Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Németországban születő magyar...

Németországban születő magyar baba születése után milyen intézkedések várnak ránk?

Figyelt kérdés
Mindketten magyarok vagyunk, a párom itt dolgozik, de nem német cégnél direktben, hanem magyar cégnél, kiküldetésben. Van valakinek tapasztalata esetleg, hogy milyen papírokat,és meddig, hol kell elintéznünk, ha megszületett a baba? Pl. anyakönyvezés?(születése után mennyi idő múlva kell Mo.-n is anyakönyvezni?ill.meddig?)azükséges lesz itt németben apasági?Nem vagyunk házasok.lakcímbejelentés?(szükséges Magyarországon?Mindenképpen haza kell utaznunk a baba születését követően, vagy intézhetünk innen is mindent?? Mindkettőnknek Magyarországon van az állandó lakcíme. Tehát magyarok vagyunk, csak itt fogok szülni.És minden ellátást Magyarországról igényelünk.
2011. máj. 6. 19:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Lakóhelyed szerinti okmányirodán kell a babát bejelenteni, vagy a követségen kint. Hivatalos fordítás kell a születési bizonyítványról és az esetetekben apasági is kell.

Határidő nincs, én a kisebbik lányomat 3 évesen jelentettem, be mert akkor voltunk itthon először, a követségre pedig ezért nem utaztam.

2011. máj. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a választ! Merre laktok itt kint?
2011. máj. 7. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!