Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen a Székesfehérvári...

Milyen a Székesfehérvári Kórház szülészete? Tapasztalatokat szeretnék gyűjteni.

Figyelt kérdés
Rendesek, és hogy megy ha beérkezel szülni? Választott doki vagy inkább szülésznő a jobb?
2011. máj. 7. 08:17
 1/6 anonim ***** válasza:
ismereteim szerint,és tapasztalom alapján csak jót tudok mondani,velem nagyon rendesek voltak a szülésznők az ügyeletesnél szültem aki egy roppan aranyos,figyelmes,tündéri ember volt.az osztályon aranyosak,rendesek segítőkészek voltak az ápolók.de a kaja az pocsék,én hozattam magamnak ennivalót.de biztos van olyan ember kivel nem úgy bántak ahogy kellene.szerintem ez sok esetben tőlünk is függ,hogy bánnak velünk,persze van amikor sajnos nem tudunk mit tenni.Van pár dolog amit neked kell bevinni,az mindig változik,igy az épp aktuálist kérdezd meg az osztályon.Van szülőszoba látogatás,oda érdemes elmenni,sok mindent elmondanak,és mégse egy idegen helyre mész.
2011. máj. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azt hallottam, hogy a szülészeten inkább a fiatal orvosok vannak, mert a profikat inkább a komolyabb műtétekre osztják be. Persze ez lehet, hogy csak pletyka. De én 2-szer szültem, mind a kétszer nagyon fiatal doki volt. Ami persze nem biztos, hogy baj, mert ők legalább még emberségesek. Én fogadott dokinál voltam, de persze az ügyeletes is megvizsgált. Velem nagyon rendesek voltak, és a szobatársaim az ügyeletesnél szültek, ők is nagyon meg voltak elégedve. Többször bejött a doki megnézni, hogy hogy vannak, pedig nem is fizettek.

Viszont később az osztályon a nővérek meg a csecsemős nővérek elég bunkók voltak.

Nem bírtam felkelni, mert sok vért vesztettem (mindkét gyerekkel), 80/40 volt a vérnyomásom 2 napig. De hogy képzelem, hogy még nem zuhanyoztam, és szanaszét vannak a csomagjaim?! (Ahogy a szülésznő odatette). Felálltam, úgy kellett felmosni. Erre mondták, hogy nem kelhetek fel, de 6 órát vártam valakire, hogy kivigyen végre pisilni.

A csecsemős nővérek sem nagyon akartak segíteni a gyerekkel. Mondtam, hogy egész éjjel sír, és sehogy sem tudom megnyugtatni, segítsenek már. Erre az volt a válasz, hogy nem azért anyás szoba, hogy ők tutujgassák a gyereket. (Ezt a sztorit már egyszer leírtam, sokan lehurrogtak, hogy szar anya vagyok, ebből most köszönöm szépen nem kérek.) 3 nap alatt összesen 5 órát aludtam, mert hol az én babám sírt, hol a szobatársaké. Ennyit az anyás szobáról. Szerintem egy frissen szült nőnek azért többet kéne pihennie.

A kaja tényleg pocsék, ráadásul nem éppen szoptatásbarát (nálunk volt kelkáposzta főzelék), szóval azt inkább hozass magadnak.

Ja, még a szülésznőről: Mindkét gyerekemet ugyanannál a szülésnőnél (ügyeletes)szültem. Először nem adtunk neki pénzt. Szülés után úgy ahogy voltam betolt a szobára, 2 napig ott fetrengtem a saját mocskomban. A második után a férjem csúsztatott neki egy 5000-est. Na, egyből lemosdatott (egyik alkalommal sem tudtam elmenni utána zuhanyozni.), átöltöztetett, megmelegítette a vacsorámat. Pedig utána olvastam, hogy kutya kötelessége lemosdatni a nőt szülés után, ha nem bír kimenni zuhanyozni. (A szobatársam nem fizetett, őt sem mosdatta le.) Nevet sajnos nem tudok, de ilyenek ezek.

2011. máj. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
első vagyok.nagyon érdekes amiket ír a második.én nem tapasztaltam,középkorú szülésznél szültem aki ügyeletes volt,mindkét szülésznő segítőkész volt.amikor felvittek az osztályra elrakták a csomagjaimat és lezuhanyoztatott a nő.aztán jöttek vizsgálni,jöttek megnézni a gyereket,ha többet hallották sírni azonnal jöttek,hogy kinél sír a bab és miért mibe segíthetnek,de komolyan.A 2.babám de simán megnézték helyes technikával szoptatok e.és én senkinek nem adtam egy árva fillért sem,ráadásul 4 napig voltam bent mert beteg lett a fiam.így egy pár nővért orvost,csecsemőst láttam.Nagyon sajnálom akinek ilyen tapasztalata volt.én csak azt merem gondolni,hogy kölcsön kapott ápolónők voltak,vagy nagyon lerohanták a szülészetet.vagy én voltam nagyon szerencsés.De ilyen tapasztalata volt több ott szült ismerősömnek,rokonomnak is.
2011. máj. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Én itt mindenkitől azt hallottam, hogy a szülészeten nagyon rendesek az orvosok, viszont utána az osztályon sajnos ilyenek. De úgyis az a lényeg, hogy a szülőszobán minden rendben legyen, a többi már csak apró kellemetlenség. Nem akartalak megijeszteni, csak hát tudd, hogy ott nem fognak éppen körülugrálni.
2011. máj. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok lányok. Köszönöm, hogy írtatok. Én 3x szültem pesten és nagyon meg vagyok elégedve de most a távolság miatt gondolkodtam el. Mondjuk ott soha nem segítettek fürdeni meg semmit, beraktak a szobába és onnantól önállónak kellett lenni, de persze ha valami gond volt szólni kellett. Csak tényleg megosztó dolgokat hallottam ezért raktam fel a kérdést. Jó egészséget nektek és mégegyszer köszi.:)
2011. máj. 8. 20:07
 6/6 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Elvileg itt sem segítenek felkelni fürödni, csak ha ájulós vagy. Én mindkét gyerekkel az voltam, eleve nagyon alacsony a vérnyomásom, míg a sok vérveszteségtől most még rosszabb volt. Az első gyerek után elájultam, és nem kelhettem fel, amíg a doki rá nem írta a kórlapomra, hogy önállóan mozoghatok. Ezzel csak az volt a baj, hogy nem nagyon értek rá még velem is foglalkozni.

Az egyik szobatársam is elájult, őt is a nővérke kísérte ki zuhanyozni. Ami egyébként nevetséges volt, mert a csaj volt vagy 90 kg, a nővérke meg 50. Mégis hogy tudta volna elkapni, ha el akar ájulni?!

2011. máj. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!