Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire fájt szülés közben a...

Sz.mse kérdése:

Mennyire fájt szülés közben a gátmetszés, illetve utána a varrás, s utána hogy tisztálkodtatok, milyen szereket használtatok, hogy gyorsan gyógyuljon?

Figyelt kérdés
2011. okt. 10. 11:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szülés közben a gátmetszést nem is éreztem, mert akkor csinálta a doki, mikor jött a fájás, így amiatt ezt nem is éreztem. A varrásnál azt hittem besz@rok, az nagyon fájt. Egész szülésben nekem az volt a legrosszabb. Utána rendesen mosakodtam, én semmi extrát nem csináltam. Így is hamar meggyógyult.
2011. okt. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Én még nem szültem, de anya mesélte, mikor pont ezt kérdeztem tőle, hogy szüléskor már annyira elzsibbadt a fájdalomtól, hogy a gátmetszés kb. olyan volt, mikor a kést a vajba mártják, 1 pillanat az egész és szinte észre sem veszed.

Nem tudom másnál így van-e, ő ezt mesélte, én pedig el tudom képzelni, hogy valóban így lehet, hisz a szülési fájdalmak, tágulás, kitolás után ez a pici vágás szinte szúnyogcsípésként hathat ( aztán ha majd ott tartok, lehet, hogy mást gondolok :D ).


A többihez nem tudok hozzászólni.

2011. okt. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

A gátmetszést egyáltalán nem érzed, a varrás mindenkinél más.Hát nekem az annyira fájt, hogy ugráltam az ágyon.És 3 nap múlva mikor néhány öltést kiszedtek hát azt pedig végképpen végignyavalyogtam:)Nekem volt olyan rossz, mint a szülés, bár kevesebb ideig tartott.

Különösebb tisztálkodó eszközt nem használtam utána, a szokásos intimlemosómat, hát fájt hetekig alul a mosakvás.

2011. okt. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Nem fájt, mert a helyére egy zsibbasztó injekciót adott a doki 2 fájás közben, és úgy vágott. A varrás végéig ez ki is tartott, pedig 45 percig stoppoltak (, azt hiszem nem kaptam újabbat). A 2 óra megfigyelés után mentem zuhanyozni, nem okozott gondot. Amit érdemes vinni, az a vizes wc papír, vagy popsitörlő az utána lévő pár napra.
2011. okt. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%

A metszésből semmit nem éreztem, inkább csak hallottam. A varrás előtt kaptam lidokaint, jól körbe szúrkáltak vele, azt éreztem, de nem volt vészes, még a szülés utáni sokktól nem tért észhez az alfelem. Szóval nem volt vészes.

Különösebben semmit nem csináltam.

Pisi után nem törlés volt, hanem csak odanyomtam a papírt, bár ez talán inkább pszichés dolog volt.

Nagydolog után minidig egy gyors zuhany sima vízzel. Kisterpesz, a víz csak kicsire, nehogy "üssön" a sugár.

A kórházban minden este lehetett kérni valami spray-t, nem tudom mi volt a neve, olyan frissítő érzés volt, mikor befújtak, nagyon jó volt.


Nagyot vágtak, mert hamar jött a baba, de gyorsan begyógyultam.

2011. okt. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Szia!

A vágás nem fájt, a varrás sem annyira, mert nagyon elvoltam már fáradva. majdnem 1 hétig rossz volt ülni, wc-zni. Én popsitörlőt használtam wc-zés után. Semmi mást.

2011. okt. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

A vágás nem fájt, csak a hangja volt iszonyú... az még most is kísért. :(

A varrásnál az utolsó 1-2 öltés kellemetlen volt, de nem fájt. A többit meg észre se vettem, csak azt, hogy "ráncigál" a doki. :)

Szülés után naponta többször megmosakodtam (már csak a vérzés miatt is) Nivea Intimoval, utána szépen szárazra töröltem a sebet, és lefújtam Aloe First spray-vel. Nekem nagyon bejött, gyorsan gyógyult.

2011. okt. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Maga a vágás nekem sem fájt, de utána a varrás igen és a felépülés is fájdalmas és hosszú volt!!!!!! Nekem MINDEN wc-zés után le kellett zuhanyozni sima vízzel. Nem tudtam menni, csak kínkeservesen, ülni egyáltalán nem legalább másfél hétig! Csak állni és feküdni! Szörnyű volt!!! Mondjuk elég nagyot kellett vágni, mert óriás bébim volt! :( Most várom a második babámat és elhatároztam mindent megteszek, hogy ne kelljen majd vágni (masszázs, torna, krémek, olajok)!
2011. okt. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Én éreztem, h. vágnak... de abszolút nem fájt. A varrás annál inkább. De akkor már nem érdekelt, mert ott volt a babám mellettem, épp tisztogatták, méricskélték.

Szerintem nagyon gyorsan gyógyul. Semmi extrát nem kell használni. A gyakori zuhanyzás viszont jól esik. Nekem benn maradt egy varrat véletlenül és ott nagyon érzékeny volt amíg rá nem jöttem, h. az okoz problémát. Ülni alig tudtam. Amint kivették megszűnt.

2011. okt. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

A gátmetszésből semmit sem éreztem,csak megkönnyebbülést utána, mert végre kifért a babám.

Előtte kaptam érzéstelenítőt, azt éreztem, de komolyan mondom a méhcsípés rosszabb mint az!

A gátvarrás sem fájt, az utolsó öltést már éreztem,de csak valemnnyire inkább kellemetlen volt.


Tisztálkodásnál semmi különös nem volt, azt mondták hogy ne mossam olyan tusfürdővel, szappanal vagy bármivel ami szárítja a bőrt, inkább csak langyos vízzel mossam le zuuhanyzás közben jó alaposan.


Szerencsém volt, mert nagyon szépen összevarrt a doki, és szépen gyógyult a seb. Már a 6 hetes kontrollon is azt mondta a doki,hoyg gyönyörű lett, rá egy hónapra azt mondta mintha sosem vágtunk volna.

2011. okt. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!