Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól van biztosítva a...

An. kérdése:

Mikortól van biztosítva a babám. Megkérdeztem a német biztosítót, azt mondták, hogy itt ha a nőnek van biztosítása, akkor a baba is biztosított. De ha én magyar vagyok és Németben szülök, hogyan van a baba biztosítva, ha nekem csak EU kártyám van?

Figyelt kérdés
Attól tartok, hogy ha megszületik a babám, megvizsgálják, talán már szurit is kap, azt nekem kell kifizetnem, mert a babámnak nincs biztosítása? Vagy ez hogy van itt kinn? Tehát a születéstől a biztosítás kötésig átfutó időszak alatt nincs a babának biztosítása? An.
2010. dec. 6. 20:11
 1/3 anonim ***** válasza:

SZia!

Én anno úgy csináltam, hogy megbeszéltem a dokikkal, hogy addig az én kártyámat használják, és ha megvan a picurnak, akkor bemutatom. Az elsőnél még nem volt eu, a másodiknál már könnyebb volt. Egyébként fogsz kapni egy sárga kiskönyvet, abban szépen le lesznek írva, mikor kell a gyereknek vizsgálatra menni, mikor kell szurit kapnia stb. De nem létkérdés a kártya sem, mert úgy tudom 18 éves korig minden ingyenes. De hatig tuti, mert mi azt tavasszal töltöttük, és elég volt vinnem a kiskönyveket. A gyerkőcöknek nem kérték az eu kártyát. Az összes oltást németben kaptuk, soha nem fizettünk, sőt ha a doki ad receptet a gyereknek, akkor a gyógyszertárban az is ingyen volt. Én a bajoroknál, és Baden-Würtenberrgben szültem. Te hol fogsz?

2010. dec. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én Rheinland-Pfalzban szültem, tőlem megkérdezték, hogy az anya, vagy az apa által legyen biztosítva a baba. Itt kérik a baba kártyáját az orvosnál, de tényleg minden ingyen van, a gyógyszerek is.
2010. dec. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én a Holland határtól kb 50km-re lakom és jan. Végen fogok szülni EU kártyával. A baba pici, lehet hogy több napot kell benn töltenem vele.szerintetek lehet az én EUkartyammal biztosítva, amíg nem kap otthonról EU kártyát?
2011. jan. 5. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!