azt mar sajnos nem tudom, hogy hol, de ha beirod google-be, hogy gatmasszazs, akkor megtalalhatod.

Meg malnalevel teat is ittam es homeos bogyot is szedtem szinten a 36. hettol, igaz, azt a gyorsabb vajudas miatt, nem tudom, hogy ehhez van-e koze. Szerintem ez is segitett, mert csak harom olyat vajudtam, igaz, hogy egybol ket perces fajasokkal kezdtem, tehat nem volt "bemelegito" szakasz, de inkabb igy, mint 10-15 orat ritkabbakkal.

2009. márc. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én semmit sem csináltam, így is jó volt. Ahogy írtam, kicsit repedtem, de azt én "bénáztam" el:))
2009. márc. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az utolso elotti vagyok.

Javitanek: harom ORAT vajudtam, nem olyat. (Milyet???) :-)

Egyebkent ket baratnom szinten gatvedelemmel szult, ok sem hasznaltak semmit, nem keszultek es mindkettojuknek sikerult, egyikuk repedt piciket, de varrni sem kellett. Ok mindketten 2500 gramm koruli babat szultek, picit kisebb buksival, mint amekkora a fiamnak volt. Gondolom ez is befolyasolja a dolgot.

De a lefontosabb az, hogy a szulesz profi legyen, tapasztalt es hogy te mindig figyelj ra es azt csinald, amit mond.

En a nagy repedestol nem feltem, mert az ollo ott volt mellettunk, azt mondtak, hogy nem varjak meg, hogy nagyon repednek, ha veszely van, akkor inkabb vagnak.

2009. márc. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem volt hosszabb egyáltalán a kitolási szakasz. Nekem gyors volt, gátmetszés és repedés nélkül. Szerintem a szülésznőn és orvoson múlik főleg, és hogy a baba jó pozícióban legyen. Persze rajtunk is.
2010. febr. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!