Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülés közben alkalmazott...

A szülés közben alkalmazott gátmetszés mennyi időre gyogyul be és láthato marad e?

Figyelt kérdés
2011. szept. 30. 10:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyulás kinél-kinél más. Igazán elég gyorsan gyógyul, de azért akár még évek múlva is kellemetlen lehet. Főleg, ha több gátmetszésed is volt az évek során (több szülés). Nekem az első volt a legkellemetlenebb. Hetekig még ülni is alig tudtam. A követketők már gyorsabban gyógyultak, de mivel 4x szültem (3 gátm,etszés, 1x picit repedtem), így nem tudták megoldani, hogy ne ugyanazon az oldalon legyen a metszés. Ahol netán fedték egymást, ott nehezebben gyógyult. Nekem kicsit látszik a heg még így évek múltn is, de nem zavar semmiben.
2011. szept. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nekem szörnyű gátmetszésem volt. Nagyon fájt utána. kb. 8 hét után tudtam leülni, és 8 hónap után tudtunk normálisan szeretkezni a férjemmel.
2011. szept. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1. gyereket gátmetszéssel szültem. Még 2 hét múlva sem tudtam ülni, a védőnő mondta is, hogy miért nem ülve szoptatok, ne nyafogjak már! Na, ezek szerint akkor még örülhetek. A szex az nagyon sokáig gond volt nálunk is, bár nem tudom, hogy a gátmetszés miatt volt-e, de lényegében, amíg a menszeszem meg nem jött elég kellemetlen volt. Ennek inkább hormonális okai lehettek.

A második gyereknél viszont volt gátvédelem, és jé, már másnap tudtam ülni. Össze sem hasonlítható! A szex viszont meglepő módon nem fájt, hanem inkább észre sem vettem, hogy valami történik. Jól kitágultam. Viszont ez is helyrejött egy fél év alatt.

Hogy látszik-e? Hát, azt nem tudom, nem szoktam nézegetni, majd megkérdem a férjem.

2011. szept. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A férjem azt mondja, hogy 1 év múlva már nem látszott.
2011. okt. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!