Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek abszolút kellemes, és...

Akinek abszolút kellemes, és tünetmentes terhessége volt, könnyű szülése volt?

Figyelt kérdés
Van összefüggés valyon?? 28. hétben vagyok, de csak az elején voltam picit hányingeres. Azóta nagyon jól viselem a terhességet, a derekem is alig fájdogál. talán a szervezetem erős, és a szülésem is könnyű lesz? 50 kg.-os vékonyka voltam,165 magas, eléggé kaskeny csípővel.( de már szélesedek.) :)
2011. máj. 7. 11:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen összefüggés. A szülés "könnyűsége"igazából annak a függvénye, hogy ki milyen gyorsan tágul. A gyors, könnyű szülés egy szerencsés alkati adottság, de nincs olyan előzetes jele, amiből következtetni lehetne rá. Abban lehet reménykedni, ha közeli hozzátartozóid ebbe a szerencsés esetbe tartoztak, akkor lehet, hogy Te is örökölted ezt az adottságot.
2011. máj. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nagyon könnyű terhességem volt,egy pici probléma volt csak,de azt leszámítva probléma mentes volt. A szülésem nagyon nehéz volt,53órát vajúdtam és a végén meg kellett császározni!
2011. máj. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A családomban a nővéremet 2szer császározták, a 2. nagyon nehéz volt neki, mert előtte23 órán át vajúdott.:(((
2011. máj. 7. 11:39
 4/13 anonim ***** válasza:

hát nagyon szép terhességem volt.

a szülésem meg brutális.

szép kis végkifejlet.

hát ugye minden jóban van vmi rossz.

és fordítva..

2011. máj. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Imádtam kismama lenni.Annak ellenére hogy nyárra akkora pocim lett,mint 6 dinnye, de végig élveztem az egészet, gyönyörű idősza volt, de a végét egy hosszú, fájdalmas szülés zárta le.

Nincs a kettő között összefüggés. (bár nem bánnám ha lett volna:):) )

2011. máj. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azt írjátok többen is, hogy nincs összerfüggés, de ha megfigyelitek a válaszokat, eddig mindenkinek nehéz szülése volt. :(((
2011. máj. 7. 13:16
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!

En az elso valaszoloval ertek egyet,de azert elmondanam,

hogy mind a ket gyermekemmel nagyon rossz volt a kozerzetem vegig a terhesseg alatt,az elejen hanyingerem volt reggeltol estig,es nem vol etvagyam egeszen a szulesig,ami viszont az elsonel 4 ora alatt lezajlott,a masodiknal pedig 3orat vett igenybe.Mindenkinek ilyen konnyu es rovid szulest kivanok!Amugy anyukam is konnyen szult.

2011. máj. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs össze függés,inkább alkati kérdés ez is.

Nekem a 2 előző terhességem tünetmentes volt,végig szuperül voltam. A szülések pedig... hú! ha mindenkinek ilyen szülései lennének,több kisbaba születne! :D

Az első iszonyat könnyű volt: az első "fájástól" számítva,1óra 57 perc elteltével már a kezemben volt a kislányom. :D Amit mások fájásnak neveznek,azok nekem csak kellemetlen görcsöcskék voltak. Nem voltak utófájásaim sem.

A második csak azért tartott 3 órát,mert nem akart megrepedni a magzatburok. Az utolsó fél órában percenként jöttek a fájások,amik akkor már tényleg fájtak,de még az is sétagalopp volt-már ahhoz képest,amiről sokan beszámolnak. Amikor végre elhitték a kórházban,hogy idő van,és végre az ágyra feküdhettem,és végre megrepesztették burkot,és végre nyomhattam... soha nem felejtem el! :D

Akkor az utófájásokat már éreztem,de nem volt annyira vészes,hogy fájdalom csillapítást kérjek,pedig én nem bírom a fájdalmat!


Most nem tudom még mire számítsak.. Megint könnyű terhességem van. :D


Boldog babavárást,könnyű szülést és egészséges kisbabát!!!


Üdv:2gyermekes,21 h.km.

2011. máj. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem könnyű terhességem volt, semmi panaszom nem volt, 40+1 napra szültem, indított szülésem volt (állítólag nagyobb fájások vannak, az oxitocin miatt), 6,5 óra vajúdás után született meg a kisfiam, de nem éltem meg rosszul, szóval nekem a szülés is könnyen ment és a terhesség is, és utána sem volt semmi bajom, gátmetszés nem fájt, simán tudtam ülni.
2011. máj. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
nagyon szerettem terhesnek lenni, mindkét kislányommal rendben volt minden, és a szülések is gyorsak voltak- az első három óra, a második két óra alatt kinn volt természetes úton.
2011. máj. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!